::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[Naruto] Bronie Shinobi Dodał/a: Usagi
2007-08-08 12:45
Nazwa: KUNAI
Opis: Podstawowa broń każdego ninja. Jest to nieduży sztylet, podobny do noża. Na końcu Kunai ma uchwyt w kształcie koła, trzymając za ten uchwyt shinobi bez problemu może rzucić kilkoma takimi nożami. Kunai może być też z obu stron zakończony ostrzem. Znajduje zastosowanie we wszystkim (atak, obrona, rzucanie). Głównie służy do zadawania ran kłutych, poprzez pchnięcia. Zwykle każdy shinobi nosi po 5 sztuk.

Nazwa: SENBON (Igły)
Opis: Są to długie, cienkie, metalowe igły. Jest to broń, która wydaje się mało użyteczna lub słaba. Jednak nie wolno lekceważyć tej broni, jest bardzo niebezpieczna. Jej celem są punkty witalne, które posiada każdy człowiek. Doświadczeni shinobi wiedzą gdzie się one znajdują (np.serce, nerki). Jeśli trafi się nimi w jeden z punktów witalnych przeciwnika powoduje to natychmiastową śmierć. Igły te służą także do chwilowego unieruchomienia przeciwnika. Igły te są stosowane bardzo często w akupunkturze. Posługiwał sie nimi Haku i TenTen.

Nazwa: SHURIKEN (Mały)
Opis: Kolejna podstawa w wyposażeniu ninja. Broń ofensywna. Jest poręczny i łatwy w użyciu, lecz nie przynosi zbyt dużych efektów. Używa się ją rzucając w przeciwnika. Noszony w dodatkowej kieszonce z tyłu.

Nazwa: SHURIKEN (Normalny)
Opis: W takiej wersji shuriken używany jest rzadko przez dość duże rozmiary, ale mimo wszystko ma dużą skuteczność. Jest trochę niewygodną bronią. Nasi się go na plecach.

Nazwa: SHURIKEN (Demoniczny wiatr)
Opis: Ulepszona wersja shurikena. Można go składać, przez co staje się bardziej poręczny. Zadaje poważniejsze obrażenia lecz nie jest zbyt lekki. Dodatkowo można go nosić w znacznych ilości. Jednak aby w pełni go wykorzystać, trzeba mieć wprawę w jego użytkowaniu. Tylko nieliczni shinobi potrafią się nim posługiwać. Używał go np. Sasuke podczas walki z Zabuzą.

Nazwa: KUKŁA (lalka)
Opis: Niecodzienna broń shinobi. Tego typu broni używają lalkarze. Kukły są przeróżne i mają wiele zastosowań. Często są w uzbrojone zatrute ostrza. Kontrolowane są za pomocą linek stworzonych z chakry. Używana przez Kankuro, który ciągle nosi ją zabandażowaną na plecach.

Nazwa: KASTETY
Opis: Są to stalowe ostrza zakładane na dłonie służące do walki wręcz. Rzadko spotykane. Przeciwnik po uderzeniu zostaje ranny lub oszołomiony. Bronią tą posługuje się Asuma. W dodatku potrafi on za pomocą chakry zwiększyć zasięg ostrzy, co czyni je bardzo niebezpieczną i skuteczną bronią.

Nazwa: DZWONECZKI
Opis: Broń używana przez ninja z Wioski Dźwięku. Dzwoneczki wraz z igłami są rzucane w przeciwnika, a następnie kontrolowne nitkami chakry. Drgania wywoływane przez dzwoneczki potrafią zahipnotyzować swojego przeciwnika. Można w tym czasie np. użyć ninjutsu, genjustu itd.

Nazwa: MIECZ, KATANA
Opis: Typowo taijutsu'owa broń używana przez dość wąską grupę ninja. Miecz może zranić, przeciąć wroga. Niektórzy ninja potrafią wykonywać nawet związane z nimi techniki ninjutsu. Są jeszcze unikalne miecze np.:

Sword of Kusanagi - legendarny miecz który został wyciągnięty z gardła węża. Jedynym posiadaczem tego miecza jest Orochimaru.

Kubikiri
Houcho - przypomina tasak, jednak jest to ogromny miecz, który jest podstawową bronią Momochi Zabuzy. Miecz ten jest wielki i ciężki atak nim staje się nie do powstrzymania. Zabuza używa też tego miecza jako broni miotanej, łatwo przełamać nią blok przeciwnika.

