::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Soulucja gry pokemon RED Dodał/a: gutek60
2006-02-18 19:43
SOLUCJA DO GRY POKEMON RED BLUE I YELLOW
Witam, jest to solucja do gry pokemon red, blue i yellow, gdyż wszystkie wersje tej gry różnią się tylko pokemonami znajdującymi się w grze. W tej solucji opisze tylko drogę, którą trzeba będzie przebyć, aby dojść do ELITE 4 i naszego przeciwnika (na początku gry nadajemy mu imię, załóżmy, że nazwiemy go MASTER). Nie znajdziesz tutaj receptury na złapanie wszystkich 150 pokemonów.

Więc zaczynamy grę, nadajemy naszemu bohaterowi imię, również robimy to z naszym rywalem. Ku naszym oczom ukazuję się nasz dom ;). Wychodzimy z niego i wchodzimy w trawę, wtedy zostaniemy zatrzymani przez Profesora OAK 'a i pójdziemy za nim do jego laboratorium, tam wybieramy sobie jednego pokemona. Po wybraniu pokemona stoczymy naszą pierwszą walkę z GARYM (imię zależy od tego jak go nazwałeś). Teraz wychodzimy z laboratorium i idziemy w górę, przez trawę, aż dojdziemy do miasteczka o nazwie VIRIDIAN CITY. W mieście idziemy w prawo i szukamy domku z napisem MART i wchodzimy do środka, tam zostaniemy zaczepieni przez sprzedawcę. Po rozmowie otrzymamy OAK 's PERCEL. Wtedy oddajemy się z powrotem do laboratorium Profesora OAK 'a i dajemy mu przesyłkę od sprzedawcy.

Wtedy otrzymamy nasz POKEDEX. Udajemy się teraz do domku znajdującego się wyżej i rozmawiamy z siostrą GAREGO, a otrzymamy TOWN MAP. Idziemy teraz z powrotem do VIRIDIAN CITY i wchodzimy do marketu i kupujemy 12 POKEBALLS i może parę POTIONÓW. Udajemy się w górę i rozmawiamy z łysym dziadkiem, nauczy on nas łapać pokemony, następnie idziemy do PEWTER CITY przez VIRIDIAN FOREST. Las radzę dobrze przeszukać i złapać jakiegoś pokemona, również radzę walczyć ze wszystkimi napotkanymi trenerami i ćwiczyć naszego pupilka. W PEWTER CITY idziemy do PEWTER CITY GYM, gdzie pokonujemy mistrza i otrzymamy wtedy naszą pierwszą odznakę! ;) Teraz idziemy cały czas w prawo, do MT. MOON. MT. MOON jest mała jaskinią, radzę ją dobrze przeszukać. Kiedy wyjdziemy z jaskiń idziemy cały czas w prawo aż do CERULEAN CITY. Teraz idziemy do góry przez most (lewy) i pokonujemy GAREGO , 5 cieniasów i ROCKETA, kierujemy się teraz w prawo, aż dojdziemy do domku BILLA, spełniamy jego prośbę. Wracamy się do miasteczka i idziemy do CERUELAN CITY GYM po kolejna odznakę. Teraz wchodzimy do domku obok, którego stoi policjant. Idziemy przez ogród i pokonujemy ROCKETA, kierujemy się teraz na dół i wchodzimy do domku z tunelem (UNDERGROUNDPATH) do VERMILION CITY. W VERMILION CITY idziemy w lewo i wchodzimy do domku na lewo od POEKMON CENTER i rozmawiamy z FISHING GURU. Na pytanie odpowiadamy YES, a otrzymamy OLD ROD. Teraz kierujemy się w dół i lewo i wchodzimy na pokład S.S. ANNE. Teraz nie wychodzimy z pokładu statku. Idziemy teraz w lewo i na górę po schodkach(Powalcz ze znajdującymi się na pokładzie trenerami), póĄniej w dół i prawo (nie używamy drabinki), w górę. Pokonujemy GAREGO i idziemy po schodkach do kapitana i rozmawiamy z nim, a otrzymamy HM1 CUT. Wracamy się do miasteczka i idziemy do tamtejszego GYM po kolejną odznakę. PODPOWIED¬: Aby otworzyć drzwi trzeba ustawić dwie dźwignie (są w śmietnikach). Zawsze są obok siebie, albo w pionie, albo poziomie;). Teraz idziemy do DIGLET 'S CAVE. Idziemy na sam dół do domku i bierzemy od naukowca HM5 FLASH i uczymy tej zdolności naszego elektrycznego pokemona. Udajemy się teraz do CERULEAN CITY. Tam kierujemy się cały czas w prawo, aż do ROCK TUNEL, używamy FLASH i widzimy już wszystko ;).

Po wyjściu z ROCK TUNEL znajdziemy się w LAVENDER TOWN, idziemy cały czas w lewo, do podziemnego przejścia LAVENDER TOWN-CELADON CITY. Tutaj zaczynają się małe schodki, ale najgorsze jeszcze przed tobą;) SERIO. Jeżeli chcesz grać w SLOTS to kiedy miniesz domek z dziadkiem idź na dół i wejdź do baru tam pogadaj z gościem, a dostaniesz od niego COIN CASE. Teraz idź do domku wyżej i porozmawiaj z ROCKETEM, po walce pogadaj z plakatem, którego strzegł ROCKET i skieruj się w lewo.

