::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Ginyu Force Dodał/a: Philips84
2006-02-28 16:27
Giyuu Force to był przypuszczalnie najbardziej potężny zespół we Wszechświecie. W jego skład wchodziło pięciu członków - Berter, Goldo, Jisu, Recom i dowódca Ginyu. Każdy z nich był niezwykle silny i posiadał specyficzne możliwości bojowe. Pomimo tego, że byli oddziałem elitarnym czasami zachowywali się dość dziwacznie i śmiesznie odstawiając mydlane opery, grając w "papier, kamień i nożyce" o to kto będzie w danej chwili walczył lub przeprowadzając śmieszne rozgrzewki. Zarówno indywidualnie jak i kolektywnie byli bardzo mocni, każdy członek był jednak zarozumiały i konkurencyjny. Nie współpracowali ze sobą, nigdy żaden z nich nie prosił współtowarzyszy o pomoc, żaden z nich nie miał zamiaru dzielić się również zwycięstwami. Takie zachowanie doprowadziło ich w konsekwencji do upadku.
Berter
Rasa: nieznana Pochodzenie: nieznane Moc: 62.500 jednostek
Jeden z szeregowych wojowników sił specjalnych. Wysoki i muskularny, ponadto charakterystycznie niebieskoskóry. Jego asem była ponadprzeciętna szybkość. Podczas pojedynku z Son Goku rozczarował się niemile, bo ta umiejętność okazała się niewystarczająca, zarówno pod względem oryginalności jak i jakości. Został więc bez większych problemów pokonany przez Son Goku, a potem zabity przez Vegetę.

Ginyu
Rasa: nieznana Pochodzenie: nieznane Moc: 80.000 jednostek i 120.000 jednostek (max moc) Żino/pl
Przywódca sił specjalnych Freezera, tzw. Ginyu-tokusentai i najsilniejszy z całej piątki. Arogancki oraz niezły technicznie, uważał się za niepokonanego wojownika. Jego tajną bronią była możliwość zamiany ciał. W czasie walki wykorzystał tą technikę, która co prawda zadziałała, ale ostatecznie nie przyniosła mu zwycięstwa. Próbował jej także z Vegetą, ale w efekcie stał się ofiarą własnych umiejętności, ponieważ próbując tej zamiany nie trafił w cel i znalazł się w ciele żaby...

Goldo / Guldo
Rasa: Bas-jin Pochodzenie: nieznane Moc: 13.500 jednostek
Z całą pewnością najsłabszy z całej piątki żołnierzy. Jego oryginalność nie polegała na typowo siłowych sposobach walki, lecz na możliwości telepatycznego oddziaływania na czas i żywych przedstawicieli kosmicznych ras. W Praktyce oznaczało to, że potrafił manipulować czasem, mogąc go na przykład w danym momencie zatrzymać. Aby wykorzystać tą umiejętność podczas walki wstrzymywał oddech. Technika ta miała jednak ograniczenia - jej długość wynosiła tyle na ile Guldo potrafił wstrzymać oddech. Podczas wydarzeń na Nameck został pokonany i zabity przez Vegetę.

Jisu
Rasa: nieznana Pochodzenie: nieznane Moc: 65.000 jednostek Sok/pl
Przypuszczalnie najsilniejszy po kapitanie Ginyu. Jego skóra była koloru czerwonego, a włosy białe. W walce posługiwał się skutecznie techniką Crusher Ball (była to kula dość potężnej energii). Niczym poza tym nie potrafił zaimponować. Został zabity przez Vegetę. Później podobnie jak jego towarzysze (oprócz zamienionego w żabę Ginyu) został sprowadzony przez North Kaio-samę na swoją planetę aby "pomóc" w treningu Chaozu, Tenshinanha i Yamuchy.

Recom
Rasa: nieznana Pochodzenie: nieznane Moc: 60.000 jednostek
Wielki rudowłosy wojownik o pokaźnej sile, ale niezbyt szybki. Właściwie wyróżniała go tylko siła, oprócz niej nie wykazywał innych umiejętności bojowych. Pokonał co prawda Vegetę, jednak w starciu z Son Goku przegrał bardzo wyraźnie