::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[Naruto] 12 Obronnych Ninja Dodał/a: Aran
2008-06-18 20:47
The Twelve Ninja Guardians czyli Dwunastu Obronnych Ninja lub Dwunastu Ninja Opiekunów. To grupa powołana w celu ochrony Feudalnych Lordów z Kraju Ognia. Podczas jej formowania istniała reguła jaką wszyscy musieli zaakceptować- kraj jest bezpieczny póki Feudalny Lord jest bezpieczny. I w ten oto sposób wykształciła się grupa która chroniła Lordów osobiście, i tylko ich. Nawet jeśli ktoś w koło cierpiał to dla dobra możnego nie odstępowano odeń, wyjątek stanowiła sytuacja gdy Feudalowi nic nie groziło. Grupa działa sprawnie aż do pewnego momentu kiedy to żądza władzy i mocy doprowadziła do podziału po sześć osób, to automatycznie prowadzi do starcia z którego wychodzi cało zaledwie dwóch ninja strony broniącej sprawiedliwości. O ile Siedmiu Mistrzów Miecza zostało powołanych przez swoją Wioskę o tyle Dwunastu Opiekunów Konoha nie powoływała- sami się sformowali. Co ich łączyło? Oprócz myśli przewodniej łączyła ich jeszcze jedna rzecz- chakra. Wszyscy Oni posiadali Ten Sam rodzaj chakry- Wietrzną, czyli bardzo rzadką ale użyteczną w ataku. Jeśli chodzi o członków tej grupy to znamy jak na razie z imienia tylko sześciu, którzy już nie żyją, a są to: Chiriku, Asuma, Nauma, Seito, Tou i Kitane.

Chiriku - jeden z dwóch ocalałych ninja. Jest przywódcą świątyni ognia. W mandze ginie pokonany przez członków akatsuki zaś w anime ma jeszcze parę chwil życia. Walczy posługując się chakrą

Kazuma - ojciec Sory. Do końca broni swoich przekonań, nie zostaje jednak zabity po walce 12-stu jednak kiedy próbuje zniszczyć Konohe zostaje definitywnie pokonany.

Asuma - syn zmarłego Trzeciego Hokage. Posługuje się bardzo dobrze swoją chakrą. Dzielny i rozsądny. Przewodzi drużynie Shikamaru z którym grywa w Shogi. Jego portfel zawsze pusty gdyż Chojiego. Kochał bardzo Kurenai. W mandze ginie pokonany przez Hidana.

I na koniec jeszcze dwa zdjęcia Dwunastu, gdzie pierwsze przedstawia sześciu zdrajców zaś drugie sześciu prawych i wiernych ideałom, a wyżej wymienionych z imienia ninja.