::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Genshiken Dodał/a: Aran
2008-03-23 13:00
Genshiken jest to opowieść o klubie " GENdai SHIkaku bunka KENkyuukai " (" Society for the Study of Modern Visual Culture " co w tłumaczeniu na polski oznacza " Towarzystwo dla studiujących nowoczesną kulturę wizualną ").
Jest to jeden z klubów uniwersytetu Shiiou, i jest on czymś w rodzaju koła zainteresowań, tak to określę gdyż będzie to sądzę bardziej przejrzyste. Klub ten skupia wszystkich maniaków anime i mangii, czyli tych co lubią czytać komiksy i oglądać seriale animowane, tych co lubią tworzyć mangę jak i różne stroje czy przedmioty, dodatkowo osoby lubiące sklejać modele z różnych seriali oraz fanów gier komputerowych, nie można zapomnieć również o tych co lubią się przebierać za różne animowane postacie naśladując je dokładnie, oraz grupę osób lubiących erotyczne rysunki. Jakie mają przygody i co się dzieje to nie będę opisywał bo to nie ma być streszczenie tylko recenzja, zresztą jak zwykle, nie chcę wam odbierać tej przyjemności obejrzenia wszystkiego. Choć tu nadmienię, że jest to ciekawa pozycja.

W głównej mierze jest to opowieść o tym co się w ów klubie dzieje, jak członkowie żyją i co porabiają w wolnym czasie. Jak się zachowują i co lubią. Co ich trapi, a co ich irytuje. Postacie stworzone na potrzeby Genshikenr17;a są bardzo sympatyczne i interesujące. Każda ma swój charakter i osobowość. Oczywistym faktem jest, iż wszystkich lubić nie musimy, ale i tak ze spokojem zniesiemy ich obecność w anime. W Genshikenie nie wszyscy członkowie się lubią, ale trzeba zauważyć, że znoszą swoje towarzystwo.

Podczas obu dwunastoodcinkowych serii przewija się wiele tytułów zarówno mang, anime, gier jak i miejsc które są parodią tych rzeczywistych. A właściwie, nazwy te są poprzekręcane tylko dlatego, że użycie oryginalnych nazw wymaga posiadani odpowiednich licencji, a i niektóre są zmienione by nie robić reklamy innym producentom. Ale pierwszy powód jest ważniejszy.

Wykonanie:
Jeśli chodzi o muzykę, to w obu seriach jest po prostu świetna, melodyjna i przyjemna, energiczna i wpadająca w ucho. Została wystarczająco dobrze dobrana do klimatu tegoż anime w obu częściach. Kreska rysunkowa, jest tu dosyć dobra, choć w drugiej części może razić zbytnie podkolorowanie postaci. I tu warto zauważyć, że jest wyraźna różnica między kreską Genshiken1 a Genshiken2, na korzyść części pierwszej.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki w/w muszę stwierdzić, że Genshiken jest wyjątkowo dobrą produkcją, bo liczy 24 odcinki ale wystarczy to do przedstawienia wszystkiego bez zbędnego rozciągania. Muzyka i kreska nie odstępują od innych produkcji. Fabuła też najgorsza nie jest, zaś postacie są doborowe.

Moja ocena wynosi 7/10