::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Merry Xmas w Japonii Dodał/a: Philips84
2006-09-26 19:56
Boże Narodzenie w wydaniu japońskim Boże Narodzenie zostało wprowadzone w Japonii przez chrześcijańskich misjonarzy i przez wiele lat jedynie ci, którzy nawrócili sie na chrześcijaństwo świętowali. Pomysł wymieniania prezentów silnie odwołuje się mentalności Japończyków. Japońscy kupcy skomercjalizowali święta podobnie jak kupcy zachodni. Kilka tygodni przed świętami w witrynach sklepów pojawiają się świąteczne wystawy prezentujące towary od ozdób po najdroższe prezenty oczywiście w większości dla dzieci.

Zwyczaje
Wiele zachodnich zwyczajów świątecznych zostało zaadoptowane przez Japończyków. Oprócz wymieniania się prezentami Japończycy spożywają indyka, a w niektórych społecznościach ozdabia się choinki. Japończycy ozdabiają domy wiecznie zielonymi roślinami, jemiołą:) oraz śpiewa się kolędy. 25 grudzień nie jest świętem państwowym w Japonii, chociaż 23 grudnia, który jest urodzinami obecnego imperatora, jest.
Są dwa specjalne japońskie zwyczaje świąteczne: Pierwszy, Daiku, albo Great Nine, który odnosi się 9 Symfoni Bethovena. Ta tradycyjnie jest wykonywana w wielu miejscach w świątecznym czasie. Drugim zwyczajem jest świąteczne ciasto. Jest to błogosławieństwo dla japońskich piekarni gdyż głownie nie są one wyrobami domowymi. Jest to zwyczaj całkowicie japoński i amerykanie nie znają takiego. Ciasto takie robi się na biszkopcie, z dodatkiem truskawek i bitej śmietany.
Romantyczny czas Wigilia zyskała rozgłos w mediach jako czas romantycznych cudów. To jest czas, by spędzić go z chłopakiem albo dziewczyną w romantycznym uniesieniu. To jest często też czas kiedy dziewczyny ujawniają ich sympatie do chłopców i vice versa. Z powodu tego, zaproszenie dziewczyny by być razem na wigilia ma bardzo głębokie, romantyczne znaczenie. Świąteczne prezenty są wymienione między kochającymi się ludźmi jak również między przyjaciółmi. Prezenty takie to często misie, kwiaty, szaliki, pierścionki i inna biżuteria. Przyjaciele wymieniają się również świątecznymi kartkami .

Santa Claus W Japonii jest bóg albo duchowny znany jako Hoteiosho, który odpowiada naszemu świętemu Mikołajowi(Santa Claus).On zawsze jest przedstawiany jako uprzejmy starzec noszący ogromny worek. A oto Cicha Noc (Silent Night) po japońsku(miłego czytania):