::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Saint Seyia: Posejdon Dodał/a: Aran
2007-09-30 20:54
Posejdon, jeden z najpotężniejszych bogów greckich. Brat Zeusa i Hadesa, który panował nad wodami ziemi, został zamknięty w urnie przez Atenę.

Po wielu latach urna zostaje otwarta przez Kanona, który zawiera pakt z Posejdonem. Oddaje mu hołd i odnajduje Juliana Solo. Wkrótce potem pan mórz przejmuje ciało chłopca. Mając już postać cielesną pragnie on zatopić świat. W jaki sposób? Tego już dowiecie się sami.
A o co w niej chodzi? O ile Asgard był przejściówką o tyle Posejdon jest ważną częścią anime.
Fabuła w nim jest raczej prosta bo identyczna jak w serii Sanktuarium- Atena jest w niebezpieczeństwie i dzielni rycerze z brązu pędzą jej na ratunek.

Sprawa jednak nie jest tak prosta jakby się wydawało, Atena jest uwięziona w wielkiej kolumnie którą zburzyć można jedynie gdy zburzy się wszystkie pozostałe, a tych jest siedem.
Każda z kolumn jest podporządkowana do jednego z oceanów. Każdej z nich broni jeden z Siedmiu Morskich Generałów Posejdona odzianych w Łuski. I tak :
generał Baian zwany Morskim Koniem chroni kolumny Północnego Pacyfiku,
generał Io zwany Scylla chroni kolumny Południowego Pacyfiku,
generał Kanon zwany Morskim Smokiem chroni kolumny Atlantyku Północnego,
generał Sorento zwany Syreną chroni kolumny podtrzymującej Atlantyk Południowy,
generał Krishna zwany Chrysaorem Wspaniałym chroni kolumnę podtrzymującą Ocean Indyjski,
generał Izaak zwany Krakenem chroni kolumny Oceanu Antarktycznego,
generał Kaysa zwany Lyumnadesem chroni kolumny Oceanu Arktycznego.

Każdy z nich jest bardzo potężny i każdy posiada własne specyficzne umiejętności. Jednak nie tylko to jest problemem Rycerzy Ateny. Kolumny nie są podatne na zwykłe ataki, aby je zniszczyć potrzeba broni ze zbroi Wagi. I oczywiście do ostatecznej wygranej potrzeba jeszcze zwycięstwa nad samym Posejdonem co już nie jest proste.

Ocena tej serii nie będzie inna niż dwóch pozostałych. Poza fabułą nie różnią się niczym ani kreską ani muzyką. I właśnie ze względu na tę fabułę warto zajrzeć do serii. Zrazić może jedynie monotonia i znaczna przewidywalność akcji- wojownik brązu ledwo żywy pokonuje dużo silniejszego Morskiego Generała- trochę zbyt nudna przez to jest cała seria. Walki są dobre i ciekawe choć mogłyby być lepiej wykonane i bardziej efektowne.
Moja ocena to 6/10