::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[Naruto] Sharingan Dodał/a: Aran
2007-10-27 16:04
Sharingan jest to Kekkei Genki klanu Uchiha należąca do Doujutsu, wyróżniająca go spośród innych klanów. Sharingan ma swoje początki w klanie Hyuuga, z cechy Byakuugan. W odróżnieniu od swego przodka, Sharingan zdaje się być dużo bardziej praktycznym, choć tu zdania są podzielone. Sharingan powstał z mocy demona imieniem Madara oraz z Byakuugan należącym do kobiety z klanu Hyuuga, jaką Madara uwiódł.

Najważniejszym atutem Sharingan jest to, że pozwala zapamiętać wszystkie ruchy i gesty przeciwnika czyli zarówno Taj-jutsu jak i Nin-jutsu oraz pomaga w przejrzeniu Gen-jutsu i w szczególności odparciu go. Zapamiętanie każdej techniki nie jest żadnym problemem dla użytkownika, dzieje się to samoczynnie zaraz po aktywacji. Natomiast przejrzenie Gen-jutsu polega na tym, że wszystkie klony są widoczne jako wiązki Chakry, a prawdziwy w sposób normalny.
Sam wygląd oka po aktywowaniu Sharingan ma się następująco: oko zmienia barwę białka na czerwoną a wokół źrenicy pojawiają się czarne łezki, które podczas używania obracają się w koło. Na samym początku, czyli po pierwszej aktywacji wokół źrenicy są umiejscowione dwie łezki, z czasem, po wielu walkach i treningu pojawiają się trzy łezki. Różnią się te dwa poziomy tylko tym, że przy trzech łezkach można łatwiej przejrzeć ruchy przeciwnika, coś w rodzaju spowolnienia czasu.
Ostatnim poziomem Sharingan jest również możliwość jego rozwoju w Mangekyou Sharingan, czyli w bardziej zaawansowaną formę nazywaną Kalejdoskopowym Sharingan. Wyglądająca podobnie z tą jednak różnicą, że w środku źrenicy pojawia się czerwona kropka, a punkty łączą się ze źrenicą.
Specjalnością Mangekyou jest to że iluzja ta nie jest regularna, czyli może być emitowana z każdego miejsca na ciele. Mangekyou przenosi przeciwnika do świata Tsukyomi, czyli strefy w której atakujący ma pełną kontrolę nad czasem i przestrzenią, jedna sekunda może w umyśle zdawać się wiecznością i może tam złapany w iluzje przeżywać niezmierzone katusze. Tsukyomi jest techniką boga księżyca i jest wyczerpująca, więc używanie jej przez dłuższy czas grozi utratą sporej ilości chakry. Wyższą zaawansowaną formą iluzji Mangekyou jest technika Amaterasu. Amaterasu jest techniką boga słońca i kosztuje dużą ilość chakry ale jest dużo bardziej skuteczna. Aby jednak osiągnąć Mangekyou wojownik musi zabić kogoś bliskiego swemu sercu, wtedy to uaktywnia się diabelska moc ów specyfikacji. Wartym dodania jest fakt, że Mangekyou daje możliwość kontroli ogoniastych bestii, jednak ceną za to jest ślepota, która pogłębia się z częstotliwością używania. Osiągnięcie pełnej kontroli nad Sharingan, nad jego wszystkimi możliwościami daje niezwyciężoną nieśmiertelność, tzn. taką że wojownik będzie wiecznie młody i będzie żył wiecznie, i nie będzie go można zabić(do takiej nieśmiertelności dążył Orochimaru).
Wyróżniamy jeszcze jeden typ Sharingan określany mianem Legendarnego Sharingan. To Legendarne Doujutsu polega na tym, że wojownik mający Mangekyou może połączyć swoje oczy z oczami innej osoby mającej również Mangekyou, to połączenie polega na niczym innym jak wyrwaniu drugiemu Uchiha gałek ocznych i w specjalnej technice wstawieniu ich sobie. Jak już się to zrobi wygląda to jak podwójne Mangekyou z tym że wojownik znów odzyskuje wzrok a kropki w rłezkachr1; jaśnieją. I to Legendarne Sharingan jest najpotężniejszą techniką świata.

Podsumowując, Sharingan osiągnięte w pełni jest najlepszą bronią a przynajmniej jedną z najlepszych w świecie choć jego wadą jest ślepota, ale niema nic za darmo.
Ciekawostki:
-Niektórzy mówią, że Sharingan potrafi patrzeć w przyszłość, jednak tak nie jest, bo jak się dowiadujemy to przewidywanie polega na stworzeniu iluzji i wdarcia się do umysłu przeciwnika.
-Wojownik używający Mangekyou Sharingan jest ślepy gdy nie używa Sharingan, jednak gdy jest ono cały czas aktywne ta ślepota nie występuje, dlatego Itachi przez cały czas ma aktywne Sharingan.
Edit by Aran: 04.02.08