::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Dragon Balls Dodał/a: Aran
2007-09-09 12:45
Smocze kule, taki w przetłumaczeniu na polski nosi tytuł manga o przygodach Songa. Tytułowe kule są uosobieniem ludzkich marzeń bo mają moc spełniania życzeń, lecz ich odnalezienie jest niezmiernie trudne, gdyż rozchodzą się po czterech stronach świata, a dodatkowo jest ich siedem. Czemu? Pewnie dlatego, że tyle jest dni tygodnia. Kule powstały z mocy boga, który jak się okazuje był Nameczaninem, gdyż tylko ten ród może tworzyć Smocze kule. Jednak jak się mamy okazje wcześniej dowiedzieć z historii Genialnego Żółwia, to na początku był tylko jedna kula, którą ludzie dostali w nagrode, a której chcieli użyć do własnych celów, wtedy wszechmogący się rozzłościł i rozbił ją na 7 kul. Najdziwniejszym faktem jest 7 kul na Namek, których nikt nie dzielił a jednak było ich siedem. Jeszcze jest jedna grupa kul, galaktyczne, te rozchodzą się po galaktyce również we wszystkie strony świata, i są rozmiarów ziemskich kul, lecz różnią się kolorem gwiazdek, ziemski mają czerwone te natomiast czarne. Smoki które się ukazują to Shenron, Porunga i Red Shenron.
Ziemskie Kule(czerwone gwiazdki) - Shenron(na początku spełnia 1 życzenie, a później 3, może wskrzesić 2 razy)
Galaktyczne(czarne gwiazdki) - Red Shenron(spełnia jedno dowolne życzenie, niesie za sobą zagładę ziemi, lecz może wskrzesić każdą osobę nawet po 20-stym razie...)
Nameczańskie(czerwone gwiazdki) - Porunga (spełnia 3 życzenia i również wskrzesza bez ograniczeń, jest najważniejszym ze smoków)

Życzenia spełniane przez Shenrona: 1.Majteczki:)
2.Wskrzeszenie ojca Upacho
3.Odmłodzenie Szatana Serduszko
4.Wskrzeszenie Krilana i Genialnego Żółwia
5.Wskrzeszenie Goku
6.Wskrzeszenie ofiar Cell'a
7.Wskrzeszenie Future Trunks
8.Pozbycie się ładunków wybuchowychC17 i C18
9.Wskrzeszenie ofiar Majin Vegety
10.Wskrzeszenie ofiar Fat Buu
11.Wyczyszczenie złych wspomnień o Buu
12.Ostatnie życzenie spełnione w całej mandze DB to wskrzeszenie ludzi i odbudowa planety po walce ze złymi smokami.

Red Shenron spełnił życzenia:
1.Pomniejszenie Goku
2.Budowa planety Tsuful

Porunga spełnił życzenia:
1.Wskrzesił Vegete i Piccolo
2.Przeniósł wszystkich na ziemie
3.Odbudowa ziemi
4.Wskrzeszenie ludzi
5.Naładowanie Goku

Największym minusem kul, albo rodzajem zabezpieczenia, jest częstotliwość ich używania, bowiem smocza kula nie powinna być używana częściej niż raz na 100lat. Jednak z uwagi na nie przestrzeganie tych zasad, w serii GT bohaterowie muszą stanąć do walki ze złymi smokami, które wzięły się z ujemnej energii Ziemskich Kul (ujemna energia powstaje podczas wypowiadania życzenia). Songo i reszta pokonali złe smoki i uratowali planetę, jednak istniała kiedyś jeszcze jedna, którą złym smoka udało się zniszczyć.