::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Fuzje Dodał/a: Philips84
2006-03-09 20:58
FUSION DANCE (TANIEC FUZYJNY)
Son Goku opanował taniec fuzyjny dzięki rasie Metamoru. W jego przypadku nauka trwała około siedmiu lat i Goku rozpoczął ją, kiedy trenował u North Kaio-samy (po Cell Game Saga). Jeśli chodzi o ten właśnie sposób połączenia należy zaznaczyć, że taniec musi być wykonywany przez dwóch wojowników w sposób idealnie zsynchronizowany. Wizualnie przypomina to nieco taniec baletowy (stąd, niektórzy wojownicy Z mieli opory przed wykonaniem tej techniki). Poza tym, aby fuzja mogła dojść do skutku musi być spełnionych kilka warunków. Po pierwsze wojownicy muszą być do siebie podobni zarówno pod względem wagi, rozmiarów i budowy ciała. Aby nastąpiło scalenie poziom ich mocy musi być zbliżony, a najlepiej jeśli jest jednakowy. To oznacza, że wojownik silniejszy musi się dostosować do słabszego. Ponadto obaj muszą należeć do tej samej rasy. Niedopuszczalna jest nawet przynależność półkrwi; przykładowo fuzja Son Goku z Son Gohanem, który był już tylko pół sayanin-jinem byłaby niemożliwa mimo więzów rodzinnych. Jeżeli chociaż jeden z powyższych warunków nie zostanie spełniony, wynikiem fuzji może być mutant o niestabilnej budowie ciała i przeciętnych możliwościach bojowych. Jeśli jednak fuzja przejdzie w sposób prawidłowy powstanie z niej potężny wojownik o zsumowanym poziomie siły. Jednak fuzja na skutek tańca nie jest połączeniem długotrwałym i trwa tylko około 30 minut. Dodatkowo po separacji obaj wojownicy powinni odpoczywać około godziny, aby dojść kondycyjnie do normalnego poziomu mocy. Jako pierwsi używali tej techniki Son Goten i Trunks przygotowując się do walki z Buu. w wyniku scalenia stworzyli Gotenksa. Jako drudzy zdecydowali się na fuzję tego typu Son Goku i Vegeta tworząc Gogetę.

POTARA EARRING FUSION (KOLCZYKI POTARA)
Ta metoda jest dużo prostsza i znacznie bardziej efektywna niż taniec fuzyjny (w stosunku 100 do 1 na korzyść kolczyków). Ten rodzaj fuzji wymyślił Dai Kaioshin. By dokonać scalenia nie trzeba spełniać żadnych specjalnych warunków. Wystarczy tylko aby obaj wojownicy wpięli kolczyki w przeciwległe uszy. Na jakiej zasadzie następowało połączenie, nie wiedział do końca nawet jego twórca. Według Kaioshina fuzja powinna być trwała. Ale fakt, że Son Goku i Vegeta jako Vegetto rozdzielili się wewnątrz Super Buu, nie potwierdza jednak do końca tej reguły. Kolczyki te były prezentem Dai Kaioshina (przekazał je Ru Dai Kaioshin) dla Son Goku, który miał ich używać razem z Son Gohanem, ale wobec braku tego ostatniego (został wcześniej pochłonięty przez Buu, a właściwie Super Buu) doszło do bardzo ciekawego połączenia z Vegetą. Poza nimi z tego rodzaju scalenia korzystali jeszcze East Kaioshin oraz Kibito tworząc Kaiobita. Oczywiście pomimo prostoty, również ta fuzja posiadał pewne ograniczenia. Pierwszym warunkiem jest dobra wola obu łączących się stron. Po drugie jak już wspomniałem na początku kolczyki muszą zostać wpięte w przeciwległe uszy. Po trzecie wreszcie należy pogodzić się z faktem, że jest to połączenie trwałe.

