::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Leczenie Dodał/a: Philips84
2006-02-27 20:48
W DB wielokrotnie po walkach wojownicy byli tak wyczerpani, że musieli się leczyć poniżej znajdziecie opisy sposobów leczeń przedstawionych w DB.
HEAL POWER (LECZENIE PRZEZ DOTYK)
Leczenie przez dotyk nie jest bardzo rozpowszechnionym darem. W DB tylko trzy osoby potrafią leczyć w ten sposób. Po takim leczeniu wszystkie rany się goją, a energia całkowicie wraca.
1. BUU - o mocy Buu dowiadujemy się w momencie gdy leczy niewidomego chłopca z jego wady wrodzonej wzroku. Buu uleczył jeszcze tylko dwie osoby, a mianowicie Bee, czyli swojego psa oraz Mr. Satana.
2. DENDE - kolejna postać, która poprzez bliski kontakt, nie zawsze dotyk potrafi uleczyć. Pierwszy raz swą moc wyjawia na Namek. Podczas całego DB wiele razy leczył naszych bohaterów.
3. KIBITO - ostatni osobnik, który posiada zdolność leczenia. Swoją moc pokazuje tylko dwa razy. Pierwszy raz uzdrowił East Kaioshina. A drugi raz po przeteleportowaniu się na planetę bogów, Kaioshinkai, leczy on wtedy Son Gohana.
RECOVER MACHINE
1. RECOVER MACHINE - jest to maszyna, za pomocą której także można wrócić do pełni sił. Wygląda jak pojemnik z płynem, który ma właściwości lecznicze. Pierwszy raz widzimy ją na planecie Furiza #79 podczas leczenia Vegety. Kolejny raz możemy ją zobaczyć na Namek (w statku Friezy) kiedy to ponownie leczony jest Vegeta. Możemy zobaczyć ją jeszcze raz oglądając film kinowy Bardock Special.
2. RECOVER MACHINE OLD TYPE - ta maszyna jest starszym modelem powyższej. Korzystał z niej tylko Son Goku. Mógłby skorzystać z nowszego modelu lecz tamten został zniszczony wcześniej przez Vegetę.
SENZU
Sensu Bean jest hodowana przez Karina na świętej wieży. Ma ona moc przywracania siły, całej energii, wyleczy każdego oraz nakarmi. Nosi ją prawie zawsze Yajirobe.
ZIEMSKI SZPITAL
Najbardziej prymitywna forma leczenia w DB. Jak wiadomo nikt jej nie lubił. Po walce z Vegetą Son Goku, Son Gohan i Kuririn musieli zostać w szpitalu, gdyż Karinowi zabrakło akurat senzu.
ŻYCZENIE
Ten sposób odzyskiwania energii widzimy tylko raz podczas DB. W trakcie Buu sagi w momencie kiedy Son Goku miał zabić Genki-Damą Kid Buu zabrakło mu energii. W tym momencie Dende poprosił Porungę, aby przywrócił Son Goku całą jego energię i mógł dokończyć dzieła.