::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Kosmos Akiry Toriyamy Dodał/a: mala123
2006-11-20 20:59
Niebo
Pałac King Enma (Yama)-Położony w żółtych chmurach, wielki kompleks pałacowy z rogatą wieżą główną i napisem WELCOME (witamy) nad wejściem .Potocznie pałac nazywany jest CHECKPINT STATION ( stacja punktu kontrolnego). Zazwyczaj stoi tu cała kolejka dusz, a ruchem kieruje któryś z japońskich diabłów, czyli ONI(maja niebieska lub czerwona skórę) z megafonem . urzęduje tutaj King Enma, w którego gestii jest wysłanie duszy do nieba lub piekła. Albowiem jak kto woli .Uczynki delikwenta znajdują się w wielkiej księdze WhusWho. Król Enma, na prośbę Kami-sama, pozwolił Goku biec po Drodze Węża, gdy zabił go Piccolo w walce z Raditzem.

Droga Węża-droga w kształcie długiego węża z rozwarta paszcza na początku i płetwą na końcu. Na początku drogi stoi pałac King Enma. na planeta Kaio-sama. Aby dostać się na planetę Kaio w celu odbycia tam treningu, Goku musiał przebiec tą całą drogę(niewolno mu było lecieć!).biec wolno we wnętrzu węża w ciemnościach albo po jego grzbiecie. Trzeba przy tym uważać na ostre zebu po bokach drogi, bo łatwo się o nie zranić. Spadając z grzbietu węża trafia się do piekła. Droga Węża ma długość 1 000.000 kilometrów .

Pałac Snake Princess(Wężowej Księżniczki) Goku trafił tu biegnąc do Kaio. Pałac przypomina nieco siedzibę King Enma, ale ma przy wejściu łeb węża. Goku zaproszony na posiłek był przekonany że trafił do Kaio, a to jak go tu rozpieszczają jest częścią treningu (wieczna naiwność) W rzeczywistości księżniczka i jej służba to olbrzymie węże, czyhające na nielicznych podróżnych. Goku musiał szybko wiać ścigany przez gigantycznego węża, udało mu się go zapętlić w licznych oknach pałacu.

Planeta North Kaio-sama- Maleńka planetoida, na której żyje Kaio. Planetka posiada bardzo dużą grawitację i jest idealnym miejscem treningowym. Po jej równiku biegnie ścieżka opasająca planetę. Kaio ma tu swój dom ,garaż na samochód, ławeczkę i ujście wody. Jego towarzyszami są Bubbles i Gregory.

Planeta Kaioshinów Wielka planeta, widoczna z kosmosu i przypominająca Ziemię. Jest bardzo stabilna, ma wysoką grawitację i mieści się na skraju galaktyki tam, gdzie zazębiają się obszary władzy Kaioshinów .Gochan trafił tu po walce z Bu. Był rany i wymagał przyspieszonego treningu. To właśnie tutaj udało mu się wyciągnąć z kamienia i zniszczyć legendarny miecz Z.W ten sposób uwolnił Dai Ro Kaioschina. Ten odał swoja energię Goku, by podnieść jego szanse w walce z Bu. Tutaj też rozegrała się ostateczna bitwa z Bu i tutaj Goku pokonał demona olbrzymią Genki Damą.

Planeta Dai Kaio- Planeta władcy wszystkich Kaio. Jest to planeta o tzw. wysokiej klasie, około 10 razy większa od planet Kaio- ma nie jedną ale cztery ścieżki i pałac o wysokich murach. Uważa się, ze istnieje tu najlepsza w galaktyce sala treningowa. Tutaj, na małej asteroidzie odbywają się zaświatowe turnieje sztuk walki (Anoyichi Budokai). Walczą na nich wojownicy czterech galaktyk. Nagrodą jest trening u Dai Kaio dodam że jeszcze nikt nie wygrał w tym turnieju .

PIEKŁO
CHECPOINT STATION- Ten fragment drogi do piekła już znamy. Na dzień dobry trafiamy do King Enma, który po obejrzeniu księgi WhosWho kieruje nas za nasze uczynki do piekła. Piekło wbrew ogólnie stosowanej praktyce nie jest osobną planetą, ale ponurą równiną, położoną poniżej poziomu pałacu King Enma. Jest to pustynna okolica, na niebie której latają dziwaczne bryły geometryczne, a nad powierzchnią gruntu unosi się wiecznie purpurowa mgiełka. Na straży piekła stoją dwa diabły o imionach Mezu i Gozu. Ich zadaniem jest witanie wszystkich przybyszów że ty są mile widziani. W ich zadań wchodzi likwidowanie wszelkich prób ucieczki (jakby bez tego łatwo by stąd nawiać).King Enma jest ich bezpośrednim przełożonym i jest informowany o wszelkich nieprawidłowościach. Można tu trafić spadając z Drogi Węża albo rozrabiając na Ziemi(weżcie przykład z Vegety, a pobyt w piekle macie murowany). Goku spadł tutaj gdy przysną Teoretycznie niema stąd ucieczki A jednak Goku podjął wyzwanie Gozu i wygrał z nim pojedynek zapaśniczy. Oni próbował go wystrzelić z katapulty (huśtawki). Niestety kopuła nad piekłem uniemożliwiła ucieczkę. Potem Mezu zaproponował Goku grę w breka. Oni był godnym przeciwnikiem i Songo wygrał tylko dzięki podstępowi. Opuścił piekło tajnym wyjściem (przy okazji zabrał ze sobą święte owoce King Enma. Stąd znów wyruszył na Drogę Węża .

Planety południowej galaktyki - W tej galaktyce silnie odcisnął swoje piętno Brolly. Zniszczył tu wiele planet i układów gwiezdnych. Potem z Paragusem opanowali planetę zbliżoną warunkami życia do planety Vegeta. Nazywała się Shamosei. Obaj Saiyanowie opanowali planetę, a rasę Shamosei-Jin zepchnęli do roli niewolników. Zmienili również nazwę planety na nowa Vegeta. Opisy pozostałych planet układu nie figurują w oficjalnych rejestrach galaktycznych .

Planety zachodniej galaktyki- Włada tu niepodważalnie największy i zapiekły adwersarz Północnego Kaio- Kaio Zachodni. O zamieszkujących tu rasach wiadomo niewiele. Przedstawicielem jednej z nich był Paikuhan. Podobnie jak w przypadku galaktyki Wschodniej, wiele jej sektorów zniszczył podczas swojego kosmicznego rajdu Brolly.

Planety Wschodniej Galaktyki- Rejon kosmosu, o którym wiadomo bardzo niewiele. Od okresu wielkiej wojny galaktycznej włada tymi obszarami Wschodnia Kaio. Notabene jedyna żeńska przedstawicielka tej rasy ... Brolly, który odwiedził te tereny, nieodwracalnie zniszczył duże fragmenty tej galaktyce. Nic nie wiadomo o żyjących tu rasach.