::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[NGE] Evangeliony Dodał/a: Philips84
2008-08-03 21:34
Eva - skrócona nazwa Evangeliona.
Evangelion (pełna nazwa: General-purpose Humanoid Decisive Combat Weapon - Artificial Human Evangelion/Hanyo Ninkei Kessen Heiki - Jinzo Ningen Evangelion - są to bioroboty stworzone w ramach Projektu E, by chronić Ziemię przed atakami Aniołów. Nad ich projektem pracowali Naoko i Ritsuko Akagi, a także Gendo Ikari. Aby móc nimi kierować, piloci muszą zakładać na głowę A10-Nerve. Łącznie zbudowano 14 Unitów:

Evangelion Unit00(Eva-00)
Pilot: Ayanami Rei
Właściciel: NERV
Pierwszy działający model Eva. Ma statys "Prototype". Na krótko przed przybyciem Shinjiego, podczas testów, wpada w berserk, raniąc przy tym Rei. W odcinki 6 jego pancerz zostaje zniszczony. Ma kolor pomarańczowy, nie posiada bindersów i ma jedno oko.

Evangelion Unit00 "kai" (Eva-00)
Pilot: Ayanami Rei
Właściciel: NERV
Przydomek "kai" znaczy "zmodyfikowany". Jego status został zmieniony na "Test Type". ma przebudowany pancerz, bindersy, niebieski kolor i również jedno oko.

Evangelion Unit01(Eva-01)
Pilot: Ikari Shinji
Właściciel: NERV
Pierwszy "Test Type". W jego wnętrzu żyje dusza Yui Ikari, której ciało zostało w czasie pierwszego uruchomienia Unita rozszczepione na atomy. Ma kolor purpurowy, parę oczu, duży róg i zęby, jako jedyny z Unitów 00-03 posiada rozwinięty organ S2.

Evangelion Unit02(Eva-02)
Pilot: Soryu Asuka
Właściciel: NERV
Pierwszy model seryjny, wyprodukowany w Niemczech i przetransportowany do Japonii. Ma kolor czerwony i dwie pary oczu

Evangelion Unit03(Eva-03)
Pilot: Suzuhara Toji
Właściciel: NERV
Drugi model seryjny zbudowany w USA, po wydarzeniach związanych z Unitem 04 przetransportowany do Japonii. W czasie rozruchu kontrolę nad nim przejął 13 Anioł, potem został rozerwany na strzępy przez Eva-01, będącym pod kontrolą Dummy Plug. Unit03 jest cały czarny, posiada jedną parę oczu i ma nieproporcjonalnie długie ręce.

Evangelion Unit04(Eva-04)
Pilot: Nieznany
Właściciel: NERV
Trzeci model seryjny, wyprodukowany w USA, w trakcie prób z zainstalowanym w nim próbnym organem S2 nastąpił wybuch, który stworzył Ocean Diraca. Pochłonął on wszystko w zasięgu 100 mil - przyczyna eksplozji nieznana. Ten model jest cały srebrny i posiada jedną parę oczu.

Evangelion Unit05-12(Eva-05-Eva-13)
Pilot: Dummy Plug Kawory Nagisy
Włąsciciel: SEELE
Modele seryjne, produkowane na całym świecie. Nie potrzebują zewnętrznego zasilania, gdyż mają w pełni działające organy S2. Ich bronią jest replika Włóczni Longinusa, zdolna przebić każde AT-Field. Te modele są białe i posiadają skrzydła.

Evangelion ???
Pilot: ???
Właściciel: ???
W serii TV, przy okazji mowy o Second Impact, parokrotnie pojawia się świetlista postać, przypominająca wyglądem Evangeliona. ma pustą dziurę w miejscu organu S2 i parę czerwonych oczu. Powstało szereg teorii co do pochodzenia tej istoty. Miał to być ów nieznany Drugi Anioł Adam w fazie rozbudzenia, na krótko przed rozwinięciem skrzydeł lub właśnie prawdziwy prototyp Evangeliona, stworzony przez Gendo Ikariego i użyty w celu zmniejszenia Adama do embrionu. Trudno mi się opowiedzieć na sto procent za którąś z tych teorii. Jednak najmniej prawdopodobna wydaje mi się ta o Drugim Aniele, a co do pozostałych cóż - jedyne fakty przemawiają za, inne przeciw, a twórcy nie wyjaśnili jak dotad kim jest owa istota