::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DN] Shinigami (Bogowie śmierci) Dodał/a: Philips84
2007-08-18 19:40
Shinigami są Bogami śmierci ponieważ zapisują imiona ludzi i nie tylko, w swoich notesach śmierci. Shinigami widzą ile życia każdemu pozostało, lecz sami nie są w stanie zobaczyć ile im pozostało życia. Jeśli skrócą komuś życie wcześniej, to wtedy tyle lat ile normalnie by dana ofiara żyła tyle oni pożyją dłużej. Niżej przedstawiam kilka opisów Shinigami:

Ryuk - Jest on pierwszym Shinigami, który upuścił swój notes do świata ludzi oraz dzięki któremu Light go podniósł. On posiadł dwa notesy śmierci poprzez kradzież notesu jednemu z Shinigami. Ryuk pojawił się w sypialni Lighta, gdy ten dotknął notesu i postanowił mu opowiedzieć o notesie oraz przedstawić mu jego (notesu) zasady, jednak nie jest on sprzymierzeńcem Lighta i od razu oświadcza, ze jeśli coś pójdzie nie tak to sam wpisze imię Lighta do swojego notesu śmierci, przez co go zabije. Ryuk często towarzyszy głównemu bohaterowi, oraz przygląda się jego działaniom. Jako bóg śmierci lubi jeść jabłka, ponieważ są zupełnie inne od tych, które on jadł w świecie Shinigami. Jabłka wg niego na ziemi są pyszne, soczyste itp., natomiast jabłka ze świata Shinigami smakują jak piasek.

Rem - Jest ona drugim Shinigami, tym razem płci żeńskiej. Ona przekazała swój drugi notes Misie oraz zamieniła się oczami Shinigami w zamian za połowę życia Misy. Ona tak samo jak Ryuk posiadała dwa notesy śmierci, lecz drugiego nie ukradła tylko była świadkiem śmierci Shinigami, który z miłości do Misy uratował jej Zycie. Dlatego też Rem postanowiła właśnie jej oddać jego notes.

Shidoh - Jest on prawowitym właścicielem notesu śmierci, który był w posiadaniu Lighta. Początkowo nawet nie zwrócił uwagi że Ryuk ukradł jego notes, lecz po stwierdzeniu faktu, że nie może znaleźć swojego notesu postanawia wybrać się do świata ludzi aby go odzyskać. Po odzyskaniu swojej własności Shidoh wraca do świata Shinigami.