::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Smoki Dodał/a: Philips84
2006-02-28 15:57
Shenlong
Ziemski smok, który został stworzony przez Wszechmogącego. Początkowo spełniał tylko jedno życzenie, wypowiedziane na głos nie ważne przez kogo. Po Cell Saga ta liczba wzrosła do trzech. Ten ¦więty Smok był naprawdę imponujący i piękny, jednak śmiertelny i w momencie gdy umierał jego stwórca, ginął razem z nim. Został zniszczony przez Piccolo Daimao, a później "naprawiony" przez Mr Popo.
Purunga Nameczański odpowiednik Shenlonga. Jednak to on jest pierwowzorem i różni się znacznie od ziemskiej wersji. Przede wszystkim jest większy i bardziej umięśniony. Może również spełniać trzy życzenia naraz. Ponadto ma dużo mniej ograniczeń, a jego wielkim atutem jest możliwość spełniania tego samego życzenia kilkakrotnie. On również jest śmiertelny i gdy umiera jego stwórca, z nim dzieje się to samo; jednak gdy Saichoro opuścił świat śmiertelników, Purong nie zginął, gdyż starzec przed śmiercią przekazał moc Muuriemu

Złe smoki

Black Dragon
Smok o niezwykle negatywnej energii zebranej przez kule. To z niego właśnie powstało bezpośrednio siedem złych smoków. Pojawia się po raz pierwszy w Dragon Ball GT w miejsce Shenlonga. Ryan Shenlong
Odpowiada kuli dwugwiazdkowej. Swoje powstanie zawdzięcza energii wytworzonej przy wskrzeszeniu Bory (strażnika ¦więtej Wieży). Jego żywiołem była zanieczyszczona woda, a poziom zanieczyszczeń był miarą zgromadzonej przez niego energii. Został zabity przez Son Goku.
Uu Shenlong
Odpowiada kuli pięciogwiazdkowej. Powstał przy wskrzeszeniu Son Goku (Vegeta Saga). Fizycznie był największym smokiem z całej siódemki. Posiadał zdolność do manipulowania energią elektryczną. Ostatecznie uległ Son Goku.
Ryuu Shenlong
Odpowiada kuli sześciogwiazdkowej. Powstał w dość zabawnych okolicznościach, gdy Olong zażyczył sobie parę damskich majteczek. Był smokiem kontrolującym wiatry i huragany. Tradycyjnie już zabity przez Son Goku.
Chii Shenlong
Odpowiada ostatniej, siedmiogwiazdkowej kuli. Powstał gdy przywracano do życia wszystkie ofiary Ma-jin Vegety. Panował nad telepatią. Pokonany przez Son Goku.
Suu Shenlong
Odpowiada kuli czterogwiazdkowej. Powstał gdy Piccolo Daimao jako życzenie wypowiedział przywrócenie mu pełnej mocy. Jego żywiołem był ogień. W pierwszym pojedynku z Son Goku został pokonany. Gdy pałając rządzą rewanżu pragnął po raz drugi walczyć z Goku został zabity przez II Shenlonga.
Li Shenlong (II Shenlong)
Odpowiada kuli jednogwiazdkowej. Potężniejszy od Evil Shenlonga, zwłaszcza gdy zaabsorbuje resztę braci. Powstał gdy życzeniem było przywrócenie Ziemi do stanu przed pojawieniem się Buu. Był tak silny, że nawet Gogeta na poziomie SSJ4 nie potrafił mu sprostać. Smok nie przewidział jednak, że wykorzystując przez cały czas trwania walki swoją maksymalną moc szybko opadnie z sił. To ostatecznie zadecydowało o jego porażce. Zginął od techniki Genki Dama.
San Shenlong
Odpowiada kuli trzygwiazdkowej. Jego żywiołami były lód i mróz. Son Goku pokonał go techniką Ryu Ken, po której smok wyparował.
zrodlo: Film.org