NAMECZAŃSKA FUZJA
Jedynym warunkiem przystąpienia do tego rodzaju fuzji jest to, żeby obaj wojownicy byli czystej krwi Nameczaninami. Sam proces scalenia nią należy do skomplikowanych i nie pociąga za sobą zmian zewnętrznych. Wojownik, który wchłania towarzysza pozostaje przy swoim wyglądzie, przejmując oczywiście jego moc i doświadczenie, które sumują się. Przejmuje ponadto jego wspomnienia. Aby doszło do fuzji Nameczanin kładzie dłoń na piersi drugiego wojownika i następuje połączenie. Do takiego scalenia doszło - przykładowo - podczas wydarzeń na Nameck, gdy Piccolo połączył się z Nail'em. Dzięki temu mógł stawić czoło pierwszej i drugiej formie Freezera, a dopiero trzecia transformacja okazała się ponad jego siły. Drugie nameczańskie scalenie miało miejsce podczas Cell Game Saga, gdy Kami-sama połączył się z Piccolo. Ta druga fuzja była mocniejsza, trwalsza i bardziej efektowna niż w przypadku Naila. Dlatego, że w pierwszym przypadku była to po prosta fuzja osobników tego samego gatunku, natomiast w drugim dodatkową rolę odegrały "geny", jako, że Piccolo będący w pewnym sensie synem Piccolo Daimao, był brakującą częścią organizmu, na jaki rozdzielił się kiedy syn Katassu.

POSTACIE FUZYJNE
Gogeta
Rasa: Saiyan-jin
Pochodzenie: twór powstały w tańcu fuzyjnym

Moc: 360.000.000 jednostek
Przypuszczalnie Gogeta jest najsilniejszym osobnikiem fuzyjnym w serii DBZ i DBGT. Ponadto jest jednym z najrozsądniejszych wojowników tego typu, ponieważ w tej parze wiodącą rolę sprawuje Son Goku. Na zdjęciu widoczna jest fuzja Son Goku i Vegety, którą obaj stworzyli będąc na poziomie Super Saiyan-jin 4. Pomimo faktu, że to scalenie właściwie nie trwał zbyt długo, bezsprzecznie jest to najpotężniejsza postać w całym Dragon Ball.

Kaiobit
Rasa: 1/2 Kaioshin, 1/2 nieznana
Pochodzenie: scalenie za pomocą kolczyków Potara
Fuzja powstała z połączenia East Kaioshina i jego towarzysza oraz w pewnym sensie ochroniarza Kibitta. Scalili się w jedną postać za namową Ru Dai kaioshina, po to aby zademonstrować Son Goku sposób wykonania fuzji i jej działanie wykonane za pomocą kolczyków Potara. Jednak dopiero po połączeniu dowiedzieli się, ku ich ogromnemu zdziwieniu, że ten rodzaj fuzji jest niestety nieodwracalny.

Gotenks
Rasa: 1/2 Saiyan-jin, 1/2 Człowiek x2
Pochodzenie: hybryda czasowa powstała na skutek tańca fuzyjnego
Moc: 3.000.000 jednostek
20.000.000 jednostek (jako SSJ)
75.000.000 jednostek (jako SSJ2)
Wojownik powstały z Son Gotena i Trunksa na drodze tańca fuzyjnego. Gotenks jest wojownikiem naprawdę wielkiego formatu, a dodatkowo poza Son Goku jest jedyną postacią całej serii, która może osiągnąć poziom Super Saiyan-jin 3. Podczas walki z Buu używał bardzo finezyjnych technik, np. Duch Super Kamikadze. Fuzja trwa co prawda tylko około 30 minut, jednak nie to było największym problemem w przypadku Gotenksa. Jego słabą stroną było nieproporcjonalne do możliwości bojowych poczucie aroganckiej ambicji, zbytnia porywczość i zupełny brak doświadczenia. W pewnym sensie wymienione cechy może tłumaczyć bardzo młody wiek. Zgubiły one jednak Gotenksa podczas walki z Buu, powodując jego porażkę.

Vegetto
Rasa: Saiyan-jin

Pochodzenie: scalenie za pomocą kolczyków Potara<
Moc: 10.000.000 jednostek
53.500.000 jednostek (jako SSJ)
90.000.000 jednostek (jako SSJ2)
Jak każde inne połączenie, tak i w tym przypadku mamy do czynienia z jednym z najpotężniejszych wojowników całej serii DB. Vegeta był przeciwny tej fuzji, gdyż nie miał zamiaru łączyć się z Son Goku, którego uważał za swojego największego rywala. Lecz gdy w końcu i on zrozumiał, że w pojedynkę są po prostu za słabi, aby pokonać Buu zdecydował się na scalenie. W konsekwencji obaj zaryzykowali połączenie, które teoretycznie było nierozerwalne. Chcieli w ten sposób pokonać demona i przy okazji uwolnić zaabsorbowanych pozostałych wojowników. Mogli samodzielnie doprowadzić do zniszczenia Buu, ale "wewnętrzne" tarcia pomiędzy częściami składowymi były zbyt silne, by w pełni wykorzystać swoje możliwości. W tym połączeniu Vegeta gra pierwsze skrzypce, co widać. Niestety. źródło: Film.org