::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[Naruto] Organizacja Hebi Dodał/a: Esme
2007-12-15 18:05
HEBI


Hebi to niewielka, tajna organizacja, na czele której stoi jej twórca, Uchiha Sasuke. Powstała tuż po tym jak młody Uchiha pokonał swego Senseia, a zarazem założyciela Wioski Ukrytego Dźwięku - Orochimaru. Legendarny Sannin z Konohy wziął Sasuke pod swoje skrzydła i trenował go przez długie trzy lata z zamiarem przejęcia jego ciała wraz z potężnym Doujutsu, należącym do klanu Uchiha. W ostatecznej rozgrywce okazało się jednak, że uczeń przerósł mistrza... Po śmierci senseia, Sasuke uznał, że nadszedł czas, aby zrealizować swój największy życiowy cel - dopaść i zabić mordercę klanu Uchiha. W tym celu skompletował grupę osób i wyruszył wraz z kompanami na poszukiwania Itachiego. Nazwa "Hebi" w wolnym tłumaczeniu oznacza "wąż", co niewątpliwie wiąże się z technikami jakimi dysponował Orochimaru, a jakie przejął po nim Sasuke.

Skład i cele organizacji:
Poza liderem do Hebi należą również trzy inne, niepowiązane ze sobą osoby: Suigetsu, Karin oraz Juugo. Jak, więc widać jest to naprawdę malutka organizacja, jednakże to właśnie było głównym punktem planu Sasuke: zebrać niewielką liczbę ludzi o przydatnych umiejętnościach, którzy przy okazji nie będą plątać się pod nogami. Ich zadaniem jest tylko pomoc w poszukiwaniach Itachiego i, w razie potrzeby, zajęcie się osobami trzecimi, które mogłyby pokrzyżować szyki Sasuke. Między członkami Hebi, podobnie jak to jest w przypadku Akatsuki, nie ma żadnych więzów przyjaźni. Nie łączy ich również główny plan organizacji (zabicie Itachiego), jednakże każde z nich, podążając za Sasuke może spełnić własne cele.

Uchiha Sasuke: Czarnowłosy chłopak, pochodzący z Wioski Ukrytego Liścia. Jako dziecko był miłym i grzecznym chłopcem. Ambitny i pracowity, dążył do tego, aby stać się równie silny jak brat i zwrócić na siebie uwagę surowego ojca. Bardzo kochał i podziwiał Itachiego, jakiż więc był jego ból, gdy okazało się, że ukochany starszy brat wymordował cały klan. W jednej chwili Sasuke stracił wszystko. Z uroczego chłopca stał się ponurym, pełnym nienawiści młodym człowiekiem. Poprzysiągł sobie, że nie spocznie nim nie pomści klanu i nie zabije Uchiha Itachiego. Mając dwanaście lat ukończył Akademię Ninja i wraz z Uzumakim Naruto oraz Haruno Sakurą pod przywództwem Jounina Hatake Kakashiego stworzył "Drużynę 7". Początkowo nie potrafił się zintegrować z zakochaną w nim Sakurą i wciąż rywalizującym, głośnym Naruto, ale z czasem stworzyli zgraną grupę. Po raz pierwszy od czasu, gdy utracił bliskich pozwolił się komuś do siebie zbliżyć, ale nawet to nie pozwoliło mu zapomnieć o tym, że jest mścicielem. Na nic zdały się błagania Sakury oraz trudna, pełna emocji i wzruszeń walka z Naruto. Sasuke odszedł. Podczas pobytu u Sannina poczynił ogromne postępy. Stał się na tyle silny, że zdołał oprzeć się osłabionemu Orochimaru i pochłaniając jego istotę pozbył się go. Zaraz potem postanowił wprowadzić swój plan w życie i stworzył Hebi. Już na samym początku natrafił na problemy, a mianowicie musiał zmierzyć się z członkiem Akatsuki - Deidarą. Walka nie należała do łatwych, walczący dali z siebie wszystko. Ostatecznie przeciwnik Sasuke postanowił zakończyć walkę swym ostatecznym atakiem. Sasuke wzywając Mande (summona) zdołał uciec, a jego przeciwnik zginął śmiercią samobójczą w wielkim wybuchu. Po szybkiej kuracji wraz z kompanami wyruszył na dalsze poszukiwania. W końcu udało mu się odnaleźć brata. Jak się zakończy ich spotkanie, tego nie wiemy...

