::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[Bleach] Zanpakutou guide Dodał/a: Galis
2007-03-22 21:36
Zanpakutou

Zangetsu

Właściciel Kurosaki Ichigo
Shikai: Zangetsu od czasu kiedy Ichigo poznał jego imię wciąż pozostaje w formie shikai, możliwe, ze jest to związane z siłą reiatsu Ichigo. Specjalna umiejętnością Zangetsu jest Getsuga Tenshou-
Ichigo może wystrzelić energetyczny 'pocisk' w przeciwnika.
Bankai: Tensa Zangetsu; miecz staje sie mniejszy i cały czarny. Prędkość Ichigo wielokrotnie wzrasta; kolejna umiejętnością jest Kuroi Getsuga Tenshou czyli ulepszona Getsuga Tenshou. Duchową formą Zangetsu jest starszy mężczyzna.

Zabimaru
Właściciel: Abarai Renji
Shikai: Zabimaru staje sie większe, zbudowane jakby z segmentów, każdy z wystającym ostrym "kolcem", Zapakutou w tej formie może się wydłużać i zawijać. Druga specjalna zdolnością Zabimaru jest Higa Zekkou-atak dystansowy używany przez Renjego np. w wypadku zniszczenia miecza: wszystkie "segmenty" unoszą sie nad przeciwnikiem i atakują go w tym samym czasie.
Bankai: Całość przypomina ogromny szkielet węża, podobnie jak shikai zbudowany z segmentów, z ta różnica, ze segmenty połączone są za pomocą reiatsu Renjego. Bankai ma wielka sile niszczącą ale póki co Renji nie do końca opanował walkę przy użyciu bankai. Kolejna zaleta Bankai Abaraia jest to, ze nie może zniszczony dopóki Renji nie zostanie ciężko ranny.
Duchowa forma Zabimaru jest biały pawian z wężem zamiast ogona

Benihime
Właściciel: Urahara Kisuke
W nie odpieczętowanej formie miecz jest ukryty w lasce Urahary
Shikai: Ostrze staje sie szersze, rękojeść przy końcu lekko sie zagina(Wygląda trochę jak rękojeść lightasbera Hrabiego Dooku z Gwiezdnych wojen) Z końca rękojeści zwisa mała czerwona wstążeczka, a tuz przy końcu ostrza wisi mały łańcuszek.
Specjalne zdolności Benihime: wystrzelenie wiązki energii w przeciwnika(przypomina trochę Getsuge Tenshou Ichiego), oraz tarcza krwawej mgły która chroni Urachare (aby jej użyć niezbędna jest kropelka krwi właściciela.
Bankai: Urahara jeszcze nie użyl swojego Bankai, ale jest pewnie, ze go posiada.

Sode no Shirayuki
Właścicielka: Kuchiki Rukia
Shikai: miecz staje sie cały biały a z końca rękojeści wystaje długa biała wstęga. Zanpakutou Ruki to miecz typu lodowego. Kuchiki może stworzyć na ziemi lodowy krąg zamrażający wszystko w jego zasięgu, także w powietrzu.
Bankai: nieznany

Wabisuke
Właściciel: Kira Izuru
Shikai: ostrze wygina sie w coś przypominające cyfrę 7, specjalna zdolnością jest podwajanie wagi każdej rzeczy której dotknie.
Bankai: nie posiada

Suzumushi
Właściciel: Tousen Kaname
Shikiai: Tosen może wystrzelić w przeciwnika dziesiątkami ostrzy.
Bankai: miecz tworzy wielki czarny "namiot" wewnątrz którego przeciwnik Tousena zostaje pozbawiony wszelkich zmysłów(nic nie widzi, nie słyszy, nie czuje zapachów, smaków etc)

Senbonzakura
Właściciel: Kuchiki Byakuya
Shikai: Jeden z najsilniejszych mieczy w całej Społeczności Dusz. Ostrze rozpada sie na 1000 małych niezwykle ostrych płatków (Senbonzakura-tysiąc płatków wiśni)którymi Byakuya może dowolnie kierować
Bankai: Senbonzakura Kageyoshi-to po prostu silniejsza wersja shikai, Kuchiki puszcza swój miecz który wnika w ziemie, a następnie za plecami Byakuy wyrastają dwa rzędy wielkich ostrzy które rozpadają sie na tysiące małych płatków(jednak większych niż te w shikai)
Senkei: drugi stopień bankaia Byakuyi; płatki zamieniają sie w tysiące mieczy które tworzą coś w rodzaju areny. Moc kapitana sie nie zmienia, ale za to szybkość / moc jego przeciwnika drastycznie spada.
Shuukei Hakuteiken: ostatnia forma miecza Byakuyi cala energia Senbonzakury kumuluje sie w postaci skrzydeł na plecach Kuchiki, która potem wykorzystywana jest do ostatecznego ataku

Suzumebachi
Właściciel: Soi Fon
Shikai: Katana zamienia sie w niewielkie ostrze przypominające żądło. Na ciele osoby ranionej przez Suzumebachi przy ranie powstaje tatuaż-czarny motyl, jeżeli Soi jeszcze raz rani przeciwnika w to samo miejsce natychmiastowo on umiera.
Bankai: jeszcze nie pokazała

Shinsou
Właściciel: Ichimaru Gin
Shikai: W normalnej formie zanpakutou Gina wygląda jak zwykłe wakizashi; w shikai ostrze kapitana 3 dywizji, może wydłużać sie w nieskończoność(z dosyć dużą prędkością).
Bankai: nieznany

