::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[Naruto] Akatsuki Dodał/a: Esme
2007-06-09 23:09
Akatsuki (brzask)

Przestępcza organizacja, w której w skład wchodzi siedmiu shinobi (wcześniej było ich dziesięciu i prawdopodobnie nigdy liczba ta nie została przekroczona). Każdy z nich jest niebezpiecznym kryminalistą klasy S.
Aby wejść w szeregi Akatsuki trzeba niewątpliwie nieźle się napocić i wykazać nieprzeciętnymi umiejętnościami, acz konkretne kryteria przyjęcia nie są znane.
Miejscem spotkań organizacji przeważnie są opustoszałe jaskinie, w których odbywają się narady i pieczętowanie demonów.


Strój:
Strój jaki noszą członkowie Akatsuki ma być elementem rozpoznawczym każdego z nich. Składa się z:
- stożkowatego kapelusza (sakkatu),
- przekreślonego ochraniacza,
- czarnego, długiego płaszcza z wysokim kołnierzem i czerwonymi chmurami,
- sygnetu.


Można jeszcze dodać, że palce u stóp i rąk każdego z Akatsuki pomalowane są na fioletowo.

Cel:
Na kartach mangi został on jasno określony - dominacja nad światem. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić i Lider najwyraźniej zdaje sobie z tego sprawę, tworząc plan, składający się z trzech etapów.
- Pierwszy, dość przyziemny - zebranie potrzebnych na utrzymanie organizacji funduszy,
- Drugi, o wiele ciekawszy - złapanie wszystkich ogoniastych demonów od Shukaku przez Nekomata po Kyuubiego. Aktualnie w posiadaniu Akatsuki jest siedem z nich.
- Trzeci, polega na wykorzystaniu zdobytych pieniędzy i utworzeniu pierwszej w świecie shinobi "Najemnej Organizacji Wojennej", niepodległej żadnej z wiosek. Jej zadaniem jest dostarczenie klientowi odpowiedniej liczby ninja. Oferta kierowana jest głównie do małych państw i wsi toczących wojny. Początkowo, aby zebrać pieniądze i wyrobić sobie odpowiednią opinie organizacja będzie przyjmowała wszystkie zgłoszenia za niewielkie wynagrodzenie. Żeby wywołać większe konflikty będzie wykorzystywała Bijuu, nad którymi tylko ona ma kontrole. W ten sposób zniszczą system "osad shinobi" większych państw i zmuszą wszystkich do polegania na Akatsuki.

Pieczętowanie Bijuu:
Jeżeli komukolwiek z organizacji uda się złapać Jinchuuriki, bądź Bijuu to przynosi go do kryjówki. Tam Lider wzywa posąg zakutego w kajdany monstrualnego potwora, dzięki któremu można rozpocząć proces wyciągania bestii.
Posąg ma dziewięć zamkniętych oczu, każde przypisane jednemu demonowi. W paszczy trzyma zwój, który na czas ceremonii wypada.
Członkowie organizacji nie muszą być obecni fizycznie podczas pieczętowania, wystarczą ich astralne projekcje.
W momencie, gdy zaczyna się ceremonia każdy z nich zajmuje odpowiednie miejsce na palcu potwora i przy pomocy techniki Genryu Ku Fujin rozpoczynają pieczętowanie.
Cały proces trwa trzy doby i ważne jest, aby nikt im w tym czasie nie przeszkadzał.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem oczy posągu otwierają się, a w tym odpowiadającym demonowi pojawia się źrenica.

Członkowie:
Nietrudno zauważyć, że członkowie Akatsuki w większości są dość barwnymi postaciami i to pod względem wyglądu, jak i charakteru. Nie posiadają jakieś specjalnej organizacji. Rzadko się spotykają, a jeżeli już to pod postacią astralnych projekcji. Nie są również ze sobą zbyt zżyci, śmierć któregoś z nich raczej nie wzbudza smutku u innych. Jednak, choć różnią się poglądami, wydają się zgodni co do głównego celu organizacji.

"Lider Akatsuki" - Nagato - Pain:
Pochodzenie: Wioska Ukryta w Deszczu
Partner: Konan
Pierścień: Rei (zero/nic) noszony na kciuku prawej dłoni.


Cichy i opanowany człowiek o niesamowitym przeszywającym spojrzeniu. Prawdopodobnie ma pomarańczowe spiczaste włosy i tatuaże albo kolczyki na nosie i pod ustami. Jest założycielem i przywódcą Akatsuki. To on trzyma wszystko w garści i wydaje rozkazy. Jednak przy tym wszystkim pozostaje postacią dosyć tajemniczą, nie znamy jego pochodzenia, przeszłości, a nawet imienia. Członkowie organizacji nazywają go po prostu Liderem. Niewątpliwie jest silną postacią, choć nie widzieliśmy go jeszcze w akcji. Swego czasu krążyły plotki, że Lider to tak naprawdę Yondaime albo Uchiha Madara.

