::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[Bleach] Hollow Guide Dodał/a: Galis
2007-06-08 12:12
Hollowy to monstra, atakujące ludzi z reiatsu(energii duchowa) wyższym niż normalne (chociaż nie zawsze)
Jak "rodzi się" hollow?
Hollowem najczęściej zostaje dusza która po śmierci zbyt długo pozostała w realnym świecie (np. za bardzo przywiązała się do jakiejś żywej osoby, jak np. brat Inoue, jakiegoś miejsca etc. ), poprzez przerwanie tzw. łańcucha losu bez którego dusza nie może powrócić do ciała, lub (to chyba nie jest do końca wiadome)Hollowem może zostać osoba która była złym człowiekiem(mordercą, przestępcą itp.). świat który zamieszkują Puści to Hueco Mundo jednak czasami udaje im sie przedostać do realnego świata, który dla pustych jest czymś w rodzaju spiżarni.
Hollowy słabe i średnie - o tych nie ma co się rozpisywać, jest ich najwięcej( Hueco Mundo są ich niezliczone ilości) i to one najczęściej atakują ludzi, słabi Puści są też "obiektami treningowymi" dla studentów Akademii Shinigami.

Menos Grande - jedne z najsilniejszych hollow's, powstające w wyniku połączenia się ze sobą wielu słabych pustych.
Menosy dzielą sie na trzy rodzaje:

Gillian
Ogromne, silne, ale także powolne i głupie. Shinigami w randze porucznika jest w stanie sobie z nim poradzić.

Adjuchas
Znacznie mniejsze od Gillianów, inteligentniejsze, silniejsze jest ich jednak mniej niż Gilianów.

Vasto lorde
Najpotężniejsze z Menosów, wzrostem i budową ciała, przypominają ludzi, a każdy z nich jest w stanie pokonać kapitana. Przypuszczalnie jest ich tylko kilku i zamieszkują najgłębsze otchłanie Hueco Mundo. Jak głosi przepowiednia 10 Vasto lorde przyniesie zagładę Społeczności Dusz.

Arrancar
Najsilniejszy typ pustego, powstający przeważnie z Menosów posiadający także moce shinigami.
Arrancarem zostaje hollow który jest na tyle potężny, że jest w stanie zdjąć swoją maskę, przybrać ludzką formę(chociaż niektóre z nich rezygnują z tego na rzecz większej siły) i zapieczętować swoją moc w formie miecza. W chwili odpieczętowania (shikai) arrancar osiąga pełnie swoich umiejętności, a jego wygląd zostaje zbliżony do pierwotnego.

Espada
Espada - (z hiszp. szpada, miecz)Dziesięcioro najpotężniejszych Pustych w całym Hueco Mundo. Espada to elita arrancarów i swego rodzaju dowódcy wszystkich Hollow's (jednak całą Espadę kontroluje Aizen). Każdy Espada posiada wytatuowany numer (od 1 do 10) nadany mu przez Sosuke i odzwierciedlający jego rzeczywistą moc (kolejno 1 najsilniejszy, 10 najsłabszy etc. ). Jak wiadomo każdy arrancar posiada swój indywidualny numer, 1 - 10 to opisywana tutaj Espada, wszystkie numery dwucyfrowe (bez 10 oczywiście)to odzwierciedlenie kolejności "narodzin" danego arrancara, ostatnim typem numerów to numerki trzycyfrowe - puści posiadający taki numer to Privaron Espada (poprzedni Espada), czyli byli członkowie Espady którzy z różnych powodów zostali z niej wydaleni.

Espada nr 10
Yammi
Duży, umięśniony i głupi. W nieodpieczętowanej formie jego siła nie oszałamia, Urahara bez problemów pokonał go na poziomie shikai, jednak nie wiadomo jeszcze jaka jest jego prawdziwa moc, Yammi jeszcze ani razu nie odpieczętował swojego zanpakutou.

Espada nr 9
Aaroniro Alulueri
Jedyny Gillian w Espadzie. Chyba najpaskudniejsza postać w całym anime. Jego atutem była umiejętność nieskończonej ewolucji - Aaroniro mógł pożerać martwe hollowy przejmując ich reiatsu i wszelkie umiejętności. Dzięki temu, że pożarł pustego z którym walczył dawniej Shiba Kaien (były vice XIII dywizji, Pusty z którym walczył zawładnął jego ciałem)Aaroniro przejął wszystkie jego wspomnienia, umiejętności, a nawet w każdej chwili mógł wyglądać jak Kaien. Zabity przez Rukię.