Minazuki
Właściciel: Unohana Retsu
Shikai: ostrze zamienia sie w ogromną latającą płaszczkę, drugą umiejętnością są niezwykłe umiejętności lecznicze-Minazuki "połyka" rannych shinigami których rany regenerują sie w niezwykle szybkim tempie.
Bankai: nieznane

Sogyo no Kotowari
Właściciel: Ukitake Juushiro
Shikai: Jeden z dwóch bliźniaczych mieczy-jedynych w całej Społeczności Dusz. W formie sihkai miecz Ukitake dzieli sie na dwa identyczne zanpakutou, połączone ze sobą czymś w rodzaju szarfy na której zamocowane są metalowe blaszki, a na ostrzach wyrasta coś co trochę przypomina haki. Do tej pory nie można jeszcze nic powiedzieć o zdolnościach tego miecza.
Bankai: nieznany

Katen Kyoukotsu
Właściciel: Kyouraku Shunsui
Shikai: drugi z bliźniaczych mieczy; jednak ten nie dzieli sie na dwa ostrza dopiero w formie shikai, Kyouraku posiada dwa zanpakutou już w normalnej formie. W shikai zmienia sie kształt mieczy, ostrza staja sie dużo szersze i lekko zakrzywione, a z końców rękojeści zwisają czerwone "frędzelki". Umiejętności tego miecza nie są jeszcze znane.
Bankai: nieznany

Ashisogi Jizou
Właściciel: Kurotsuchi Mayuri
Shikai: Miecz staje sie nieznacznie szerszy, złoty, wokół "głównego" ostrza wyrastają dwa dodatkowe, a przy rękojeści powstaje coś co można nazwać twarzą. Każde ranienie tym mieczem powoduje natychmiastowy paraliż zranionej części ciała
Bankai: Konjiki Ashisogi JizouZanpakutou zamienia sie w ogromną "larwę", a "twarz" z rękojeści staje sie głową tego monstrum. Z "klatki piersiowej" wyrasta kilkanaście ostrzy, a z ust wydobywa sie trucizna która zabija(nie natychmiastowo) każdego kto ją wdychał, oczywiście oprócz Mayuriego(i jego vice kapitan).

Kyouka Suigetsu
Właściciel: Aizen Sosuke
Shikai: Każdy kto spojrzy na zanpakutou Aizena zostaje natychmiastowo zahipnotyzowany; miecz kontroluje wszystkie zmysły ofiary wiec Sosuke może zrobić z nią co zechce. O potędze tego miecza może świadczyć to, ze przez długi czas Aizen kontrolował dzięki niemu całą Społeczność Dusz.
Bankai: nieznany

Haineko
Właściciel: Matsumoto Rangiku
Shikai: Nie wiele o nim wiadomo, w tej formie ostrze katany zamienia sie w popiół, którym Rangiku może dowolnie kierować(coś w stylu Senbonzakury)
Bankai: nie posiada

Hoozukimaru
Właściciel: Madarame Ikkaku
Shikai: Kiedy Ikkaku złączy ze sobą pokrowiec i koniec rękojeści katana zamienia sie w coś w rodzaju włóczni; shikai nie zwiększa siły, szybkości, mocy, jedyną rzeczą która odróżnia Hoozukimaru od zwykłej włóczni jest to, ze Madarame może "przełamać" ja w dwóch miejscach.
Bankai: Zan zamienia sie w trzy ogromne ostrza połączone ze sobą łańcuchami(nie wiem jak to opisać-patrz obrazek). Na największym ostrzu które wygrawerowany jest smok który stopniowo staje sie czerwony-symbolizuje to wzrost mocy bankai; gdy smok stanie sie w pełni czerwony Ikkaku jest w stanie wykonać potężny atak.

Tengen
Właściciel: Komamura Sajin
Shikai: jedyna zdolnością(pokazana do tej pory) jest wystrzelenie energetycznego pocisku.
Bankai: Obok Komamury pojawia sie ogroooomna postać która wykonuje te same ruchy co Sajin i która też może być przez niego dowolnie kierowana.

Hyourinmaru
Właściciel: Hitsugaya Toushiro
Shikai: Broń ta to najsilniejszy miecz typu woda-lód, Hitsugaya może "wystrzelić" wielki strumień wody(w kształcie smoka)który po trafieniu w cel natychmiastowo zamarza, Toushiro ma także ukryty w rękojeści dosyć długi łancuch.
Bankai: Na plecach Histugayi wyrastają ogromne lodowe skrzydła i ogon, jest on w stanie kontrolować pogodę, a jego lodowe ataki są o wiele potężniejsze. Jednak bankai ten ma ogromna wade - nad skrzydłami unoszą sie trzy czterolistne kwiaty lotosu, co kilka minut jeden z listków znika, gdy wszystkie kwiaty się rozlecą rozpada sie też bankai Histugayi. Prawdopodobnie jest to spowodowane młodym wiekiem kapitana 10 dywizji.

Ryuujinjakka
Właściciel: Yamamoto Genryuusai
Shikai: najsilniejszy i najstarszy zanpakutou typu ognia. Miecz ten jest straszliwie silny, Jak do tej pory została odpieczętowana tylko raz wywołując przy tym wielki pożar w najbliższym otoczeniu miecza.
Bankai: nieznany