::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Formy Komórczaka Dodał/a: piotrekplay
2007-07-09 17:45
Cell (Komórczak) - potężny wojownik(a raczej cyborg, który przybył z przyszłości do czasów Songa w wehikule czasu Future Trunksa (dziwne bo on o niczym nie wiedział). Został stworzony przez komputer zaprogramowany przez dr Gero; powstał on z komórek największych mistrzów sztuk walki (między innymi Goku i Vegety). Przybył w przeszłość aby wchłonąć C 17 i C 18(gdyż w jego czasach już nie istnieli), przez co zwiększyłby swoją moc do nieograniczonej. Po wchłonięciu każdego z cyborgów dokonywała się mutacja potwora, z czym wiązało się zwiększenie mocy, wytrzymałości oraz szybkości.

Cell Forma I - Jest to podstawowa forma komórczaka. Podczas gdy przebywał w niej zabijał ludzi i wysysał ich krew aby się wzmocnić. Jego głównym zadaniem było odnaleźć cyborgi i je wchłonąć aby zyskać nieograniczoną moc. Było to najsłabsza forma Cella. Gdyby nie udało mu się uciec z pola walki zginąłby z ręki Szatana Serduszko. Był dosyć silny aby pokonać Jamszę i Krilana lecz nie mógł mierzyć się z Goku czy Piccolo.

Cell Forma II - Komórczak uzyskał te postać po wchłonięciu C 17. Stał się kilkakrotnie silniejszy od swojej formy podstawowej lecz nie dał rady wygrać z Vegetą SSJ (po treningu w Pokoju Czasu i Ducha), więc za wszelką cenę chciał wchłonąć C 18 i osiągnąć ostatni etap mutacji. O dziwo tak zmanipulował Vegetę, że ten pozwolił mu to zrobić (ach ta jego duma...), a nawet zaatakował swojego syna Trunksa, który próbował przeszkodzić komórczakowi w jego złych planach. Po wchłonięciu C 18 Cell przechodzi do kolejnej formy...

Cell Forma III (Perfect Cell) - Oto ostatnia forma Komórczaka. Uważał się za wojownika doskonałego nie mającego wad ani przeciwników równych sobie (hmm... tutaj się mylił:]. Na początku sam nie wiedział do czego jest zdolny, więc zorganizował turniej sztuk walki, w którym to każdy mierzył się z nim. Gdy rozłożył prawie całą Drużynę Z (oprócz Gohana) dowiedział się, że syn Songa denerwując się zyskuje na sile. Stworzył on więc drużynę małych komórczaków każąc im zabić przyjaciół Gohana. Ten wpadając w złość osiąga SSJ 2 i powala komórczaka na ziemię. Po tym Cell wypluwa z siebie C 18 i wraca do drugiej formy. Zostaje on zniszczony dopiero na planecie Kaito (zabrał go tam Goku), która eksploduje. Niestety lecz zdolność regenerowania się sprawia, że tylko z JEDNEJ komórki która przetrwała Cell się odradza do formy III, lecz o wiele silniejszy pomimo, że nie ma w nim C 18. Miał on wtedy przewagę nad rannym Gohanem lecz po długim opieraniu się energii KI kamehama Komórczak ginie raz na zawsze (choć jeśli powstałby DB AF są pogłoski, że zmutowałby się z Freezą i wróciłby do życia;]. W zaświatach kumplował się z Freezerem, sprawiając niemałe kłopoty w piekle ;)