Opisze jak znaleźć LIFT KEY i dostać się po SILPH SCOPE.
Zejdź po schodach (te obok, będę mówił tylko kierunki), a teraz idź: dół, lewo, użyj ostatniej kładki w lewo , dół, cofnij się 2 pola w lewo, teraz w dół , lewo i dół. Użyj kładki wyższej, rozwal ROCKETA i udaj się po schodach na dół. Teraz idź w lewo rozwal kolejnego ROCKETA i jeszcze raz zagadaj do niego. Podnieś LIFT KEY i udaj się o 2 piętra wyżej i znowu kładki ;). Użyj tej niżej, dół, aż do ściany tam użyj wyższej kładki, lewo, prawo, lewo, dół i użyj wyższej kładki i w lewo do windy. Jedź na 4 piętro, pokonaj 2 ROCKETÓW i GIOVANNIEGO, a on wypuści SILPH SCPOE. Idź do kolejnego GYM po kolejną odznakę.
Udaj się teraz do super marketu i wejdź na samą górę i kup tam wodę. Teraz idź w prawo, aż do budki i daj wodę strażnikowi (masz już wstęp do SAFFARON CITY). Teraz idź do LAVENDER TOWN i wejdź do POKEMON TOWER. Tam na samą górę udaj się. Po drodze spotkasz GAREGO, na znajdujące się pokemony w POKEMON TOWER używaj "pocisków". Na samej górze pokonaj ROCKETÓW i porozmawiaj z MR. FUGI, a dostaniesz POKE FLUTE (budzi wszystkie śpiące pokemony). Udaj się teraz do SAFFARON CITY i idź do budynku SILPH CO. OFFICE BUILDING. Opisze ten budynek gdyż jest on trochę skomplikowany ;).
Wjedź na 5 piętro i kieruj się na dół (będzie tam CARD KEY), następnie udaj się na 3 piętro idź w dół, pokonaj ROCKETA i otwórz drzwi po lewej stronie używając CARD KEY i wejdź w pierwszy TELEPORT. Pokonaj GAREGO i porozmawiaj z kolesiem, a otrzymasz od niego LAPRASA. Użyj TELEPORTU na dole i teraz pokonaj ROCKETA, a potem GIOVANNIEGO. Porozmawiaj z prezydentem, a otrzymasz MASTER BALL (radzę nie używać go do końca gry). Po wyjściu z budynku udaj się do DOJO i pokonaj wszystkich i wybierz sobie nagrodę. Teraz udaj się obok do GYM po kolejną odznakę. Udaj się teraz do LAVENDER TOWN, tam idź na dół, aż dojdziesz do śpiącego pokemona. Zagraj na POKE FLUTE, wtedy pokemon się obudzi (radzę go złapać, gdyż jest on silnym pokemonem). Idź dalej na dół wejdź do domku i porozmawiaj z gostkiem, a otrzymasz wędkę , idź dalej na dół, a potem w lewo, aż dojdziesz do FUCHSIA CITY. W tym mieście udaj się w lewo do GYM i wygraj kolejną odznakę. Teraz udaj się do SAFARI ZONE, tam poszukaj WORDENS GOLD TEETH i SECRET HOUSE (znalezienie tego domku dostaniesz HM3 SURF). Teraz udaj się do WARDENS HOUSE i daj mu jego złoty ząb, a dostaniesz od niego HM4 STRENGTH. Wybierz się teraz na dół (GYM) i przepłyń do jaskiń, tam musisz znaleźć głazy i przepchnąć je używając STRENGTH, aby zablokować silny prąd wody. Tak dotrzesz do CINNABAR ISLAND. Tam udaj się do większego budynku obok POKEMON CENTER i daj naukowcowi w 3 pokoju swój FOSSIL, po wyjdź z budynku i wróć się z powrotem do naukowca a otrzymasz swojego nowego pokemona. Teraz udaj się do budynku nad tym, w którym byłeś i poszukaj tam SECRET KEY, pamiętaj że w pomnikach są dźwignie, które przesuwają drzwi. Teraz udaj się do GYM po 7 odznakę. Można przejść do bossa bez walk, ale ja radzę nadal ćwiczyć swoje pokemony. Teraz udaj się do VIRIDIAN CITY i idź do GYM, hmm... któż jest tam mistrzem? GIOVANNI ;). Po męczącej walce udaj się w lewo do POKEMON LEAGUE FRONT GATE napotkamy po raz przedostatni GAREGO, po pokonaniu go wejdź do budynku i przejdź do drzwi do jaskini. Tutaj musisz poprzesuwać głazy na wystające koła. Radzę pozwiedzać to miejsce, gdyż jest tutaj MOLTRES silny latający, ognisty pokemon.

Udaj się na górę, przejdź przez drzwi i wejdź na pierwszą z czterech arenę. Po pokonaniu ELITE 4 pozostanie ci już tylko jedna i finałowa walka z GARYM. Kiedy odniesiesz nad nim zwycięstwo przyjdzie Profesor OAK ci pogratulować i zabierze cię do HALL OF FAME, potem CREDITSY przelecą i zrestartuje ci się gameboy. GRATULACJE UKOŃCZYŁĘ¦ GRE!!!

Możesz teraz w nieskończoność przechodzić ELITE 4.Ale nie do końca! ;) aby ukończyć w pełni grę musisz złapać je wszystkie! Czyli całe 150 pokemonów, aby tego dokonać potrzebujesz wymieniać się z przyjaciółmi pokemonami. Kiedy już będziesz w posiadaniu wszystkich 150 pokemonów udaj się do CELADON CITY i idź do budynku GAME FREAK'A po nagrodę.