::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Samoloty Dodał/a: Philips84
2006-10-19 20:55
Dosyć popularne w DB bo tam jedynie Goku i Tao Pie Pie potrafili się poruszać z szybkością ponad dźwiękową bez użycia maszyn. W DBZ straciły nieco na znaczeniu bo tam już niemal wszyscy latali samodzielnie z wielokrotną szybkością dźwięku.
Specyfikacja:
1. Samolot Pilafa - to byt dwuosobowy samolot, używany w DB przez Shuu i Mai. Ma dwa skrzydła i śmigło na przedzie. Do startu i lądowania używa trzech kół. Nie za szybki i używany głównie do zwiadu.
2. Samolot pasażerski - ten samolot używany byt do przewożenia ludzi na wyspę Papaya, gdzie odbywały się turnieje TB. Napęd turbośmigłowy (3 śmigła, jedno z przodu, dwa na skrzydłach). Przypomina "nasze" samoloty pasażerskie.
3. Samolot z kapsułki no. 339 - duży samolot towarowo -ładunkowy. Ma dwa skrzydła i na każdym po dwa śmigła oraz w sumie osiem kół. Na przedzie znajduje się duże wejście do ładowni. Po bokach i na przedzie napis 'Capsule Corporation' i numer 339 z emblematem firmy.
4. Samolot Żółtego - prowadzony przez Żółtego Taisę. Ma dwa skrzydła i śmigło z tyłu. Cztery karabiny maszynowe wbudowano w przedniej części wehikułu. Maszyna mieści jedną osobę. Strącony przez Goku na Ziemi Karrin.
5. Samolot Yamuchy - ma dwa skrzydła i cztery pady do lądowania. Na każdej stronie znajduje się napis 'Capsule Corp.' Może pomieścić dwie osoby; przednia szyba w kształcie półkuli - po uniesieniu używana jako wejście. Z tyłu wielki silnik odrzutowy.
6. Samolot z kapsułki no. 115 - dwuskrzydłowy z silnikami odrzutowymi pod każdym płatem skrzydła. Może pomieścić dwie osoby - pilot siedzi na siedzeniu po prawej. Na górze wbudowano dwa karabiny maszynowe.
7. Samolot Niebieskiego - maszyna Generała Niebieskiego. Ma cztery skrzydła i porusza się za pomocą silników odrzutowych. Może pomieścić tylko jedna osobę. Na boku widnieje symbol ACW i napis 'Red Ribbon'. Samolot został zniszczony, kiedy Niebieski wbił się w bok góry.
8. Hydroplan armii RR - zasilany silnikiem odrzutowym. Ma dwie rury wydechowe po każdej stronie tak, żeby mógł wylądować i wystartować z wody. Ma dwa czarne skrzydła; może pomieścić jedną osobę. Korzystała z niego Violet.
9. Samolot z kapsułki No.3 Armii RR - Jest to samolot wyposażony w silnik odrzutowy i może pomieścić dwoje ludzi. Siedzenia znajdują się pod plastikową osłoną kabiny. Samolot ma dwa skrzydła, a na każdym z nich jest namalowany emblemat Red Ribbon.
10. Samolot z kapsułki no. 192 - maszyna o nietypowych gabarytach - szerszy niż dłuższy. Porusza się dzięki mocy generatorów antygrawitacyjnych. Po obu stronach rura wydechowa, która umożliwia wstępny odrzut i oderwanie się od ziemi. Na przedzie umieszczono matą szybkę dla pilota i dwa reflektory. Numer 192 widnieje tuż nad szybką.
11. Samolot z kapsułki no. 576 - towarowy. Przód niemal całkowicie przeszklono. Może pomieścić dwie osoby załogi, z tyłu ma dużo miejsca towarowego. Po każdej stronie napis 'Capsule Corp.' i numer 576. Z samolotu wystają charakterystyczne dwie anteny.
12. Latająca baza Pilafa - bardzo duży samolot-baza Pilafa. Ma dwa skrzydła i dodatkowo może lądować i startować na wodzie, z tyłu znajduje się duża horyzontalnie ułożona płetwolotka. Przód samolotu całkowicie przeszklono, by umożliwić maksymalną widoczność, znajduje się tu sporo pomieszczeń mieszkalnych. Na górze jest specjalna kopuła dla strzelca. Z boku widnieje duży napis 'Pilaf. Właściwie cała konstrukcja pokryta jest wieżyczkami strzeleckim.
13. Mały myśliwiec Armii RR - szybki i dynamiczny myśliwiec, używany przez Armię Czerwonej Wstęgi; choć wyglądem nieco odbiega od standardów przeciętnego samolotu. Na dole znajdują się dwie płozy, jak w helikopterze, używane do lądowania. Może pomieścić jedną osobę i nie ma drzwi. Na przedzie znajduje się jeden reflektor i dwa wbudowane karabiny maszynowe. Na boku widnieje napis ,Red Ribbon, wraz z numerem 23. Ma jedną dużą antenę na górze. Goku rozbił dwa takie myśliwce, które napadły na Bulmę podczas ich pobytu na małej wysepce.
14. Samolot z kapsułki no. 61 - mały jednoosobowy samolot. Na każdej stronie znajduje się skrzydło zaopatrzone w pionową lotkę. Pod skrzydłami podwieszono małe silniki odrzutowe. Siedzenie pilota znajduje się pod przezroczystą kopulą.
15. Samolot z kapsułki no. 239 - kulisty samolot, który może pomieścić trzy osoby. Na każdej stronie znajduje się nienaturalnie długie skrzydło z karabinkiem maszynowym. Pilot siedzi w całkowicie przeszklonej kabinie.
16. Samolot z kapsułki no. 240 - podobny do modelu 239, ale jest to egzemplarz jednoosobowy.
17. Samolot z kapsułki no. 991 - maszyna z tylnym silnikiem odrzutowym. Ma dwa skrzydła i może pomieścić dwie osoby. Na górze znajduje się duża lotka. Na boku widnieje napis 'Capsule Corp.' i numer 991.
18. Latający dywan - używa go Mr Popo do szybkiego i wygodnego przemieszczania się. Może to nie samolot, ale też lata.