Espada nr 8
Zaerapollo Grantz (pisane tez Zaeru Pollo, Szyael Apollo, jednak będę trzymał sie Zaerapollo)
Różowo włosy uśmiechnięty mężczyzna w okularach. Jednak nikogo nie powinien zmylić jego niepozorny wygląd. Oktavia Espada jest zimny, bezwzględny a innych traktuje jak przedmioty (bez chwili wahania wysłał oddział egzekucyjny z rozkazem dobicia rannego Privaron Espady Dordoniego - martwy Dordoni bardziej nadawał się do przeanalizowania techniki walki jego przeciwnika). Zaerapollo nie jest wojownikiem, to naukowiec (można powiedzieć, że jego odpowiednikiem w Społeczności Dusz jest Kapitan XII składu).

Espada nr 7
w chwili obecnej nieznany, przypuszczalnie Notoira.

Espada nr 6
Grimmjow Jaggerjack
Niebiesko włosy, silny, brutalny i bezwzględny. Jest uległy Aizenowi, jednak sprawia wrażenie osoby czekającej na odpowiedni moment żeby wbić mu nóż w plecy.
Grimmjow niechętnie podporządkowuje sie rozkazom i jest niezwykle porywczy. Przez swój charakter miał wątpliwą przyjemność zostania Privaron Espadą - bez pozwolenia zebrał grupę arrancarów i wyruszył do realnego świata żeby zamordować Ichigo i resztę. Jednak wszyscy Puści których zabrał ze sobą zostali zabici, a Grimmjow za niesubordynację stracił prawe ramię(przez co został wyrzucony z Espady).
Szczęśliwie dla Grimmjowa Aizen rozkazał porwać Inoue Orihime, która potem na jego polecenie wyleczyła Jaggerjacka, dzięki czemu mógł zabić arrancara który zajął jego miejsce i powrócić do Espady. Wydaje sie, że Grimmjow kieruje sie własnym kodeksem postępowania np. zabił dwóch arrancarów którzy znęcali się nad Inoue, twierdząc, że w ten sposób spłaca dług za ramię, a następnie zabrał ja ze sobą i kazał jej wyleczyć umierającego Ichigo (chociaż go nienawidzi), ponieważ chciał go zabić kiedy będzie w pełni sił.
Jak dalej potoczą sie losy tego niezwykle interesującego pana zobaczymy.

Espada nr 5
nieznany

nr 4
Ulquiorra Shiffer
Zimny, opanowany, małomówny (można go porównać bo Byakui). Bez chwili wahania wykonuje każdy rozkaz Aizena(Ulquiorra jest mu całkowicie oddany, cytując jego słowa "moja dusza i ciało należą do Aizena"). To on porwał Inoue Orihime do Hueco Mundo. Do tej pory najsilniejszy arrancar którego mieliśmy przyjemność oglądać w walce.
Odczuwam wrażenie, ze odróżnieniu od np. Yamiego czy Grimmjowa Ulquiorry nie bawi walka i zabijanie.

nr3
nieznany, przypuszczalnie Halibel.

nr2
nieznany

nr1
nieznany, przypuszczalnie Stark.

Pozostali członkowie Espady (których numery na dzień dzisiejszy nie są znane)
Notoira
Prawdopodobnie nr 7. Jego charakter jest zbliżony do Zarakiego, tzn. liczy się tylko walka, oczywiście z jak najsilniejszym przeciwnikiem. Notoira jest całkiem silny - pokonał Chada jednym ciosem (sam mówi o sobie, że jest najsilniejszym Espadą). Warty uwagi test także jego zanpakutou który ani trochę nie przypomina miecza - to coś w stylu połączonych ze sobą dwóch półksiężyców.

Halibel
Jedyna kobieta w Espadzie, w chwili obecnej nic więcej o niej nie wiadomo.

Stark
Prawdopodobnie nr 1. Stark wydaje się znudzony całym zamieszaniem. Przypomina on trochę kapitana VIII dywizji, tzn. obija się albo śpi. :p

o tych panach wiadomo tylko tyle, że są w Espadzie.

Ruppi (Luppi)
Nr 6, trafiła do Espady gdy Grimmjow stracił ramię, chwile po tym jak ze odzyskał Ruppi została przez niego zabita.