Uchiha Itachi:
Pochodzenie: Wioska Ukrytego Liścia (Konoha)
Partner: Hoshigaki Kisame
Pierścień: Suzaku (szkarłatny) noszony na serdecznym palcu prawej dłoni.

Obiekt obsesyjnej nienawiści Sasuke, którą sam jeszcze świadomie podsyca. Czarnowłosy posiadacz sharingana wyższego stopnia (Mangekyou Sharingan) i mistrz w Genjutsu. Należy do postaci spokojnych i opanowanych, nie okazujących emocji. Zawsze dokładnie analizuje walkę, aby w odpowiednim momencie zastosować skuteczny kontratak. Ninja o niewiarygodnych zdolnościach, siłą przewyższał wszystkich członków klanu. Już jako dziesięciolatek został chuuninem, niedługo potem członkiem ANBU. Nie potrafiąc pogodzić się z ojcem i chcąc sprawdzić swoje zdolności sam w pojedynkę wybił cały klan, oszczędził jedynie młodszego brata - Sasuke. Itachi niewątpliwie jest jednym z najsilniejszych członków Akatsuki.

Hoshigaki Kisame
Pochodzenie: Wioska Ukrytej Mgły (Kiri)
Partner: Uchiha Itachi
Pierścień: Nanju (południe) noszony na serdecznym palcu lewej dłoni.

Z wyglądu podobny do rekina, posiada skrzela, błękitną cerę, małe paciorkowate oczka i charakterystyczną ciemnoniebieską fryzurkę. Kisame jest agresywnym shinobi, o sadystycznych skłonnościach. Uwielbia walczyć i zadawać ból innym. Jednakże przy tym wszystkim jest dosyć uprzejmy. Kiedyś był mieszkańcem Kirigakure i jednym z członków "Siedmiu Mistrzów Miecza z Mgły". W walce używa ogromnego miecza - Samehady, za którego pomocą może pochłaniać czakre przeciwnika. Kisame wykazuje się niezwykłą siłą fizyczną i ogromnymi zasobami czakry (prawdopodobnie największymi w całej organizacji).

Deidara:
Pochodzenie: Wioska Ukrytej Skały (Iwa).
Pierścień: Seiryu (błękitny) noszony na wskazującym palcu prawej ręki.
Partner: Sasori, a po jego śmierci Tobi.

Ma średniej długości blond włosy i na jednym oku nosi dziwne urządzenie, które pomaga mu dokładniej namierzyć cel. Początkowo zastanawiano się nad jego prawdziwą płcią, w końcu autor potwierdził, że to mężczyzna. Deidara jest prawdziwym artystą, którego dzieła są dosłownie wybuchowe, zresztą tak samo jak charakterek. Jest shinobi, preferującym walkę na odległość, a do ataku używa specjalnej gliny, którą dzięki paszczom na dłoniach formuje. To on porwał Gaare. Został poraniony przez Kakeshiego (stracił ręce), ale zdołał uciec. Po śmierci Sasoriego jego partnerem został Tobi, z którym, delikatnie mówiąc, nie potrafi się dogadać.

Tobi(Uchiha Obito[właściwy lider]):
Pochodzenie: Wioska Ukrytego Liścia.
Pierścień: Gyokunyo (czystość) noszony na kciuku lewej dłoni.
Partner: Deidara.

Kolejny osobnik o dość dziwacznym wyglądzie i beztroskim usposobieniu. Na twarzy nosi pomarańczową maskę w kształcie spirali. Tobi całkowicie różni się od spokojnych i opanowanych członków Akatsuki. Jest niespokojny, lekkomyślny, a czasami wprost głupi. Nigdy nie pokazał na co go stać, bowiem, gdy przychodzi czas na walkę zawsze ucieka. Jego zachowanie bardzo drażni Deidare i często mu się za to obrywa. Do Akatsuki wstąpił po śmierci Sasoriego, wcześniej pracował dla Zetsu. Istnieją plotki, że Tobi to cudem ocalały Uchiha Obito.

Konan:
Pochodzenie: Wioska Ukryta w Deszczu.
Pierścień: Byakko (biały) noszony na środkowym palcu prawej ręki.
Partner: Nagato / Pain.

Na temat tego Shinobi nie wiadomo dosłownie nic. Prawdopodobnie jest to kobieta o niebieskich włosach.

