::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Bleach - Urahara Kisuke Dodał/a: Galis
2007-03-27 :: 10:57

Urodziny: 31. 12
Wzrost: 183cm
Waga: 69kg
Zanpakutou: Benihime Wesoły i pomocny właściciel "Sklepu Urahary"(sam mówi o sobie, że jest przystojnym, inteligentnym, słodkim, miłym i skromnym biznesmenem xD), używanego często jako "baza wypadowa" głównych bohaterów. Nieodłącznymi elementami stroju Urahary sa trdycyjne japońskie drewniane sandały(geta), czapka w biało-zielone paski i laska wewnątrz której ukryty jest jego miecz-Benihime. Pod podłogą jego sklepu znajduje się ogromne pomieszczenie;to właśnie tam Kisuke nauczył walczyc i kontrolować swoją moc Ichigo, a potem też Chada i można powiedzieć, że dzięki niemu Ichigo osiągnął bankai-Urahara wynalazł metodę dzięki której można go osiągnąć w ok 2-3 dni (w najlepszym wypadku zajmuje to około 10 lat) Urahara jest nie tylko dobrym nauczycielem ale także niezwykle silnym wojownikiem, udowadnia to np walcząc z członkiem Espady nr 10. Podczas walki Kisuke bawił się z przeciwnikiem.
Niewiele wiadomo o przeszłości Urachary. Był on poprzednim kapitanem 12 dywizji i założycielem Instytutu Badań(to w nim projektowane są wszystkie urządzenia, testowane nowe techniki etc. )Jednak Urahara stworzył coś co go przerosło-Hogyoku;to niepozorny mały kryształek mający jednak potężną moc-dzięki niemu shinigami są zdolni posiadać moce pustych i odwrotnie(to tylko ułamek jego prawdziwej mocy). Urahara przewidział co może sie stać gdy Hogyoku dostanie sie w ręce niepowołanych osób, więc stworzył niewykrywalne gigai (oficjalny powód jego odejścia) i uciekł ze Spoleczności Dusz, w ucieczce pomogła mu Shihouin Yoruichi(jednak jej powody ucieczki ze Społeczności Dusz nie są znane). Teraz już wiadomo, że Hogyoku i tak wpadło w niepowołane ręce wiec ucieczka Urahary była daremna, ale to juz inna historia.
Założyciel Instytutu Badań w Społeczności Dusz dokonał wielu unikatowych odkryć m. in: Gikongan: tzw zastępcza dusza. Pigułka mająca na za zadanie oddzielenie duszy od ciala użytkownika(np. gdy shinigami chce opuścić gigai), jednak oddzielenie duszy to nie wszystko. Po użyciu gikongan ciało nie pada nieruchome na ziemię tylko zachowuje sie jak jego "prawdziwy właściciel". Tenshintai: coś w rodzaju gigai, jednak przeznaczonego dla duchowych form zanpakutou. Dzięki niemu mogą one przebywać w materialnym świecie. Hogyoku - opis w tekście. Wiele wariacji gigai np kieszonkowe gigai, niewykrywalne gigai itp.