::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

DB - Bardock Dodał/a: Esme
2007-03-17 :: 15:24
Wyglądem zupełnie przypomina swojego młodszego syna. Te same rozczochrane włosy, rysy twarzy i postura. Od Goku odróżnia go jedynie to, że ma nieco ciemniejszą karnację oraz bliznę na lewym policzku. Jest Kosmicznym Wojownikiem niższej rangi. Jak każdy Saiyan-jin jest mężnym i dumnym wojownikiem, dla którego walka jest sensem życia.
W Dragon Ball widzimy go raz, a może dwa razy. Bliżej poznajemy go w filmie kinowym "Bardock - ojciec Goku", z którego dowiadujemy się, że charakterem zupełnie różni się od syna. Podły i bezlitosny nie ma litości dla mieszkańców podbijanych przez siebie planet. A i ojciec z niego żaden. . .
Po podbiciu planety Kanassa, jeden z tubylców z zemsty obdarza go nadzwyczajną mocą psychiczną - umiejętnością przewidywania przyszłości - dzięki której Bardock ujrzy koniec swojej planety. Ciężko ranny nie może wyruszyć wraz ze swoją drużyną na kolejną misję. Gdy jest nieprzytomny ma pierwszą wizję: zesłanie Goku na ziemie i jego dzieciństwo, treningi oraz walkę z Piccolo. Widzi również śmierć przyjaciela oraz zniszczenie Vegety.
Po wyzdrowieniu postanawia dołączyć do drużyny i wyrusza na planetę Meat.
Tam okazuje się, że Freezer, któremu podlegają Kosmiczni Wojownicy postanowił zniszczyć ich lud w obawie przed ich rosnącą siłą. Na widok martwych przyjaciół, Bardock poprzysięga zemstę na Freezerze i jego ludziach. Podczas walki z winnymi śmierci jego drużyny, ma kolejną wizję (walka Goku i Vegety), ale mimo to zwycięża. Niestety w walce z Dodrią przegrywa.
Mimo odniesionych ran wyrusza na Vegete, by ostrzec swych rodaków przed narastającym niebezpieczeństwem. Uzmysławia sobie, że Vegeta rzeczywiście jest zagrożona. Postanawia temu zapobiec. Niestety, inni Saiyanie wątpią w jego słowa i nie kwapią się by mu pomóc. W ostateczności postanawia sam przeciwstawić się wrogowi. Jednakże Freezer okazuje się zbyt silny. Bardock ginie wraz całą planetą. W ostatnich sekundach życia ma wizję, według której to jego syn pomści ich rasę, pokonując Freezera.
Wizje Badrocka (bo jak zapewne zauważyliście nie wszystkie wymieniłam powyżej):
1. W komorze regeneracyjnej - wysłanie i życie Goku na ziemi. śmierć Torry i zniszczenie Vegety.
2. Na planecie Meat - walka Goku i Vegety.
3. W drodze na Vegete kapsuły jego oraz Goku spotykają się i Bardock widzi dorastającego syna.
4. Już na Vegecie - dzieciństwo Goku oraz walka z Piccolo.
5. Vegeta - Bardock jakby przenosi się na Namek i widzi syna. Goku mówi mu, że ma jeszcze szanse się zmienić i nie stać się takim jak Freezer. W chwili śmierci Bardock rozumie jego słowa i, jak sądzę, w pewnym sensie się zmienia.
6. W momencie zniszczenia planety - jest to ostatnia z wizji Badrocka dzięki której umiera szczęśliwy. Walka Goku i Freezera, w której zwycięż ten pierwszy.