Houzaki Suigetsu: Chłopak o jasnych niebieskich włosach i przyjemnym wyrazie twarzy, jednakże jego wygląd może mylić, bowiem w Wiosce Ukrytej Mgły, z której pochodził, nazywany był drugim "Diabłem Zabuzą". Znany był z tego, że do samego końca potrafił pastwić się nad ofiarą. W sumie najlepiej opisują go słowa Hoshigaki Kisame: "Słodki dzieciak. Zawsze uśmiechnięty. Zanim pozbawił swojego wroga głowy, wpierw odcinał mu wszystkie kończyny (...). Mały geniusz w sztuce mordowania." Trudno powiedzieć w jakich okolicznościach i dlaczego trafił w ręce Orochimaru. Zamknięty w komorze, został uwolniony przez Sasuke. Dzięki temu Uchiha zyskał jego szacunek. Suigetsu najprawdopodobniej posiada ABL powiązany z żywiołem wody. W dodatku potrafi w każdej chwili zmienić się w ciecz. Powodem jego przystąpienia do Hebi jest pragnienie zdobycia wszystkich mieczy należących do "Siedmiu Mistrzów Miecza". Na razie zdołał odnaleźć jeden z nich: Kubikuri Houcho, który należał do zmarłego Momochi Zabuzy. Kolejnym jaki chce zdobyć jest Samehada, który posiada Kisame, a jak wiemy jest on w parze z Itachim. W związku z tym, Suigetsu uznał, że podążając za Sasuke prędzej odnajdzie Hoshigakiego. I tak też się stało...

Karin: Niepozorna, ruda dziewczyna w okularach o nieco wybuchowym charakterku i silnej krzepie. O jej przeszłości trudno cokolwiek powiedzieć. Wiemy na pewno, że zanim przystąpiła do Hebi pracowała dla Orochimaru w południowej bazie. Była posłuszna Sanninowi i rzetelnie wykonywała swoją pracę. Jest sprytną dziewczyną, potrafiącą wyczuć i zlokalizować chakre. Prawdę mówiąc trudno jest dokładnie sprecyzować cel dla jakiego wstąpiła do Hebi, albowiem sama nie potrafiła go jasno określić. Oczywiście z pomocą przyszedł jej Suigetsu, który zasugerował, że marzy jej się spędzenie reszty życia u boku Sasuke^^. Poza Sasuke, z resztą grupy, delikatnie mówiąc, jej się nie układa. Juugo ją najzwyczajniej w świecie przeraża. Natomiast, Suigetsu denerwuje i irytuje na każdym kroku.

Juugo: Niezwykle wysoki mężczyzna o dość umięśnionej sylwetce. Pomimo dość groźnego wyglądu w normalnym stanie Juugo pozostaje niezwykle wrażliwą postacią. Kocha zwierzęta i żyje w zgodzie z naturą. Nie lubi walczyć ani ranić innych. Niestety, posiada również drugą naturę - obliczę psychopatycznego mordercy. Wystarczy mu niewielki impuls, aby ze spokojnego mężczyzny stać się maszyną do zabijania. W takim stanie nie potrafi się kontrolować i może skrzywdzić praktycznie każdego, nie ważne czy to wróg, czy kompan. Zdając sobie sprawę ze swej niepoczytalności, sam dał się złapać Orochimaru. Sannin, wykorzystując to, umieścił go w północnej bazie, gdzie przeprowadzano najgorsze z możliwych eksperymentów. Prowadząc badania na Juugo, stworzył przeklętą pieczęć. Juugo przez długie lata żył wraz ze swym cierpieniem w ciemnej, szczelnie zamkniętej celi. To właśnie tam spotkał najlepszego przyjaciela - Kimimaro. Tylko on był w stanie kontrolować napady złości Juugo. Trzy lata po po śmierci Kimimaro, został uwolniony przez Sasuke. Początkowo nie chciał przystąpić do Hebi, ponieważ obawiał się swych napadów. Jednakże, gdy dowiedział się, że liderem jest Sasuke, człowiek potencjalnie silniejszy od jego przyjaciela (Kimimaro), postanowił mu się bliżej przyjrzeć.