::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Legenda Sayian Dodał/a: Aran
2007-09-22 20:19
Kim jest Legendarny Wojownik z historii Sayian? Aby się tego dowiedzieć musimy sięgnąć wpierw do samej legendy oraz do historii ludu. Historia tej rasy jest stosunkowo długa ale nie określona do końca, o pewnej jej części mówi North Kaito: "Wszystko zaczęło się dawno temu, kiedy na planecie Vegeta żyły dwa plemiona; kosmiczni wojownicy i Tefelsi. [...] Mniej liczni, kosmiczni wojownicy, żyli na niższym poziomie, ciągle z kimś wojowali, wyróżniali się tym, że mieli ogony, ciekawa sprawa... Pewnego dnia opuścili swe terytorium by podbić ziemie zamieszkane przez Tefelsów. Ci dysponując lepszą bronią, próbowali się bronić. Kosmiczni wojownicy posiadali niezwykłą siłę i pokonali Tefelsów, do zwycięstwa przyczyniła się także pełnia księżyca, którą na Vegecie można było obserwować co 8lat. [...] Kosmiczni wojownicy ruszyli na podbój innych planet[...]"(DBZ odc.20).

Podczas w/w podbojów zginęło wielu Sayian oraz kilku przywódców. Jednak aby wygrać tą batalie potrzebna była wiara w zwycięstwo oraz jakaś ideologia, najlepsza była taka, że zjawi się wojownik o największej sile, który będzie nie do zatrzymani. Bo to podbudowuje lud oraz pojedynczym jednostkom daje motywacje oraz świadomość, że to właśnie on uwolni jego ziomków od wrogów. Dodatkowym argumentem za tym, iż musiał istnieć takowy mit jest ten, iż Saiyan-ie byli od zawsze nielicznym ludem, więc nie mogli sobie pozwolić na utratę choćby jednego wojownika ze względów militarnych. To by dawało pewną słuszność istnienia owego mitu.

Sama legenda musiała być przekazywana z ust do ust zawsze ustnie, bez żadnych zapisków, bowiem jest zbyt niedokładna albo brakowało wyobraźni by ją skończyć. Nic innego nie uzasadnia takich braków.
Jej treść jest podana tylko trzy razy, w różnych formach oraz niedokładnych.
Oto słowa Vegety:
- "Raz na tysiąc lat rodzi się super wojownik. Podobno przewyższa wszystkich siłą. Ile w tym prawdy, nikt tego nie wie." (DB Z odc.66)
- [dla mangii]: "Super Saiya-jin pojawia się raz na tysiąc lat." (DB, t. 24, s. 52); oraz Freezera i jego ludzi:
- "Te wszystkie gadki o granicy, której nie są w stanie przekroczyć nawet najgenialniejsi wojownicy." (DB, t. 24, s. 52);
- "Su...Su...Super Saiya-jin...?! Legendarny... Najpotężniejszy z wojowników..." (DB, t. 24, s. 125).
Zatem ewentualna legenda z powyższych cytatów układałaby się następująco:
"Super Saiya-jin rodzi się raz na tysiąc lat. Przewyższa wszystkich siłą bo potrafi przekraczać nieprzekraczalne, co sprawia że jest najsilniejszy we wszechświecie". Dawałoby to nam obraz wojownika który wyróżnia się już od urodzenia, bo wtedy jest najbardziej rozpoznawalny (mierzenie siły ciosu) i w dodatku jest tylko jeden, więc niemożna go pomylić. Dodatkowo przekracza granice, których inni przekroczyć nie zdołali. Co daje nam obraz bardzo zdolnej i utalentowanej rasy, której możliwości są nieograniczone, o czym przekonujemy się widząc w niedługim odstępie czasu dwóch Super Saiyan. Jest to pewnym błędem jeśli chodzi o nazewnictwo, bo jeśli chodzi o samą istotę to niema tu większego mankamentu. Legenda mówi bowiem o "Legendarnym Super Sayianie", a nie o "Super Sayianie" bo właśnie chodzi o ten przedrostek w samym określeniu poziomu mocy, który dzięki przedrostkowi byłby wyżej aniżeli ta powiedzmy zwykła" forma. Natomiast jeśli chodzi o samą istotę to tutaj też sprawa jest prosta, raz na tysiąc lat rodzi się ów wojownik o nieprzeciętnych umiejętnościach już od urodzenia oraz późniejszych następstwach, i kropka.

Ten wojownik był wielką tajemnicą zarówno świata DB jak i naszego, aż do momentu ukazania się ósmej kinówki, kiedy to w końcu poznajemy wygląd, charakter i imię tego jedynego. Raczej każdy fan zna go chociażby ze słuchu, jest to Broli syn Paragasa. Można o nim z pewnością powiedzieć "Legendarny Super Wojownik" bo jak się przekonujemy jest bardzo potężny, jednak musi być kontrolowany by nie zniszczył świata. Broli bowiem ma bardzo poważne problemy z psychiką już od urodzenia, co świadczy o tym, że LSSJ nie jest idealny. Już jako niemowlę miał większą moc aniżeli wielu dorosłych Sayian po wielu walkach. Gdy dorósł nauczył się kontrolować swą siłę oraz to co miał wrodzone, czyli umiejętność krzesania KI oraz latanie. Ponad wszystko kochał walczyć już od małego, nieważne z kim i nieważne jak, byle walczyć i byle wygrać. Jedną z ciekawszych właściwości tegoż wojownika jest to, iż nie czuje bólu, ale mimo to ma świadomość, że niektórych rzeczy może nie przeżyć. Świadczy to o jego bystrości i spostrzegawczości oraz dobrej pamięci. Kolejną i chyba już najciekawszą sprawą jest jego dodatkowy poziom mocy, oprócz zwykłego Sayiana i SSJ ma również level znany nam pod nazwą LSSJ, którego przemiana jest bardzo widowiskowa i charakterystyczna tylko dla Broliego. Podczas transformacji, Legendarny Sayian emanuje z oczu, ust i całego ciała ogromne pokłady energii co daje efekt wybuchu ciała, a raczej wybuchu siły która chce się wydostać na zewnątrz. Ów moc działa również na otoczenie, przykładowo zmienia kolor nieba i pogodę.
Ostatecznie Super Sayian(SSJ) :
- nabiera mięśni, oraz dosłownie rośnie, co wszystko jest spowodowane wielką mocą która powoduje wzrost,
- doznaje zaniku siatkówki i źrenic oczu, tak że pozostają same białka, to z kolei ma być oznaką jego braku uczuć, dając Legendarnego Super Sayiana(LSSJ).

Ale co oznacza LSSJ? Tak naprawdę LSSJ jest nazwą nie tyle poziomu co samej istoty, bo legenda mówiła o Legendarnym Super Wojowniku jako o osobie a nie o stanie Sayian. Wszyscy przyjęli ostatni osiągnięty przez Broliego poziom za właśnie LSSJ co jest po części mylne ale nie do końca, bo tego samego stanu już nikt nie osiągnął co daje pewną słuszność istnienia LSSJ jako stanu. Powinna o tym dokładnie mówić legenda ale jak wiemy nie jest kompletna, a kto jest jej autorem, albo raczej autorem "plotek"? Być może autorem tegoż mitu jest przywódca Sayian, czyli król Vegeta, ale to nie jest pewne.