::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

DBZ: LoG 2 Dodał/a: Sepcio
2007-10-27 16:06
Gra jest sequelem bardzo popularnej gry na GameBoy'a Advance. Jako gra na tą platformę, posiada oczywiście jej ograniczenia. Ja osobiście grałem w nią na PC-cie. Postaram się jednak odnieść do niej jako przedstawicielki gier na konsole kieszonkowe.

Fabuła gry zaczyna się od Android Sagi i trwa aż po Cell Games. Jest więc troszkę tego. Jako jej plus trzeba zaliczyć dokładne odwzorowanie tej z DBZ. Nawet dialogi prawie całkowicie się zgadzają. Oczywiście są pewne niedociągnięcia, jednak nie rzutują one na grywalność. Wynikają one raczej nie tyle z winy autorów, co z ograniczeń platformy. Wszystko moim zdaniem jest pod względem fabularnym w porządku, co dobrze rzutuje na grę. Naprawdę w niewielu przypadkach tak dobrze odwzorowano serie telewizyjną. Wielki plus gry!!

Strona audiowizualna gry to chyba jej najsłabszy punkt, jeżeli brać pod uwagę PC-ty. Jednak jak na GBA prezentuje się ona wyśmienicie. Nawet muzyka płynąca z głośników jest miła. Grafika jest dopracowana i nie można jej nic zarzucić. Nie ma tu oczywiście żadnych fajerwerków czy efektów 3D, lecz i tak jest dobrze. Kolory są dobrane prawidłowo, nic nie uderza zbytnio. A ponieważ nie można się niczego uczepić, nie będę pisał o tym zbyt dużo. Po prostu solidnie wykonana robota!!

Grywalność to chyba największy atut. Pierwsza część moim zdaniem pod tym względem kulała. W tej nie można już się uczepić niczego. Zwiększono znacznie dynamikę akcji. Już nawet walki są dużo ciekawsze. Gra także nie nudzi się przez zbyt powolne zdobywanie doświadczenia i konieczność nabijania leveli na słabszych przeciwnikach. Chociaż i tego nie dało się uniknąć. Jest to w zasadzie konieczne do przejścia gry. Lokacje przemierza się dość miło, jednak czasem łatwo się w nich pogubić. Nie zdarza się to zbyt często, ale zawsze może się trafić. Ilość i zróżnicowanie zadań w grze przykuwa do monitora na długie godziny i nie pozwala się od niego oderwać. W stosunku do poprzedniczki, teraz mamy do dyspozycji więcej postaci i technik. Postaci dostępnych jest 5: Gohan, Piccolo, Trunks, Vegeta i Goku. Każda ma po 3 energetyczne ataki i jeden specyficzny atak fizyczny. To daje w walce dość szeroką gamę taktyk. Każda dodatkowo ma możliwość transformacji, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia pojedynki. Grywalność czyni tą grę wielką i powoduje, że ciężko się od niej oderwać. A o to chyba właśnie chodzi.