::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Pyrkon 2007 Dodał/a: Philips84
2007-03-25 16:06
Sala Komiksowa
Piątek 16:00 Świat Terr'ego Zwigoffa. Gdzie Clowes spotyka Crumba przy dzwiękach bluesa
Było to omówienie twórczości Daniela Clowes'a i Roberta Crumba przez pryzmat filmów Terr'ego Zwigoffa. O tym jak niezależne kino spotyka się z niezależnym komiksem i co z tego wynikało. Dwie strony medalu - "Ghost World" na papierze i w celulozie. Itp.

Piątek 17:00 Centrala Central Europe Comics Art.
Spotkanie prowadził Pan Michał Słomka. Centrala Central Europe Comics Art. był to projekt mający na celu przedstawienie komiksu środkowoeuropejskiego. W prelekcji została przedstawiona koncepcja i dotychczasowa realizacja projektu Centrala. Drugim elementem wystąpienia było omówienie postulatów badawczych dotyczących komparatystycznego ujęcia historii komiksu w krajach Europy środkowej.

Piątek 19:00 Wczesny film animowany cz.1
Prowadził Kasper. Bogato ilustrowany wykład Kaspra Piaseckiego. Historia początków filmu animowanego w Ameryce. Wykład był przeplatany projekcjami materiałów filmowych (fragmęty, obszerne fragmenty i całe filmy), zilustrowany był również przykładowymi kadrami komiksów będących ich inspiracją. Część pierwsza: początki Sztuki Animacji; nieme filmy rysunkowe, mały Nemo, kot Felix i krazy Kat. "Do disneya".

Piątek 21:00 Konkurs wiedzy o Naruto
Prowadzili: Stojgniew "Crow" Szydłowski oraz Rafał "Fart" Sztuka. Pytania do konkursu były z zakresu zarówno pierwszej, jak i drugiej serii anime, choć pojawiły się równiez pytania dotyczące mangi (nie wybiegające fabułą poza część już zrealizowaną).

Sobota 10:00 Gejsze - żywa tradycja
Prowadziła: Dorota "Kirie" Szczepaniak. Przewodnik po tajemniczym i zamkniętym świecie gejsz, do którego wstęp maja nieliczni. Kim byli maiko, a kim byli geiko? Jak żyli i na czym polegała ich praca? Czy gejsze to skarby japońskiej kultury czy też przeżytek? Szukalismy odpowiedzi na te i inne pytania. A dla uważnych słuchaczy miał miejsce mały konkurs.

Sobota 11:00 (przeniesione na 23:00) Wampiryzm w mandze i anime a Wampir: Maskarada
Prowadził: Stojgniew "Crow" Szydłowski. Prelekcja, która miałą na celu przedstawienie postaci wampiryczne w mandzei anime oraz ich powiązania z Vampire Mascarada oraz różne rodzaje wampirów, które występowały w wierzeniach japońskich.

Sobota 12:00 Gejsze - Visual Kei od kuchni
Prowadzili: Dorota "Kirie" Szczepaniak oraz Agnieszka "haku-karyuu" Pawlak.. Wprowadzenie do tematu-rzeki jakim było związanie z japońskim rynkiem muzycznym zjawisko Visual Kei. Okraszona zdjęciami dyskusja dotycząca wybranych artystów i i ch image'u scenicznego. Po prelekcji odbył się konkurs-niespodzianka stanowiący podsumowanie tematu przewodniego.

Sobota 13:00 Japończyk? Kto to?
Prowadzili: Tomek "Kenshin" Smoczyński oraz Damian "Sasayaki" Smopczyński. Palen dyskusyjny , który miał na celu przedstawić nasze spojrzenie na Japończyków. Są inny, czasami szokująco inni, co ich od nas odróżnia? Można było się podzielić własnymi refleksjami oraz opinią na temat kraju kwitnącej wiśni.

Sobota 14:00 Konkurs wiedzy o komiksie
Prowadzili: Paweł "Kaiou" Olejniczak oraz Dawid Okoniewski. Konkurs, w którym każdy kto interesuje się medium jakim jest komiks mógł wziąć udział i wygrać wspaniałe nagrody.

Sobota 16:00 Hokkaido - Japonia bez gejsz i samurajów
Prowadził: Michał "Tori" Ptaszyński. Z czym kojarzy wam się Japonia? Trzęsienia ziemi, tajfuny, gejsze, samuraje, tłumy ludzi, mało przestrzeni? A czy wiesz, że Hokkaido - druga co do wielkości wyspa Japonii - kompletnie odwraca większość stereotypów, jakie nagromadziły się wogół Kraji Kwitnącej Wiśni?

Sobota 17:00 Spotkanie z tłumaczami komiksów
Prowadził: Paweł "Kaiou" Olejniczak. Praca tłumacza to niełatwa i pełna dwuznacznych decyzji praca. W czasie spotkania z Michałem "Torim" Ptaszyńskim i Pawłem "Kaiou" Olejniczakiem można było posłuchaćo wyzwaniach czekających tłumacza oraz porozmawiać na temat wpadek i niejasności dotyczących przekładu.

Sobota 19:00 Wczesny film animowany cz. 2
Prowadził: Kasper. Część druga: wczesne filmy dzwiękowe, Walt Disney, bracia Fleischer i inni. "Do Śnieżki" .

Sobota 21:00 Konkurs wiedzy o mandze i anime
Prowadzili: Dawid Okoniewski oraz Stojgniew "Crow" Szydłowski. Konkurs dla wszystkich fanów anime i mangi, którzy chcieli wygrać mangowe nagrody, o które nie było aż tak trudno jak można byo się spodziwać.

Niedziela 15:00 Panel dyskusyjny Naruto vs. Dragonball
Prowadził: Stojgniew "Crow" Szydłowski. Panel miał na celu przedstawienie dwóch konkurujących ze soba serii - zarazem tak do siebie podobnych jak zarazem różnych.

Sala XBOX 360
Ech co tu będę dużo pisał, przez cały okres trwania Pyrkonu w tej sali odbyło się dużo turniejów w różnego rodzaju gry, takie jak: Gears of War, Burnout Revenge i inne. Do wygrania były kamery internetowe oraz myszki firmy Microsoft. Dodam jeszcze, że sam brałem udział w turnieju Burnout Revenge i zająłem 3 miejsce, a na prawdę dużo osób startowało i walka była bardzo zacięta.