::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

DB - Piccolo Dodał/a: kozus
2007-04-17 15:48
Wysoki, zielony i silny to główne cechy Piccolo Daimao, ojca jednego z najważniejszych postaci w Dragon Ballu którego Daimao spłodził przed śmiercią wypluwając jajo. Piccolo i Kami-Sama tworzyli kiedyś jedność, jednakże Kami-Sama zapragnąwszy stać się Panem Niebios ćwiczył aby rozstać się ze swoją złą osobowością. Po wieloletnich treningach tak też się stało. Kami-Sama został Panem a Piccolo począł terroryzować Ziemie. Jego rządy trwały dopóty, dopóki nie pokonał go mistrz Kamesenina Mutaito, lecz wyczerpany atakiem umarł. Mistrz poprzez technikę Mufaba zamknął Piccolo w puszce. Była to prosta technika lecz wymagała dużo wysiłku a także zdrowia. Każdy bowiem kto wykorzystał tą technikę umierał (np. Kamesenin) Piccolo Daimao żył przez 300 lat zamknięty w puszce, aż nie uwolnił go Pilaf który oczekiwał ze uwalniając Piccolo sam otrzyma z tego korzyści, marzył bowiem o skrawku ziemi który byłby jego własnością. i na którym ludzie składaliby mu hołdy. Piccolo wykorzystując naiwność Pilafa nie tylko nie dał mu ziemi ale także wyrzucił go z samolotu którym lecieli.

Daimao spłodził początkowo dwóch swoich wysłanników każdemu powierzając zadanie. Jednemu kazał zabić wszystkich finalistów 22 Tenkaichi Budokai a drugiemu kazał odnaleźć wszystkie smocze kule. Wysłannicy w zastraszającym tempie wywiązywali się z powierzonych zadań lecz jeden z nich zginął z ręki Yajirobe który był w posiadaniu kryształowej kuli.

Gdy Piccolo udało się już zdobyć wszystkie kryształowe kule wezwał Shenlonga (smoka) aby ten spełnił jego marzenie. Zły bohater chciał bowiem na zawsze stać się młody smok spełnił jego prośbę lecz Chaos który nie zdążył wykrzyczeć swojego życzenia (aby Piccolo raz na zawsze zniknął z Ziemi) zginął z ręki Daimao. Aby jednak nikt nie pokrzyżował mu planów zabił Shenloga. Wraz ze śmiercią smoka umarła nadzieja na odzyskanie życia Chaosowi Kuririnowi i Kameseninowi.

Planując podbój świata Piccolo zebrał siły aby zaatakować i zdetronizować Króla Ziemi w Stolicy Centralnej. Ten plan się powiódł lecz nie długo Piccolo mógł się cieszyć spokojem, gdyż został zaatakowany przez Tenshinhana, który poruszony śmiercią Chaosa chciał pomścić przyjaciela. Walka prawdopodobnie skończyłaby się śmiercią Tenshinhana który chciał zniszczyć Piccolo tą samą techniką co Mukaito, gdyby nie Son Goku. Było to już drugie spotkanie Son Goku z Piccolo. W pierwszej walce mały przegrał lecz trenował i pragnął pomścić Kuririna. Był pewny że wygra z Piccolo. Tak też się stało Szatan Serduszko (bo tak brzmiała jego nazwa w polskiej wersji językowej) zginął w walce ze Son Goku przestrzelony Kamehamehą. Jak wspomniałem na początku przed śmiercią Daimao zdążył wypluć jajo z którego powstał jego syn o jeszcze większej mocy niż swój rodzic.
Warto także dodać że ofiary Piccolo błąkały się pomiędzy Niebem a Piekłem dlatego też Son Goku zadbał oto aby wszystkie ofiary złego Szatana odzyskały na nowo życie.