::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[Naruto] Rangi ninja Dodał/a: Philips84
2007-03-03 19:08
Student akademii - pierwsza ranga ninja, jako studenci akademii Naruto i przyjaciele nauczyli się podstawowych technik. Akademia kończy sie egzaminem na Genina.
Genin - druga ranga ninja, nazwa świeżo upieczonych ninja, którzy otrzymali ochronną opaskę na czoło - symbol pomyślnie ukończonej edukacji w akademii (zdany egzamin końcowy). To najniższy stopień w hierarchii shinobi. Do tej grupy zaliczają się Naruto, Sakura i Sasuke. Stopień ten kończy się egzaminem na Chunina.

Chunin - Trzecia ranga ninja. Może wykonywać misje kategorii B, a także niektóre z kategorii A, a także dowodzić plutonami Geninów oraz uczyć w akademiach ninja. Do tej grupy zaliczają się Iruka i inni nauczyciele akademiccy.

Jonin - Czwarta ranga ninja. Niestety sposób zyskania tytułu Jonina nie jest nam dokładnie znany, ale ninja (Chunin) musi się czymś odpowiednim wykazać aby zyskać ten tytuł. Taki tytuł nosi Kakashi.

Specjalny Jonin - Piąta ranga ninja. Jounin który zajmuje się (poza misjami) innymi czynnościami, lub czymś szczególnym zasłużył na miano specjalnego Jounina.

ANBU - Szósta ranga ninja.Specjalne oddziały ninja; jej przedstawiciele zawsze chodzą w dziwnych, tradycyjnych, maskach.

Sennin – Siódma ranga ninja. W świecie Naruto istnieje trzech legendarnych Sanninów (Orochimaru, Tsunade oraz Jiraya, mentor i trener Uzumaki Naruto). Są to ninja którzy stali się tak silni iż postanowili opuścić ukrytą wioskę Konoha w celu dalszego treningu. Ich spryt i siła dorównują w większej mierze liderowi wioski (Hokage) co stwarza z nich najlepszych kandydatów na to stanowisko.

Hokage - przywódca, a zarazem najsilniejszy ninja w Ukrytej Wiosce Liścia. Każda z ukrytych wiosek ma zwojego "kage", nazywanego zależnie od odpowiadającego jej żywiołowi Mizu-, Rai-, Kaze-, bądz Tsuchi-kage. Ta piątka sprawuje władze nad wszystkimi ninja