::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Style Walk Dodał/a: mala123
2006-11-20 20:59
Krav Magii: Typ samoobrony szczerze dość brutalny przez co można go wykorzystać w walce a nie tylko w obronie. Polega na okładaniu przeciwnika w bardzo czułe miejsca na ciosy. Mistrzowie Krav Magi są w stanie zabić kilkoma ciosami, ale trzeba się dobrze zgrać ze swoją siłą i umysłem.

Aikido - ta sztuka walki nie skupia się na uderzeniach pięścią czy kopnięciach przeciwnika ale raczej stara się wykorzystać jego energię do przejęcia nad nim kontroli lub do odepchnięcia go od siebie. Nie jest to sztuka statyczna ale kładąca wielki nacisk na płynność i dynamikę ruchu. Także Aikido trenuje walkę mieczem.

Tai Chi - Użycie tai chi w wolnej walce bez reguł (w sytuacji wymagającej samoobrony) nie polega na stosowaniu wyuczonych technik. Zastosowania bojowe są tylko wskazówką w jaki sposób można wykorzystać tai chi w konkretnej sytuacji. Kluczem do nauki radzenia sobie w sytuacjach wymagających samoobrony są różne warianty pchających dłoni.

Karate - Sztuka znana każdemu blok, cios, decha, wygrana, to styl Karate. Do dojścia na poziom mistrzowski jest do pokonania wiele przeszkód, ale niektórzy dają sobie rade...

Tai Ji Quan - Jest to najbardziej popularny system z grupy tzw. styli "wewnętrznych". Może być uprawiany przez osoby w każdym wieku. Na całym świecie doceniono jego walory profilaktyczne. Każdego ranka miliony istot żywych wykonują łagodne i miękkie ruchy Tai Ji w parkach oraz na placach. Regularne ćwiczenia pozwalają na osiągnięcie i zachowanie dobrej kondycji, zarówno fizycznej jak i emocjonalnej.

Qin Na - chińska sztuka walki nastawiona na walkę w zwarciu. Oparta o techniki rzutów, dźwigni na stawy rąk i nóg, łamania, oraz uderzenia w punkty witalne i uciski - "uszczypnięcia". Bardzo precyzyjna i śmiertelnie skuteczna, lecz wymagająca wytrwałego i pełnego poświęcenia treningu. W realnej walce można ją stosować tylko na bardzo wysokim poziomie zaawansowania. Jednakże o jej skuteczności może świadczyć fakt, że tej sztuki walki naucza się m.in. rodzaju oddziały specjalne. Wymaga ono przyswojenia sobie głębokiej wiedzy o organizmie ludzkim, jego układzie kostnym, stawowym, mięśniowym i krwionośnym.

TAN TUI - Chiński. styl posługujący się w walce głównie nogami .jako bronią ofensywną. System wyjątkowo skuteczny i praktycznie podchodzący do walki nogami, wykorzystujący fakt że są one dużo silniejsze oraz mają znacznie większy zasięg od rąk. W walce w zwarciu adepci tego stylu bardzo chętnie posługują się kolanami oraz podcięciami wytrącającymi z równowagi.

Chuojiao - z jednej strony posługuje się swobodną, szybką bokserską pracą stóp, z drugiej zaś generuje siłę w sposób niezwykle podobny do Hsingyi (najbardziej zewnętrzny z wewnętrznych styli Kung-fu). W szybkich seriach uderzeń zaangażowane jest całe ciało. Uderzenia często wyprowadzane są z wąskiej gardy bardzo podobnej do starej bokserskiej gardy stosowanej w Europie. W trakcie walki często pięta stopy analogicznej do uderzającej ręki unosi się nad podłoże wspomagając siłę uderzenia poprzez swobodną rotację stopy. Biorąc pod uwagę techniki bokserskie, praktycy tego stylu preferują sprężyste uderzenia w manierze strzelających dłoni. Bardzo często ponawiane są wielokrotne uderzenia jedną ręką pod różnorodnymi kątami, wykorzystujące elastyczność i mobilność nadgarstka. Styl zachował swoją charakterystykę systemu stworzonego w ogniu walki. Chuojiao wciąż pozostaje ekstremalnie pragmatyczną sztuką walki w której szczególny nacisk zwraca się na bokserski trening w parach oraz z użyciem różnorodnego sprzętu treningowego.

YuanYang Tui - Już na pierwszy rzut oka widać podobieństwa do jednego z najpopularniejszych północnych styli Cha Quan. Można też znaleźć analogie do Tong Bei, Pigua oraz Shaolin. Styl ma cechy bardzo charakterystyczne dla większości popularnych północnych styli: ekstremalnie niskie pozycje jeźdźca, długą i niską łuku i strzały, obie stopy w całości przylegające do podłoża, wyraźne daleko wyciągnięte uderzenia rękoma, elastyczne płynne ruchy. Jednakże do tego dodaje niezwykłą różnorodność skomplikowanych wielokrotnych kopnięć i podcięć wraz z przeplatanymi kopnięciami z wyskoku. Jego najbardziej znanym przejawem jest sławne kopnięcie Kaczki Mandarynki którego nazwa pochodzi właśnie od tego stylu. Styl jest szczególnie atrakcyjny w wymiarze estetycznym, choć wymaga dużej elastyczności i siły nóg. Obecnie niezwykle rzadko uprawiany. YuanYang Tui jest koordynacyjnie łatwiejszy od trudnego Chuojiao którego techniki bokserskie są bardziej labiryntowe. Można powiedzieć że YuanYang Tui jest bardziej wyraźny w procesie nauczania, zaś Chuojiao wymaga od ucznia większej koncentracji na skomplikowanych metodach wydobycia sprężystej siły.

Fanzi Quan (Koziołkujące pięści) - znany jest też pod inną nazwą Bashanfan (8 błyskawicznych pięści). Nazwa ta wzięła się od ośmiu podstawowych błyskawicznych ruchów, wyprowadzanych w zawrotnym tempie. Praktyk Fanzi Quan zasypuje przeciwnika gradem zróżnicowanych uderzeń pod zaskakującymi kątami.

CAPOEIRA - połączenie energii ciała i poświęcenia ducha. Wyzwalająca u trenujących pozytywną energię, gdzie poprzez taniec połączony z walką i rywalizacją wzbudza potrzebę użycia psychicznej i emocjonalnej ruchliwości. Sztuka walki używająca całego ciała do zadania skutecznego ataku. Jest to bardziej taniec więc aby styl ten był skuteczny wymagana jest cierpliwość i dużo treningu.