::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Treningi w DB Dodał/a: kozus
2007-06-01 18:02
Każdy trening w Dragon Ballu miał swój cel. Jedne przygotowywały do walki z wrogiem inne do Turnieju Sztuk Walki (Tenkaichi Budoukai) a inne aby powiększyć swoje zdolności.

Miejsce: Okolice domku w którym mieszkał Goku na początku Dragon Balla
Uczeń: Goku
Trener: Gohan
Cel: Nauczenie podstaw sztuk walki
Nie można zapominać że pierwszy trening jaki poznajemy to trening który nie był uwydatniony w DB ale był jednak był  . Chodzi mi oczywiście o trening Dziadka Gohana z Goku. Przybrany przodek nauczył go tego co sam wiedział od Kamesennina -Genialnego Żółwia (dawniej Genialny Żółw trenował Gohana) Goku po śmierci dziadka mieszkał na odludziu i tam sobie radził sam co stanowiło również swoisty trening.

Miejsce: Świątynia Oorinji
Uczeń: Kurririn
Trener: Mnisi ze świątyni
Cel: Nauczenie podstaw sztuk walki
Kurririn trenował pod okiem mnichów ze świątyni gdy był jeszcze młody. Ze względu na jego niski wzrost wyśmiewano go i szydzono nim. Sądził że nigdy nie dorówna swoim wyższym kolegom., choć miał wielką nadzieje. Był bardzo utalentowanym i ambitnym uczniem lecz jego zdolności ostudził fakt że naigrywano się z niego. Gdy usłyszał o mistrzu Kameseninie postanowił go odwiedzić aby w spokoju nauczyć się tego czego nie mógł w świątyni. Podczas 21. Tenkaichi Budoukai udowodnił szydercom na co go stać i pokonał w eliminacjach jednego z cyników.

Miejsce: Wyspa Kamesennina
Uczeń: Goku, Kurririn (w dalszych odcinkach serii DB: Yamu-cha (Jamsza), Tenhinhan, Chaosu)
Trener: Kamesennin
Cel: Przygotowanie do 21. Tenkaichi Budoukai
Kamesennin wymyślił bardzo pomysłowe zadania dla dwójki malców. Mieli różne czasochłonne ćwiczenia między innymi musieli roznosić mleko (przy czym wspinać się po schodach które wydawałoby się nie mają końca) a także orać duże ilości ziemi czy też pomóc w budowie. Oczywiście wszystkie zadania mieli utrudnione. Mleko roznosili z wydłużonymi drogami, orali ziemię bez żadnych narzędzi tylko własnymi rękoma, musieli uciekać wiele razy przed tym samym dinozaurem i co najważniejsze wszystkie zadania wykonywali z ważącą 20kg skorupą. Trening na podobnej zasadzie odbył Yamu-cha (Jamsza), Tenhinhan i Chaosu kiedy Goku wyruszył w podróż po świecie.

Miejsce: Święta Wieża
Uczeń: Goku, (w dalszych odcinkach serii DB: Yamu-cha (Jamsza), Tenhinhan, Chaosu i Kurririn)
Trener: Karrin
Cel: Przygotowanie do walki z Tao Pie Pie
Karrin był to bardzo sprytny kot, dlatego też trening u niego także był pomysłowy. Aby dostać się do Karrina wystarczyło wspiąć się na wysoką wieże. Tylko nielicznym udał się ten wyczyn pochłaniał dużo wysiłku i czasu. Następnie trzeba było odebrać bardzo szybkiemu i zwinnemu Kocurkowi dzbanek z wodą co także nie należało do łatwych zadań. Według legendy kto napije się tej wody staje się niewyobrażalnie silny, lecz gdy Goku zdobywając wodę dowiedział się że skończył już trening. Woda była zwykła lecz wszystko to co trzeba było zrobić aby ją dostać było swoistym treningiem. Należy także dodać że Goku wykonał wszystkie zadania w 3. dni a Genialnemu Żółwiowi zajęło to 3. lata Trening na podobnej zasadzie odbył Yamu-cha (Jamsza) , Tenhinhan, Chaosu i Kurririn

Miejsce: Podróż po świecie
Uczeń: Goku, (w dalszych odcinkach: Yamu-cha (Jamsza), Tenhinhan, Chaosu i Kurririn)
Trener: Siły natury ;) i przeciwnicy jakich napotyka Goku na swojej drodze
Cel: Przygotowanie do 22. Tenkaichi Budoukai
W trakcie turnieju u Urunai Baba (Baby Guli) Kamesennin zauważa jaką wielką moc posiada Goku dlatego też nie zgadza się na jego dalsze trenowanie. Wiedział bowiem ze Goku jest silniejszy od niego samego wiec uważał (i słusznie) że niczego nie jest już wstanie nauczyć młodzieńca i każe mu wyruszyć w świat. Podczas podróży Goku spotyka wielu przeciwników m.in. są nimi demony. Uczestniczył także w turnieju organizowanym dla króla. Warto także wspomnieć że podczas tego treningu Goku wyeliminował swój słaby punkt ogonek. Mimo ze go nadal posiadał nauczył się nie tracić sił gdy go ktoś ściśnie. O tym najlepiej przekonał się Kurririn w 22. Tenkaichi Budoukai podczas walki z Goku. Przyjaciele Songa w dalszych odcinkach także poszli w jego ślad i wędrowali po Ziemi.

Miejsce: Święta Wieża i droga do Napoju Bogów
Uczeń: Goku
Trener: Karrin
Cel: Przygotowanie się do walki z Piccolo Daimao
Goku aby pokonać Piccolo Daimao wybrał się ponownie do Karrina. Tym razem sprytny kocur wysłał go aby napił się Napoju Bogów. Droga nie była łatwa ale także nie była bardzo trudna. Większy problem stanowił ów napój. Otóż Napoju skosztowało 14 osób i wszystkie umarły, ponieważ jedynie ktoś silny mógł się go napić. Tylko Goku przeżył tą próbę. Woda nie dodała mu potęgi lecz obudziła w nim drzemiącą siłę dzięki której zdołał stanąć i pokonać Piccolo Daimao

Miejsce: Pałac Wszechmogącego
Uczeń: Goku
Trener: Kami-Sama, Mr. Popo
Cel.: Przygotowanie do walki z Piccolo podczas 23. Tenkaichi Budoukai
Goku aby przygotować się do walki z nieprzyjacielem trenował w Rajskim Pałacu u Wszechmogącego. Dotarł tam za pomocą swojego magicznego kija, który umieścił na szczycie świętej wierzy. Na początku jego trenerem był sam Mr. Popo jednak z upływem czasu także Kami-Sama. Warto zauważyć że Son Goku to jedyny człowiek który spotkał Wszechmogącego. Według Mr. Popo, Goku był słaby i nie powinien dostąpić tego zaszczytu. W Rajskim Pałacu bohater miał różnorodne zadania m.in. cofał się w czasie, walczył z samym sobą a także miał stać się szybszym od błyskawicy.

Mam nadzieje że wam się podoba bo męczyłem się nad tym ojj długo ;) Postaram się opracować także treningi w serii Dragon Ball Z :)