::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Gogeta vs Vegetto Dodał/a: Aran
2007-09-09 12:03
Vego i Gogeta to wojownicy powstali podczas scalenia Vegety i Goku jednak przy użyciu różnych rodzajów fuzji.

Vegetto(Vego) powstał przy użyciu kolczyków Pottara które miały gwarantować perfekcyjne scalenie na zawsze, jednak tak się nie stało. Vego posiadał więcej cech Vegety niż Goku, był zarozumiały i arogancki, jednak podobnie jak Vegeta, miał wiele pomysłów na ataki i na przebieg walki. Oczywiście miał również rozsądek Goku i jego kilka przydatniejszych technik. W dodatku sam układał, a może raczej łączył i ulepszał techniki bohaterów. Vegetto posiadał ogromny zasób mocy, co sprawiało iż nie miał sobie równych w całym DBZ. Vego, co typowego dla fuzji, miał swój charakter, lecz myślał tak jakby za trzech, używał techniki Goku albo Vegety zależnie od sytuacji, jednak tę technikę wykonywał albo Vegeta albo Goku, o świadomości bohaterów podczas scalenia świadczą słowa Goku zaraz po rozdzieleniu "to się stało gdy zdjąłem warstwę ochronną". Był on pierwszą fuzją Vegety i Goku.

Gogeta to wojownik powstały podczas fuzion dance, pierwszy raz pojawia się w kinówce "Fuzja", i tam łączą się po raz pierwszy bohaterowie, jest to zaprzeczenie ostatniego zdania drugiego akapitu. Gogeta ma więcej cech Goku niż Vegety, dlatego szybko kończy z przeciwnikiem, bo ma świadomość, że "pożyje" jedynie 30min. W serii GT również chce szybko skończyć walkę ze świadomością, iż będzie jeszcze w fuzji 20min a tu pyk, ze względu na jego moc fuzja trwa jedyne 10min, wtedy nosi imię Magic Gogetta SSJ4. On sam nosi kostium Dżina i nie używa swego imienia ani razu.

Tak więc wielu sprzecza się który jest lepszy, czy Vego czy Gogeta? Jednak odpowiedź jest prosta choć nie satysfakcjonująca, obaj są tą samą postacią, różnią się strojem i imieniem ale wciąż są tą samą osobą, a charakter mają różny, zależnie od sytuacji. Różnią się siłą, gdyż Vegetto powstał z jednego żywego wojownika a Gogeta SSJ2 jest słabszy bo powstał z dwóch martwych, głupio brzmi ale taka jest prawda(nie będę się o tym rozpisywał).

A kto jest fajniejszy? Jeśli chodzi o strój to zdania są podzielone, ale jeśli chodzi o charakter to Vego jest moim zdaniem ciekawszy, ale pamiętajmy,że jest to wciąż ten sam wojownik.