::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Pyrkon 2008 Dodał/a: Philips84
2008-04-02 20:29
Tak jak z poprzedniej edycji będę opisywał głównie sale komiksową, ale fotki będą z ogółu, no to więc:

Piątek 16:00: Kreskówki Ynaczej - Prelekcja prowadzona była przez Jacka "Thefalloflight'a" Świecimskiego oraz Michała "Icarus'a" Mudlaff'a. Od kultowego the Simpsons, przez Family Guy'a, Fututamę, Invader Zim, South Park, American Dad, po Drawn Together i Aqua Teed Hungerforce - czyli prelekcja na temat wyżej wymienionych tytułów (xD).
Piątek 17:00: Ghost in the Shell - System RPG - Prelekcja prowadzona była przez Jacka "Thefalloflight'a" Świecimskiego oraz Michała "Icarus'a" Mudlaff'a. Autorzy przedstawili dotychczasowe prace nad systemem do
kultowego Ghost in the Shell. Przedstawili mechanike i ogólne założenia świata.
Piątek 18:00: Nagoya Kei - Prelekcja prowadzona była przez Zuzanne „DieZu" Czerwoniak, Ole „Nazgul" Smoczyk. Prelekcja na temat Nagoya Kei, jednego ze stylów japońskiej muzyki rockowej.
Piątek 19:00: Jaka to j-lodia? - Konkurs prowadzony był przez Zuzanne „DieZu" Czerwoniak, Ole „Nazgul" Smoczyk. Można było sprawdzić jak dobrze znasz jrock! Konkurs prowadzony był na wzór popularnego programu muzycznego „Jaka to melodia?"
Piątek 20:00: Nieśmiertelny Konkurs Muzyki z Anime - Konkurs prowadzony przez Ellizjum. Nieśmiertelny konkurs muzyki z anime, od takiej klasyki jak Generał Daimos i Sailor Moon, do nowości z 2007 roku.
Piątek 22:00 - ....: Nocka z anime& hentaii - Tego raczej nikomu bliżej przedstawiać nie trzeba xD. Nocka prowadzona była przez Puchatego_polmange.

Sobota 10:00: Zmierzch kwiatów - współczesne gejsze - Prelekcja prowadzona była przez Krysie „Erreme" Ziętek. Świat wierzb i kwiatów zmienia się, powoli zanika z mentalnej mapy Japonii, a wraz z nim zanikają tradycje kultywowane przez geiko. Czym zajmują się następczynie Mineko Iwasaki najsłynniejszej japońskiej gejszy? W jakim kierunku zmierza dzisiejsze karyukai? Prelekcja mutimedialna przygotowana była dla tych, którzy niewiele wiedzą o świecie geiko oraz tych, którzy mieli ochotę na dyskusję o ich miejscu we współczesnej Japonii.
Sobota 11:00: Nie tylko kot Rabina. Fantastyczny świat wyobraźni Joanna Sfara - Prelekcja prowadzona była przez Sebastiana Frąckiewicza. Nie tylko Kot Rabina. Niezwykły świat wyobraźni Joanna Sfara. Prelekcja dotyczyła zróżnicowanej twórczości Joanna Sfara, który mimo młodego wieku ma na koncie ok 100 publikcji. Zajęliśmy się głównie dziełami niepublikowanymi jeszcze w Polsce, a więc seriami „Grand Vampire", „Little Vampire", „Donjon" oraz „Klezmerami:, którzy w tym roku pojawią się w naszym kraju. W prelekcji próbowaliśmy osadzić Sfara w kontekście tradycji żydowskiej oraz kulturowych mitów, które umiejętnie przetwarza.
Sobota 12:00: Wagashi - japońskie słodycze - Prelekcja prowadzona była przez Magdalene Tomaszewską-Bolałek. Japońskie słodycze (wagashi) są bardzo różnorodne a każdy region może poszczycić się specjałem, którego nie można spróbować w innej części Japonii. Niestety przysmaki z Kraju Kwitnącej Wiśni nie zawsze wyglądają i smakują jak ich europejskie odpowiedniki. Bez względu na to czy są słodkie, czy posypane glonami ich cechą rozpoznawczą jest ciekawy wygląd.
Sobota 13:00: Komiksowi herosi wschodu i zachodu - podobni czy odmienni? - Prelekcje prowadził Radosław Bolałek. Czy bohaterowie z amerykańskich produkcji są podobni do tych z japońskich? Jak wyglądaj jedni i drudzy? Czy podobnie się zachowują? Jakie są ich pragnienia? Czy mają podobne cele? Na spotkanie zaproszeni byli wszyscy, którzy chcieli podyskutować o różnicach pomiędzy bohaterami wywodzącymi się z różnych kręgów kulturowych.
Sobota 14:00: Hanafuda - tradycyjna, japońska gra karciana - Prelekcje prowadził Radosław Bolałek. Hanafuda to tradycyjna japońska gra karciana ciesząca się niesłabnącą popularnością od dziesiątek lat. Podczas spotkania została przedstawiona historia gry, jak również jej zasady. Po prezentacji osoby chętne mogły również przetestować grę.
Sobota 15:00: Spotkanie z wydawcami - Hanami, Sutoris i Zin Zin Press - Spotkanie prowadził Filip Bąk. Spotkanie z przedstawicielami i właścicielami nowych wydawnictw, które wkroczyły na polski rynek z wielką klasą.
Sobota 16:00: Formy chmurowe w sztuce komiksu - Prelekcje prowadził Filip Bąk. Prelekcja poświęcona była środkom artystycznym w sztuce komiksu, które są pomostem między słowem, a obrazem. Interpretacja systemu znaków i symboli, za pomocą których komiksiarze z całego świata odzwierciedlają najprzeróżniejsze zjawiska, emocje oraz odczucia swych bohaterów.
Sobota 17:00: Kimono, jego rodzaje i miejsce w Japońskiej kulturze - Prelekcje prowadziła Justyna Hołubowicz. Wykład dotyczył kimon japońskich, dzięki któremu można było zrozumieć dlaczego geishe muszą chodzić malutkimi kroczkami. Dużo przykładów ze współczesnej Japonii i wartościowych wskazówek.
Sobota 18:00: Soran i Yuki Matsuri - Prelekcja prowadzona przez Piotra Węgrzynowicza (jednego z autorów książki Hokkaido). Cztery piękne pory roku wyznaczają rytm życia mieszkańców Hokkaido. Każda z nich jest inna. Każda ma swój urok. Sroga zima ciągnie się w nieskończoność, grubą warstwą śniegu przykrywając cały krajobraz. Spóźniona wiosna niespodziewanie wybucha soczystą zielenią i śpiewem ptaków przynosząc wytchnienie. Po cichu zakrada się krótkie, słoneczne lato. Potem nastaje jesień. Swiat mieni się dziesiątkami kolorów. I znów tuż za rogiem czai się pierwszy śnieg. Wszystkie cztery po roku obfitują w festiwale. Jednak mianem karnawału określa się zimowy Festiwal Śniegu - Yuki Matsuri i letni Festiwal Tańca - Yosakoi Soran. To one są co roku niecierpliwie oczekiwane. To one przynoszą najwięcej radości. O nich mówi się na mieście i o nich był ten pokaz.
Sobota 19:00: Manga, Anime i Live Action o tym samym tytule - Prowadzone było przez Ellizjum. Mimo, że tan sam tytuł, to jednak co innego; czemu twórcy wypuszczają na rynek anime, bazujące na mandze która jeszcze nie została skończona? Jakie są schematy odnośnie zmiany fabuły odbiegające od oryginału? Właśnie o tym była ta prelekcja!
Sobota 20:00: Fantastyczny konkurs Fullmetal Alchemist - Konkurs prowadzony był przez Krysie „Errema" Ziętek, Justyne „Ja-Nin Pawłowską. Alchemia nie ma przed Tobą tajemnic? Pojedynek z Mustangiem, Armstrongiem czy Edem byłby dla Ciebie dziecinną igraszką. Ups! Nikt nie sugeruje, że jesteś... fasolką ^^' Konkurs obejmował serię anime, film, mangę (tomy, które wyszły w Polsce) oraz wiedzę ogólną. Pytania były trudne i złośliwe, a Ed Elric nie wybaczał pomyłek.
Sobota 21:00: Konkurs komiksowy - Konkurs prowadzony był przez Dawida Okoniewskiego, Pawła „Kaiou" Olejniczaka. Konkurs komiksowy to już tradycja na Pyrkonie. Każdy fan komiksu, który wziął w nim udział mógł wygrać liczne komiksowe nagrody!
Sobota 22:00 - ... Nocka anime - Kolejna już nocka anime i jedncozesnie ostatnia na tegorocznym Pyrkonie. Nocke prowadził Puchaty_Polmanga do około 3:00, natomiast od 3:00-8:00 ja czyli Philips84 ^^.