Zetsu:
Pochodzenie: Wioska Ukrytej Trawy (Kusa)
Pierścień: Genbu (dzik) noszony na małym palcu lewej ręki.
Partner: nieznany

Zetsu wygląda jak chodząca rosiczka z rozdwojeniem jaĽni. Jego twarz z jednej strony jest czarna, z drugiej natomiast biała (co zapewne charakteryzuje jego osobowość). Obydwie połówki zdają się ze sobą rozmawiać, a czasami nawet mają różne poglądy. Jakby tego było mało, Zetsu jest kanibalem. "Lekkie" problemy z psychiką, jednak nie przeszkadzają mu pełnić funkcji szpiega. Zetsu charakteryzuje doskonały wzrok, a w dodatku potrafi łączyć się z różnymi roślinami, co pozwala mu z łatwością przebywać długie dystanse. Podczas pieczętowania Bijuu robi za strażnika.

Sasori
Pochodzenie: Wioska Ukrytego Piasku (Suna)
Partner: na początku Orochimaru, po jego odejściu Deidara.
Pierścień: Gyokungo (czystość) noszony na kciuku lewej dłoni.

Missin-nin i lalkarz z Sangakure, znany również jako Saorsi z "Czerwonego Piasku". Uważany był za genialnego twórcę marionetek. To właśnie z pod jego ręki wyszły kukły jakimi posługuje się Kankuro. Sasori doszedł nawet do tego, że pokonując "śmiertelne prawa'' sam również stał się lalką. Był również mistrzem w sporządzaniu trucizn, najsilniejsza z nich zabijała po trzech dniach okropnych męczarni. Jakiś czas po opuszczeniu wioski wstąpił do Akatsuski i został przydzielony do pary z Orochimaru, a gdy ten opuścił organizację, Saorsi dołączył do Deidary. Po długiej i wyczerpującej walce z Sakurą i Chiyobasame zginął.

Hidan:
Pochodzenie: Wioska Ukrytego Deszczu (Ame)
Partner: Kakuzu.
Pierścień: Santai (trzy) noszony na palcu wskazującym lewej ręki.

Nieśmiertelny, a przy tym gorliwy wyznawca wiary Jasmin. Jego stosunek do religii można z czystym sumieniem nazwać fanatycznym. Nienawidzi niewiernych i pieniędzy. Jako jedyny w całym Akatsuki nie ma szacunku dla Lidera. Styl jego walki jest dosyć masochistyczny i przypomina klątwę voodoo. Hidan, stosując swoje jutsu musi mieć kontakt z krwią ofiary i narysować krąg. W ten sposób między nim, a przeciwnikiem nawiązuje się więź, dzięki której ból zadany Hidanowi będzie odczuwał również wróg. W ten o to sposób może go łatwo zabić, wbijając ostrze we własne serce. Hidan jako nieśmiertelny przeżyje, ofiara zginie. Tak właśnie został zabity Asuma. Jednakże Shikamaru, który postanowił pomścić nauczyciela, odkrył błędy w technice i rozwalił Hidana na kawałeczki, a następnie zakopał głęboko pod ziemią.

Kakuzu:
Pochodzenie: Wioska Ukrytego Wodospadu.
Partner: Hidan.
Pierścień: Hokuto (północ) noszony na środkowym palcu lewej dłoni.

Tajemniczy missing-nin z wioski wodospadu, był najstarszą postacią w całym "Naruto". Jego recepta na długie życie polegała na zabieraniu serc innym ludziom, a następnie przyszywaniu ich sobie. Jednocześnie mógł mieć ich aż pięć, a co za tym idzie, tyle samo żyć. W ten sposób przyswajał sobie również umiejętność panowania nad żywiołami, którymi kierowała ofiara. Dodatkowo jego ciało składało się z tysięcy sznurków, dzięki którym mógł nim dowolnie manipulować. Kakuzu był wielkim materialistą, co przeszkadzało Hidanowi. Sam zaś Kakuzu wykazywał dużo cierpliwości dla dziwactw partnera. Został pokonany przez Naruto i dobity przez Kakashiego.

Orochimaru:
Pochodzenie: Wioska Ukrytego Liścia (Konoha)
Partner: Sasori
Pierścień: Kuchin (niebo) noszony na małym palcu lewej dłoni.

Jeden z Legendarnej Trójki Sanninów i były członek Akatsuki. Powód jego odejścia nie jest dokładnie znany. Wiadomo, że próbował odebrać ciało Uchiha Itachiemu, ale młodzieniec okazał się zbyt silny. Upokorzony opuścił szeregi organizacji, zabierając ze sobą pierścień. Jednakże, Orochimaru jako uparty shinobi postanowił, że zabierze ciało Sasuke. Wziął chłopca pod swoje skrzydła, wyuczył, lecz, gdy przyszło co do czego młody Uchiha okazał się sprytniejszy i pokonał Orochimaru.