::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Rodzina Królewska rasy Sayian Dodał/a: Aran
2008-03-23 12:50
Ten artykuł będzie poświęcony jak sami zauważyliście Rodzinie Królewskiej rasy Sayian, a właściwie o tym co wyróżniało króla z pośród tłumu, i o tym co czyniło ów królem.
Aby tego jednak dokonać należy wpierw sięgnąć do samej historii rasy. Jak pamiętamy Sayianie wraz z Tsufuru zamieszkiwali planetę Plant, później nazwaną Vegetą. Jednak co do tego doprowadziło? Mówi o tym dokładnie King Kaito:

"Dawno temu, planeta Vegeta była nazywana planetą Plant. Była zamieszkiwana przez Tsufuru, którzy stworzyli wysoko zawansowaną naukową cywilizację. Pewnego dnia Saiyanie przylecieli na planetę zniszczonym statkiem i poprosili Tsufuru o pomoc. Tsufuru pozwolili Saiyanom osiedlić się na ich planecie. Tak więc dwie rasy zaczęły mieszkać razem na jednej planecie. Liczba Saiyanów przez lata zaczęła wzrastać, pewnego dnia... Urodził się człowiek z nadzwyczajnym mózgiem, który był tak mądry jak Tsufuru. Saiyan, który został później nazwany Królem Vejitą, prowadził Saiyanów do rebelii przeciw Tsufuru. Od tamtego czasu planeta zmieniła nazwę na Plantę Vejita oraz Saiyanie przejęli władzę na Planecie."

Powyższy opis historii wyłania i opisuje nam przywódcę tej dumnej rasy. Ów przywódca charakteryzuje się wielką inteligencją oraz zdolnościami przywódczymi, te pierwsze równie wysokie co Tsufuru, te drugie dużo wyższe niż Tsufuru. Sprawia to, że jest najwyższym i najbardziej cenionym ze wszystkich Saiyan. Dodatkowo jego cechy budzą respekt u innych ras, z uwagi na fakt, że wcześniej głupi i nieświadomy lud jest teraz potężny ale tylko dzięki jednemu człowiekowi. Ów człowiek dodatkowo jest niebywale stanowczy i pewny swego, dobrze analizuje sytuacje, wyłania słabe punkty wroga i wynajduje plusy swoich, i ich przydatność na polu bitwy.

Kolejną charakterystyczną cechą jaką posiadał ów przywódca, były włosy. Włosy zupełnie proste i postawione w szpic zbiegające do jednego punktu, może nie byłaby to cecha określająca króla czy księcia, gdyby nie fakt, że wszyscy Saiyanie w stanie Oozaru posiadali identyczne włosy co ich król w formie ludzkiej. Ale sprawiałoby to, że od samego początku rasa podporządkowana by była człowiekowi który się jeszcze nie narodził. Ta myśl jednak nasuwa przypuszczenia, że przywódca Saiyan, a później król, nie mógł narodzić się od tak. I tu ciekawa sprawa, bo tak rzeczywiście mogło być, a to za sprawą tzw. Ewolucji Darwina, która doprowadziła do rozwoju mózgu, czyli w przypadku tej rasy, najważniejszego elementu osłabiającego ten lud. Innymi słowy, mózg był u Saiyan za słabo wykształcony, co z czasem uległo zmianie.

Kolejną rzeczą są emocje. Jak wiemy emocje są bardzo ważne z uwagi na fakt, że mogą doprowadzić do zwycięstwa jak i przegranej. I tak odpowiednio, ktoś kto zawsze jest spokojny i zrównoważony i nie popada w panikę wygra, a ten co panikuje nie. Podczas sagi Cella Trunks powiedział o Goku: "Genialnie panuje nad emocjami, jest prawdziwym księciem super wojowników". Trunks w tym momencie nasunął myśl, że ten kto jest panem emocji jest księciem Saiyan. Ten tekst odniesiony do Goku jest bardzo dobry aby opisać te emocje którymi książę i król powinni się charakteryzować. King Vejita, był jak pamiętamy spokojny i rozważny, co pasuje do w/w opisu. Ale czy jest to warunek konieczny? Jeśli ma się być przywódcą olbrzymiej armii to i owszem w innym wypadku można poddać to pod wątpliwość. Vegeta, książę Saiyan, nie był jak ojciec choć starał się takim być. Ale właśnie ta cecha budziłaby zwątpienie w króla Sayian, no bo powiecie, jeśli ktoś panuje nad sobą lepiej niż król, to staje się królem? Bynajmniej nie, chociaż mógłby ze spokojem objąć tę funkcję.

Tak więc, czy Sayianie mogliby mieć nowego króla czy księcia? Tak. Tylko musimy pamiętać, że tak jak w prawdziwym życiu, gdy stara dynastia upadła lub nie miała potomka na króla to przestawała rządzić. Natomiast kiedy jedni przestawali panować przychodzili drudzy, z innego rodu, i obejmowali rządy ("umarł król, niech żyje król! "). Czyli gdyby Vegeta umarł i nie doczekał się potomka płci męskiej to władzę mógł objąć np. Goku, gdyby tylko chciał. Takie zapędy, jak niektórzy pamiętają miał Paragas, ojciec Broliego, który chciał być królem. Ale wystarczyło również, że Vegeta oddałby tron i nowi Sayianie rządziliby rasą.

Malutkie podsumowanko... Niektórzy w to wątpią, ale Vegeta jest księciem Sayian ponieważ jest synem człowieka który pierwszy sięgnął po władze z reszty Sayian. King Vejita był nieprzeciętnym umysłem wśród Sayian i to on doprowadził w gruncie rzeczy do rozwoju tej rasy. Charakteryzował się z całą rodziną szpiczastymi włosami, takimi jak w stadium Oozaru, co tylko mogło umocnić władzę króla. Władza ta była jak w realnym świecie, ulotna. Jednak dla co bystrzejszych trwać mogła wiecznie, jeśli nie daliby się zabić. A i wtedy potomkowie przejmowali władzę, chyba że ich nie było to nowa rodzina(powiedzmy dynastia) przejmowała władzę, albo po kapitulacji króla, i kropka.