::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Naruto - Namikaze Minato Dodał/a: Aran
2007-12-08 23:14
Minato Namikaze znany również jako Yondaime Hokage (Czwarty Hokage) . Poznajemy go w pierwszym odcinku, a właściwie tylko jego posturę oraz jego czyn. Zasłynął przede wszystkim z tego, że zapieczętował Lisa o dziewięciu ogonach w chłopcu imieniem Naruto, przypłacił to własnym życiem. Chłopiec był jego synem, o czym dowiadujemy się w dalszych przygodach Shippuuden. Z czasem poznajemy więcej szczegółów z jego życia.
Jego towarzysze nie są bliżej znani, choć w mojej opinii są to Ibiki Morino i Mitarashi Anko. Ukończył akademię ninja w wieku 10lat. Minato jako genin został przydzielony do grupy której senseiem był Jirayia (jeden z trzech legendarnych Sanninów) szybko stając się jego ulubieńcem. Z czasem zostaje opiekunem grupy do której należeli Kakashi Hatake, Rin oraz Obito Uchiha. Jeśli chodzi o umiejętności to był on genialnym ninja, dysponował niewyobrażalną jak na ninja ilością chakry, nie przesadzę jeśli użyję słowa gigantyczna ilość chakry. Dzięki temu mógł bez przeszkód tworzyć nowe techniki, do których miał talent, które były wyjątkowo potężne, najbardziej znana technika to Rasengan. Zyskał przydomek Konoha no Kroi Senk (Żółty Błysk Konohy). Jak podaje Manga był on extremalnie niebezpieczny podczas walki, i wśród wrogich Shinobi istniał nawet rozkaz natychmiastowej dywersji przy tylko i wyłącznie kontakcie wzrokowym, co świadczy o jego sile i skuteczności. Z charakteru wydaje się być bardzo życzliwy gdyż często się uśmiechał, a ze wspomnień Jirayy jest bardzo pogodny, życzliwy, przykładny i troskliwy.
Należy niewątpliwie do największych ninja wszech czasów. Został Hokage dlatego, że następca, jakim miał być Orochimaru, okazał się bardzo złą i niebezpieczną osobą. A dlaczego był zaraz po nim? Chodziło tu o wiek i doświadczenie, wiec kiedy Orochimaru odszedł nie pozostało nic innego jak wybrać Minato. Był mężem kobiety z dawnej wioski Wiru, nazywała się Uzumaki Kushina. Zawsze szanował swego mistrza i był jego podporą. Edytowane by Aran 09.01.2008