::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[PSP] Need for Speed: Most Wanted 5-1-0 Dodał/a: PSP-Master
2006-12-26 12:25
Sięgając po kolejną część NFSa dla PSP nie obiecywałem sobie za dużo. Wręcz przeciwnie spodziewałem się kolejnego niewypału, który pod płaszczykiem krzykliwego podtytułu został wprowadzony na rynek. Włączyłem Most Wanted 510 0 tak się nazywa wersja na pspeka z niechęcią i niedosytem po pierwszej przereklamowanej wersji Rivals. Czy moje poglądy były uzasadnione? Konsola nie wyłączyła się przez kolejne 3 godziny, gdyż z każdą chwilą coraz bardziej wciągał mnie świat kieszonkowego NFSa. Palce bolały mnie od wciskania klawiszy, trzymania fajnych wyścigów w swoich rękach. Śpiące oczy nie chciały się zamykać, gdy dostrzegły co rusz lepiej i intensywniej dopakowaną furę. A ja nie zważałem na moje członki i dalej brnąłem w nielegalnych wyścigach po wymyślonych, oryginalnych trasach.

Gra zaczyna się spokojnie. Łykamy zwykły wózek i wchodzimy w świat serii zmagań, aby każde z nich podsumować starciem z bossem, którzy tworzą tzw. Blacklist (Czarną Listę) im gość wyżej na liście, tym lepszą ma furę i więcej potrafi. Bierzemy udział nie tylko w klasycznych wyścigach, ale także w czasówkach, pojedynkach ostatni odpada, lub w specjalnych eventach, w których wykonujemy określone zadania. Trzeba wspomnieć, że to nie jest wersja na PS2 czy PC. Dlatego na naszej konsolce nie pojedziemy w trybie Free Ride, a szkoda. Jeśli już mowa o zmianach, to niektórzy przeciwnicy (tzw. boss) jeżdżą innymi autami niż w wersjach na statyczne platformy, np. Kamikaze jeździ corvettą, którą jeździ w wersji na pca, a Jawels audi TT, a na PC mustangiem, Baron mustangiem zamiast porshakiem i tak dalej. Do naszej dyspozycji dostajemy kilka aut, których nie zobaczysz na innych konsolach np. Mazda3.

Jednak nie wszystko jest takie piękne i kolorowe. Panowie z EA pokazali, że potrafią i to ostro uprzykrzyć życie graczom. Wprowadzili gliniarzy, nazwałbym ich raczej takimi pseudogliniarzami, którzy sprawiają nam niezłe problemy np. zajeżdżając drogę, stawiając blokady. Te ostatnie są dość upierdliwe, gdyż stawianie ich w najmniej odpowiednich miejscach np. na zewnętrznej zakrętu lub też za miejscem wyskoku. Wszystko po to, żeby gra przyniosła nowych, dotąd niespotykanych wrażeń. Jednak z pomocą przychodzi nam Speedbreaker coś ala bulle Time w spowolnionym tempie ominiemy bez przeszkód niedzielnych gliniarzy o ich blokady, a także zdołamy wparować do umieszczonych w MW skrótów często umieszczonych 90 stopni od głównej szosy mówię wam, niezły shiz. Takie lekkie olewanie praw fizyki. Nie warto klepać się również z glinami podczas wyścigu, gdyż to my wylądujemy na ścianie a nie nasi przypakowani koledzy. Jednak i tu możemy troszkę zmienić scenariusz i zmienić się w niebieskich panów. Otóż mamy możliwość wsiąść za kółko niebieskiego wagonu i tępić piratów drogowych. Fajny bajer, ale szybko się nudzi. Bardziej rajcujące są elementy nakręcające gameplay tzw. Heat, czyli potęga kretyństwa im zwinniej prowadzimy wózek podczas wyścigu, czy lekko olewamy przepisy drogowe to na koniec biegu możemy przyjąć niespodziankę od gliniarzy w tzw. Outrun. Polecam ludziom mającym mocne nerwy, gdyż podjęcie owej niespodzianki to zwykła jadka na szosie z Policją. Jednak szczegół nie tutaj jest ona wyjątkowo zgrana np. jadące 3 fury glin zajeżdżają cię z każdej mańki. A w całym tym bajerze chodzi o to, żeby w określonym czasie zwiewać im, nie dopuszczając do aresztowania. Po udanej próbie doliczane nam są dodatkowe punkty bonusowe do ogólnego podliczenia punktów i hajsu w wyścigu.
Reasumując, Most Wanted na PSP ma niewiele wspólnego z wersjami na stacjonarne konsole. Ma swój klimat, który wciąga nas do tego, aby znaleźć się na 1 miejscu na Blacklist. Już na początku mając lekko dopakowaną Mazde RX8 możemy zaobserwować wspaniałe rozmycie tekstur na wciśniętym N2O. Szybkość i sterowanie pojazdem jest wyśmienicie wyważone, dlatego wózki wprowadzają się przednio. Wejścia w zakręty niczym Ridge Racer, a wyglądy samochodów niczym Grand Turismo 4. I tak właśnie wygląd Need for Speer Most Wanted 510 na konsole PSP: wyśmienity klimat, piękna grafika i oprawa dźwiękowa i niesamowity gameplay. Gra naprawdę jest świetna i każdemu pomoże nie przespać wielu cennych nocy.
Grafika 8
Dźwięk 9
Grywalność 8
Ocena ogólna 8