::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Bleach - Abarai Renji Dodał/a: Galis
2007-03-30 :: 15:57
Fukitaichou VI dywizji, wysoki czerwono włosy mężczyzna, którego ciało zdobią liczne tatuaże. Często na jego czole można zobaczyć drogo wyglądające okulary (pochądzące ze znanego w Seireitei sklepu z okularami "Srebrna Ważka")lub białą opaskę. Renji wierzy we własne umiejętności, jest odważny, honorowy jednak trochę nieokrzesany. Jego największym marzeniem jest zostać silniejszym niż Kuchiki Byakuya(kapitan Renjego).
Abarai Renji wychował sie w 78 dzielnicy północnego Rukongai - od dziecka razem z kilkoma przyjaciółmi(w tym z Rukią) musiał kraść żeby przeżyć. Jednak w ciągu kilku lat prawie wszyscy jego przyjaciele zginęli-został tylko on i Rukia. Postanowili wtedy razem, że czas zerwać z tym co było do tej pory. Jedyną możliwością na zmianę dotychczasowego życia było wstąpienie do akademii shinigami i zostanie Bogiem śmierci. Od samego początku pobytu w akademi Renji nie miał lekkiego życia-kpiono z jego pochodzenia i braku ogłady. W akademi zaprzyjaźnił się z Kirą Izuru (przyszłym vice III dywizji) i Hinamori Momo(przyszła fukitaichou V) zyskał nowe przyjaźnie jednak cały czas oddalał się od Rukii. W dniu w którym zdał egzaminy i ukończył akademię natychmiast zapragnął podzielić sie tą informacją z Rukią, zastał ją jednak w obecności swojego przyszłego kapitana - Kuchiki Byakuy-okazało się, że Rukia została "adoptowana" do rodziny Kuchiki(jedna z najbardziej szanowanych rodzin)a Byakuya został jej bratem-od tej pory Renji zapragnął prześcignąć Byakuye.
W ciągu kilku lat Renji kilka razy zmieniał dywizje-najpierw wstąpił do V jednak nie był zbyt dobry w posługiwaniu się kidou, za to dobrze walczył mieczem, wstąpił więc do dywizji z numerkiem XI-tylko tam mógł udoskonalić swoje umiejętności bojowe.
W dniu w którym Rukia wyruszyła z misją na Ziemię, Renji został mianowany vice kapitanem VI dywizji(znalazł sie teraz bardzo blisko człowieka od którego chciał być lepszy). Jednak jedna z pierwszych misji na którą wyruszył wraz z kapitanem nie należała do najprzyjemniejszych-wyruszył do realnego świata złapać Rukię która złamała prawo i oddała swoją moc człowiekowi(Kurosaki Ichigo).
Po ich powrocie do społeczności dusz stało się coś jeszcze gorszego - Rukia(która wg Renjego miała zostać skazana na kilka dni aresztu)została skazana na karę śmierci, a kilka dni później do Społeczności Dusz wdarli się intruzi, a wśród nich Ichigo- człowiek przez którego Rukia miała zostać zabita! W tej sytuacji Renji mógł zrobić tylko jedno - odnaleźć i zabić człowieka przez którego Rukia miała zostać stracona.
Jednak po walce z Kurosakim Abarai zrozumiał, że jego wrogiem nie jest człowiek który chce uratować Rukię - jego wrogami są ci którzy godzą się na jej egzekucję. Wtedy też dochodzi do konfrontacji między nim a osobą którą zawsze chciał prześcignąć, podczas walki Renji pokazał swój niezłomny charakter, poświęcenie i wolę walki.
Następnie Ichigo i Renji uratowali Rukię, dostali łomot od Aizena, przynudzali podczas fillerów a teraz dzielnie walczą przeciwko arrancarom ale to już inna historia.
Gratuluje wszystkim którzy dobrnęli do końca mojego lekko przydługiego tekstu : D