::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Zdanie na temat SSJ3 Dodał/a: Aran
2007-09-09 12:24
SSJ3 czy na pewno 3 poziom wtajemniczenia super wojownika? Spróbuję rozwikłać powyższą tezę, ale od początku.

Każdy z wojowników chciałby osiągnąć stan Super Wojownika(SSJ) który charakteryzuje się nieprzeciętną mocą. Ten poziom charakteryzuje się złotą barwą włosów i niebieską oczu oraz złotą aurą. Pierwszej zamianie w SSJ towarzyszą błyskawice, ciemne niebo i trzęsienie ziemi. Wojownik będąc w tym stanie może dosłownie góry przenosić i ścigać się z dźwiękiem, a także bez problemu niszczyć planety. Sam może zostać w takiej formie dość długo, w zależności jak rozporządza energią.
Wyższy, czyli już najrzadziej spotykany, poziom to Hiper Wojownik(SSJ2), który różni się wyglądem, spowijają go błyskawice, i oczywiście atrybutami fizycznymi. Przy przemianie towarzyszy mu trzęsienie ziemi oraz wielki wiatr.
Między obydwoma stanami jest jeszcze Ultra Wojownik(USSJ), praktycznie różni się jedynie przyrostem mięśni. USSJ i SSJ2 to również poziomy których poziom mocy zależy od jej rozdysponowania.

I teraz najciekawsze, czyli poziom SSJ3. Wyższe wtajemniczenie SSJ2, tutaj wojownik zwiększa diametralnie siłę i naturalnie długość włosów:) Jednak w tym stanie energia bardzo szybko się wyczerpuje, nie zależnie od tego co w danej chwili się robi. Sam Goku nazwał ten poziom "zabiegiem uwalniającym ukryte pokłady energii", którego nauczyli go w zaświatach, zatem nie powinno się nazywać "poziomu SSJ3" właśnie tak, tylko techniką, jak Kaito Ken lub sztuczka Seniora Bogów. W normalnej kolei rzeczy, energia nie powinna się wyczerpywać w takim tempie, a włosy nie powinny rosnąć. Dlaczego? Ponieważ do tej pory, żaden przypływ mocy nie powodował wzrostu włosów i to w dodatku na krótko, a jedynie je unosił. Dodatkowym argumentem za tym, że jest to technika przemawiają słowa Goku "mówię Ci, to jest coś wspaniałego", jak na poziom to zadziwiające pochlebstwa gdyż Goku nigdy nie powiedział tak o żadnym stanie SSJ. Sama aura wokół wojownika jest gęsta i rozmazana, co również nie przemawia za tym iż jest to poziom, z uwagi na to, iż na wcześniejszych poziomach aura zwiększała swoją powierzchnię ale wciąż był przejrzysta jak światło. Po za wszystkim SSJ3 różni się od SSJ2 tylko długością włosów, kolorem oczu (niebieskie z czarnymi źrenicami) i mocą co może go zbliżać do poziomu SSJ. Podczas pierwszej przemiany wojownikowi towarzyszą: trzęsienie ziemi, wyładowania elektrostatyczne, destrukcja słabszych przedmiotów jak np. szkło, masy powietrza napływające w stronę wojownika.

Czyli reasumując, SSJ3 nie jest poziomem lecz techniką walki jak "technika Kaito" bo zapewnia wyrzucenie z siebie całej energii, co dla stanu SSJ jest nienaturalne gdyż wojownik w stanie SSJ i SSJ2 zużywa energię zależnie od swojego uznania a tu od czasu trwania poziomu. Podobnie działała sama technika Kaito, gdyż wojownik jak ją "włączył" musiał szybko walczyć bo by się wyczerpała. Sam Goku jednak mógł to nazwać "poziomem" z uwagi na to, iż jest dość podobny do SSJ(złote włosy i aura, i niebieskie oczy). Można by również powiedzieć, że jest to podobny proces do tego który poznał Gohan, czyli uwolnienie energii.
Zdjęcia poziomów możecie zobaczyć w artykule POZIOMY SSJ