Samehada (Sharkskin) - ogromny miecz wykonany ze skóry rekina, którym umie władać jedynie Kisame. Jest wstanie przeciąć wszystko. Jego specjalna umiejętnością jest pochłanianie chakry przeciwnika. Wystarczy mały kontakt z przeciwnikiem i już jest on cały rozszarpany.

Nazwa: WYBUCHOWA NOTKA
Opis: Jest to kawałek papieru, na którym jest zapisana pieczęć. Jej siła jest ogromna. Działa na zasadzie bomby z opóźnionym zapłonem - najpierw zaczyna płonąć a potem wybucha z dużą siłą. Zazwyczaj używa się jej do ataku z zaskoczenia lub do pułapek. Łatwa do wykonania i bardzo użyteczna.

Nazwa: WACHLARZ
Opis: Jest to broń Temari. Jego użycie powoduje bardzo silne huragany, które zadają ból i obrażenia. Służy on także do latania. Namalowane są trzy koła. Wachlarz im szerzej jest otwarty, tym silniejszymi technikami dysponuje.

Nazwa: GURDA
Opis: Jest to tajemnicza bańka, którą na plecach nosi Gaara. Przedmiot ten jest wewnątrz cały wypełniony piaskiem przemieszanym z krwią zabitych ludzi, przez Gaare. Piasek automatycznie osłania właściciela przed fizycznymi atakami. W sytuacjach krytycznych służy jako awaryjna ochrona. Gurda wykorzystywana jest także do technik takich jak: Desert Coffin i Desert Funreal. Posiada rzemyk, dzięki któremu można ją nosić niczym plecak.

Nazwa: RĘKAWICA DZWIĘKU
Opis: Przed tą bronią nie można się obronić. Ta rękawica wzmacnia dźwięk, który jest generowany wewnątrz, do jego maximum, tak jak głośnik. Fale dźwiękowe uwolnione nie podążają za ruchem machnięcia ręki, tylko są kontrolowane za pomocą chakry. Jeżeli ta fala uderzy w ucho sprawia, że bębenek w uchu pęka, przez co przeciwnik traci zmysł równowagi przez jakiś czas.

Nazwa: PARASOLKA
Opis: Parasolek używają shinobi z Wioski Ukrytego Deszczu. Traktuje się je przede wszystkim jako dodatek do technik (np. Water Needles no Jutsu w połączeniu z parasolkami daje dużo większy zasięg tej techniki). Parasolki używane są też jako osłona przed bronią miotaną przeciwnika.

Nazwa: FLET
Opis: Instrument, który wytwarza dookoła przeciwnika genjutsu (iluzje), oraz który kontroluje 3 potwory. Wysyłając w ich stronę dźwięki z informacjami, co mają robić, gdzie uderzyć i jak się poruszać. Używa go Tayuya.

Nazwa: ZWÓJ PRZYWOŁANIA
Opis: Przekazywany z pokolenia na pokolenie przez shinobi. Zwój, dzięki któremu zawiera się przymierze ze zwierzętami. Po zawarciu takiego paktu można przywoływać takie stwory jak: psy, węże, żaby, małpy, ślimaki itp. Aby zawrzeć pakt, shinobi musi wypełnić swoją krwią formularz znajdujący się w środku zwoju.

Nazwa: ZWÓJ ZAKAZANYCH TECHNIK
Opis: W tym zwoju znajdują się techniki, które zostały uznane za zakazane. Powodem tego jest dość wysoki poziom nauczenia, a także stopień zagrożenia jakie dana technika może stworzyć. Przedmiot ten znajduje się w domu Hokage. Naruto zdołał go wykraść dla pewnego oszusta, któremu bardzo zależało na zdobyciu zakazanych tajników, co by mu pozwoliło stać się najsilniejszym ninja w wiosce. Dzięki temu zwojowi Naruto zdołał się nauczyć bardzo trudnej techniki, z którą nawet jounin'owie mają problemy, "Kage Bunshin no Jutsu".

Nazwa: PODRĘCZNE ZWOJE
Opis: Kolejny podstawowy element ekwipunku każdego ninja. Jest to coś w stylu notatnika. Może mieć najróżniejszą zawartość. Począwszy od jakichś drobnostek po jakieś najważniejsze informacje, które mogą być bardzo cenne dla jego właściciela.

