::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Naruto - Uchiha Itachi Dodał/a: Aran
2007-02-23 16:21
Uchiha Itachi jest starszym bratem Sasuke. Zawsze stawiany był na pierwszym miejscu z uwagi na to, że był najzdolniejszym ze swojego rodu. Akademie ukończył bowiem w wieku 7 lat, objawił Sharingan w wieku 8, a w wieku 10 został Chuninem. Do ANBU przyjęty został w pół roku po zdaniu na chunina co wzmocniło jego pozycję w klanie, gdyż stał się łącznikiem między Uchiha a wioską. Zawsze chodził smutny i zamyślony co uzasadniał tym, że taki musi być. Niemiał czasu dla brata, tłumaczył mu to tym, iż ma mnóstwo pracy a od takich jak on-którzy posiadają ponadprzeciętne umiejętności, wymaga się bardzo wiele. Wkrótce po tym staje się o nim głośno za sprawą jego czynu. Itachi bowiem pewnego dnia wybija cały swój klan. Jeszcze tego samego dnia odchodzi z wioski i po jakimś czasie przystępuje do Akatsuki. Staje się on po tym czynie jedynym celem w życiu Sasuke- celem, który trzeba zabić. Uzasadniając mord stwierdził, że zrobił to by siebie sprawdzić, a Sasuke powiedział, że dał mu żyć gdyż ten nie był wart śmierci.

Z czasem dowiadujemy się więcej szczegółów o tej dosyć dziwnej i tajemniczej zbrodni. Przede wszystkim nie dokonał tego sam, pomógł mu bowiem sam Madara- najsilniejszy i uznany dawno za martwego, ninja z klanu Uchiha. Sasuke domyślił się tego z rozmowy z bratem. Po kilku latach dochodzi do pojedynku między Itachim a Sasuke. Po ciężkim pojedynku, z góry przesądzona walka na korzyść Itachiego, kończy się niespodziewanie zwycięstwem Sasuke. Tu należy wspomnieć, że Itachi po zabójstwie swego najbliższego przyjaciela, z którym byli jak bracia, osiąga wyższe stadium Sharingan, a mianowicie Mangekyou. Wraz z nim ‘otrzymuje’ trzy techniki: Amaterasu, Tsukyomi oraz Susano. Z takim zapleczem technik dziedziczonych, i tych nabytych powinien był wygrać, ostatecznie jednak zaniechał pokonania brata i umiera. Nie zabiera mu oczu, o których mówił jako o swoim celu jakoby one były uzasadnieniem jego wcześniejszych poczynań. Próbował bowiem wmówić Sasuke, że chciał uratować się przed ślepotą dot. Sharingan, i zdobyć moc większą od Madary, który uczynił niegdyś podobnie.

Po pojedynku, wyczerpany Sasuke budzi się u Madary. Ten chce mu wszystko wyjaśnić, jak i to dlaczego Itachi przekazał mu Amaterasu. Uczynił to aby Sasuke zabił Madare, czego sam chciał dokonać, lecz co mu się to nie udało. I tu dowiadujemy się dalszej prawdy i o samym klanie jak i Itachim. Itachi już od momentu gdy został chuninem został wybrany przez ojca i klan na szpiega i miał za zadanie donosić informacje o poczynaniach i ważnych sprawach w wiosce. Jednak Itachi, który jako młodzieniec przeżył pamiętną wojnę w której zginął Czwarty, bardzo znienawidził wojnę i chciałby jej za wszelką cenę uniknąć. Gdy dowiedział się o planach Uchiha postanowił o wszystkim powiadomić władze Konohy. Stał się tym samym Podwójnym Agentem, donosząc na Uchiha władzom Konohy jak i władze Konohy członkom Uchiha. Z uwagi na fakt, że Uchiha knuli spisek przeciw Wiosce Liścia taki sojusznik by się przydał. Wkrótce Itachi musiał stanąć przed ostatecznym wyborem- albo wybije klan albo rozgorzeje walka w której wyniku zginie mnóstwo niewinnych osób. Itachi wybiera rozwiązanie pierwsze, ale do jego realizacji potrzebuje drugiego członka z Sharingan, prosi więc o pomoc Madare. Itachi wraz z Madarą wybijają cały klan, Itachi jednak poprzez uczucie jakim darzył Sasuke oszczędza go i wmawia mu fałszywą prawdę i nadaje kierunek w życiu. Przed jeszcze pojedynkiem prosi Trzeciego Hokage aby Sasuke nigdy się prawdy nie dowiedział i aby go chroniono. Ostatecznie Itachi po załatwieniu wszystkich spraw opuszcza wioskę i przystępuje do Akatsuki. Zostaje do organizacji przyjęty dzięki umiejętnościom jakie posiadł w klanie. Doskonale włada iluzją którą może krzesać z każdej części ciała. Posiada rzadko rozwinięte do tego stopnia Sharingan. Zna wiele technik, jest niebywale zręczny i celny. Do tego jest wyjątkowo bystry i obeznany co daje mu przewagę nad innymi.

Itachi przez długi czas był jedną z najbardziej intrygujących i tajemniczych postaci. Znienawidzony przez wszystkich tylko na własne życzenie pragnął uniknięcia wojny. W tym celu stał się Podwójnym Agentem i wkrótce wybił praktycznie cały klan oszczędzając brata którego kochał ale dla którego nie zawsze był taki jakim ten chciał go widzieć. Spełnił w tym wszystkim rolę kozła ofiarnego na którym wszystko się skupiło. Pragnął zrobić swoje i odejść w zapomnienie, aby nikt o nim już nigdy nie wspomniał i aby cała prawda o jego klanie i wiosce również z nim odeszła- co jednak mu się nie udaje. Tu warto dodać, że jako jedyny z klanu zauważył, że Madara może jeszcze żyć. Z charakteru był jakim go wielu zna: spokojny, opanowany, chłodny i zamyślony, wiadomo czemu- ponieważ odgrywał niebagatelną rolę.

I tu dochodzimy to wyjątkowego podsumowania. Itachi był drugim największym bohaterem Konohy, zaraz po Czwartym Hokage(w kolejności). Również oddał dla wioski swe życie tylko w inny sposób. Dla dobra wszystkich zebrał na siebie całe zło oraz złe słowa i złą sławę, i odszedł, poświęcił wszystko- przyjaciół, rodzinę i siebie. Ludzie zapamiętają go jako silnego ninje który zdradził swoją wioskę, ale my będziemy pamiętać, że zrobił to dla wioski- dla wioski zabił tych co go kochali i zrujnował życie bratu którego bardzo kochał.
Edit by Aran: 18.05.08 Edit by Aran: 18.05.08