::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Naruto - Sai Dodał/a: Aran
2008-02-10 14:23
Sai jest postacią serii Shippuuden. Zostaje przydzielony do drużyny Kakashiego, której dowódcą jest Yamato. Jest on spokojny i cichy, momentami przypomina Sasuke. Swoich towarzyszy nie traktuje dobrze jest wobec nich niesympatyczny i odpychający, i nie dba o ich uczucia do Sasuke. Z czasem dowiadujemy się dlaczego taki jest. Wychowywany przez Danzou stał się osobą bez emocji i uczuć, tutaj przypomnę że Danzou przegrał w drodze do bycia Hokage z Sarutobim. Sai o wszystkich uczuciach czy więziach uczył się z ksiąg i zwojów. Wychowywał się kiedyś ze swoim bratem którego utracił i wspominając o tym powiedział "nie wiedziałem jakiego dokładnie rodzaju emocje mam poczuć ", o słowie przyjaciel wiedział natomiast tylko tyle jak się je pisze. Uważał, z tego co się nauczył, że uśmiech zawsze zażegnuje konflikt i że zawsze jest szczery. Nie wierzył natomiast że uśmiech może być fałszywy.
Sai posiada wielki talent rysowniczy ale żadnego ze swoich dzieł nie nazwał bo, jak sam powiedział, nie miał pomysłu jak każde nazwać. Stawia nam to tę postać w innym świetle, przykrym świetle. Jak pisałem wychowywany był przez Danzou, który to zmienił go w istotę którą może w pełni kontrolować i której głowy nie będą 'zaprzątać ' "zbędne " emocje.

Jego ukrytym zadaniem w drużynie Kakashiego było zabić wszystkich zdrajców Konohy którzy mogliby zagrozić wiosce w przyszłości, w tej misji miał zabić Sasuke i Orochimaru. Umiejętności Sai'a to ninja-art czyli sztuka ninja, tu akurat ożywianie rysunków przy pomocy chakry uprzednio namalowanych czarnym tuszem na zwoju (jemu idzie to bardzo szybko średnio 8s). Stworzenia tak przywołane są równie silne co ich pierwowzory a nawet i silniejsze, mogą być również dużo większe np. rysunkowy lew dwa razy większy od żywego lwa. Ale zawsze będą to tylko rysunki o czarnym konturze i białym wnętrzu. Jego nie odłącznym atrybutem są przybory do malowania jak pędzle, tusz, zwoje oraz książka. Książka ta przedstawia opowieści dwóch chłopców biało i czarno włos ego, obie te historie są identyczne. Można ją czytać z obu stron, tylko czytając od tyłu mamy losy czarnego chłopca od przodu białego. Nie posiada ona dialogów i jest ona tylko obrazkowa. Opowiada ona o identycznych zmaganiach bohaterów z wrogami i w każdym następnym pojedynku z innym przeciwnikiem chłopiec czarno włosy jak i biało włosy walczy używając zbroi oraz broni przeciwnika już pokonanego. I tak dochodzi się do środka książki gdzie jedna strona jest pusta a na drugiej jest osoba bez twarzy, jak się dowiadujemy Sai jej nie skończył bo zapomniał co tam miało być. Dopiero po czasie przypomina sobie co miał tam namalować. Przypomina to sobie w momencie gdy Naruto uświadamia mu czym jest przyjaźń, gdyż jak wiemy Naruto robi wszystko by odzyskać przyjaciela Sasuke.
Sai z czasem staje się bardziej ludzki i zacieśnia swoje więzi z Naruto i Sakurą. Uczy się przy nich wszystkich uczuć na nowo starając się stosować do porad z książki co jak wiemy nie zawsze musi być trafne.