Nazwa: TRZY PIGUŁKI
Opis: Tajemnicze pigułki, które są wykorzystywane w klanie Akimichi. Preparat ten składa się z 3 kolorowych pigułek: zielonej, żółtej i czerwonej, które się zażywa według kolorów. Każda z pigułek daje użytkownikowi niesamowitą ilość chakry. Jednak dopiero po zażyciu ostatniej czerwonej shinobi staję się najpotężniejszym człowiekiem. Niestety w większości przypadkach zażycia tej ostatniej pigułki użytkownik ginie.

Nazwa: WODA BOHATERÓW
Opis: Pochodzi z ukrytej Wioski Wodospadu. święta woda pobierana raz, na 100 lat z wielkiego drzewa. Wprawdzie zwiększa zasób chakry dziewięciokrotnie, ale też wyniszcza powoli człowieka (coś jak Crushed Seal). Wielu shinobich zginęło od niej. Dlatego też woda została schowana.

Nazwa: PODWÓJNY KUNAI
Opis: Jest to broń podobna do zwykłego kunia. Różni się tym, że nie ma otworu na jednym końcu lecz ma dwa ostrza. Prawdziwa wersja jest wygodniejsza do użycia lecz jest słabsza.

Nazwa: KUNAI YONDAIME
Opis: Posługiwał się nim Czwarty Hokage. Prawie niczym sie nie różni od prawdziwej wersji. Jedną różnicą jest ostrze. Główne ostrze "zapada" sie do środka a z niego wychodzą na boku dwa inne ostrza. Dzięki przylepionej nalepce, wiedział kto używa jego Kunai. Podarował Go Kakashiemu, z okazji zostania Jounninem.

Nazwa: PIGUŁKA ZE SKRZEPNIĘTĄ KRWIĄ
Opis: Pigułka, która zawiera skrzepniętą krew, bardzo przydatna podczas walki. Gdy shinobi jest zraniony i stracił dużo krwi dzięki tej pigułce można szybko uzupełnić brakujący poziom krwi. Często stosowana przez shinobi medyków.

Nazwa: ŁAŃCUCH
Opis: Skuteczna broń małego i dalekiego zasięgu. Długi, twardy, ciężki łańcuch służący jako broń ofensywna. Wyposażony dodatkowo w różnego rodzaju ostrza i sztylety przyczepiony jest np. do rękawicy. Ninja najpierw oplątuje łańcuchem ofiarę, a następnie zaciskając zadaje ogromne obrażenia, często zabija. Łańcuch jest używany przez ninja z Wioski Ukrytej Mgły (np. Demonicznych Braci).

Nazwa: ZWIERZĘTA/INSEKTY
Opis: Do walki są także wykorzystywane zwierzęta i insekty. Najczęściej spotykane na polu walki to: pies, insekty, żaba, wąż, ślimak, łasica, małpa i żółw. Niektóre z tych gatunków zwierząt są przywoływane za pomocą techniki Summoning no jutsu. Wyjątkiem są psy i insekty z klanu Inuzuka i Aburame, które zostały wychowane przez opiekujących się nimi shinobi.

Nazwa: KIJ
Opis: Są różne rodzaje. Bambusowe lub drewniane, długie (mające ponad dwa metry) lub krótsze (nie sięgające nawet metra). Kij ten świetnie sprawdza się w walce; może być używany nie tylko do bezpośredniego ataku, lecz także do obrony lub jako podpora przy wykonywania ciosów kończynami. Technika walki kijem (jojutsu) wbrew pozorom potrafi być bardzo niebezpieczna dla przeciwnika.

Nazwa: HARIDOKU
Opis: Broń używana jedynie przez Shizune. Jest to specjalne urządzenie umieszczone na ręce właściciela. Służy do wystrzeliwania zatrutych igieł w przeciwnika. Jest pięć wylotów, więc można wystrzelić pięć igieł naraz. Łatwa broń w obsłudze i bardzo skuteczna.

Nazwa: MAKIBISHI
Opis: Niewielkie i odpowiednio uformowane ostrza. Ta broń jest przede wszystkim używana w czasie ucieczki. Rzucane na ziemię w celu zatrzymania lub spowolnienia przeciwnika.

Nazwa: SOLDER PILS
Opis: W skład tych pigułek wchodzą proteiny, które działają na bodźce. Powoduje to bardzo szybki wzrost chakry. Pozwalają one walczyć bez wytchnienia przez trzy dni i noce. Idealne dla shinobich nastawionych głównie na walkę ofensywną (Kiba+Akamaru).