Niedziela 10:00: Strażnicy A. Moore'a i D. Gibbonsa - ratowanie świata na serio - Prelekcja prowadzona była przez Przemysława Zawrotnego. Strażnicy to bezsprzecznie jedno z największych komiksowych arcydzieł. Jego autorzy za pomocą konwencji superbohaterskiej opowiadają na nowo powojenną historię świata, uwzględniając różne komplikacje społeczno-polityczne. Krytycznie patrzą też na samą konwencję. I o tym była ta prelekcja.
Niedziela 11:00: Iriomote - czar japońskich tropików - Prelekcja prowadzona przez Piotra Węgrzynowicza (jednego z autorów książki Hokkaido). Na południe od Okinawy leży malusia wyspa pokryta dżunglą. Ten pyłek na oceanie to Iriomote. Mało ludzi, dużo rozpasanej przyrody, słowem raj dla turysty i naturalisty. Jeżeli chciałeś zobaczyć miejsce, gdzie zagęszczenie Japończyków jest rekordowo niskie, a obcokrajowców nie ma prawie wcale, gdzie niepodzielnie króluje przyroda, a Japonia przypomina Hawaje, to musiałeś być na tym pokazie slajdów okraszonym tradycyjną muzyką japońską.
Niedziela 12:00: Warsztaty rysunkowe - Warsztaty prowadzone były przez Pauline „ =KoRNik= " Borowczyk.
Niedziela 14:00: Ewolucja wizerunków postaci komiksowych świata DC w adaptacjach telewizyjnych na przestrzeni lat 1940-2008 - Prelekcje prowadził Krzysztof Zakrzewicz. Komiksy DC ekranizowane są od wczesnych początków ich istnienia. Kolejne ekranizacje powstałe na przestrzeni lat oddają ducha nie tylko występujących w nich bohaterów ale odzwierciedlają rzeczywistość i kulturę czasów w których powstawały. Trudno zliczyć je wszystkie, ale spośród najciekawszych warto wymienić takie produkcje jak „superman i ludzie krety" z 1951 czy serial kinowy „Batman and Robin" z 1943. Do legendy natomiast przeszedł serial „Batman" Bruce'a Timma z 1992, który zrewolucjonizował spojrzenie na animowane seriale o herosach i doprowadził do stworzenia universum DCAU - serii seriali i filmów pełnometrażowych o łączących się wątkach i wspólnym kontinuum, składający się z ponad 10 tytułów...

Zdjęcia:
darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków