::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Saint Seyia - Hades - Inferno Dodał/a: Aran
2008-10-15 20:23
Westchnień fanów ciąg dalszy, albowiem kolejną gotową częścią serii Hades jest Chapter Inferno.
Ilość odcinków i w tym chapterze nie jest porażająca ale pamiętajmy, że co za dużo to nie zdrowo.

Podseria Inferno przenosi nas do podziemnego świata zwanego Hadesem. Kraina ta jest miejscem zmarłych którzy byli źli na ziemi i teraz cierpią. No ale nie będę zbliżał mitologii do której w tym momencie was odsyłam. Co nowego i ciekawego w serii?
Bohaterowie przy pomocy Złotych Rycerzy muszą dotrzeć do Hadesa. Aby jednak tego dokonać muszą pokonać jego 102 Spectran czyli wojowników. Poziomy ich są różne ale w nie się zagłębiać nie będę, ponieważ nie jest to trudne do zauważenia. Ważne jest to kogo znajdziemy "na usługach" Hadesa. Przede wszystkim oryginał Orfeusza. W serii Sanktuarium na początku istnienia SS istniał wojownik w zbroi Orfeusza. Tu jednak znajdziemy go w pełnej okazałości i poznamy jego historię. Kilku niegdyś złotych rycerzy, którzy złoci sercem pozostali. A także dwóch bogów: Hypnosa i Tanatosa. I kobietę zwaną Pandora.

Jeśli chodzi o samą fabułę to jest ona dosyć zawiła.
Rycerze z brązu chcą powstrzymać Hadesa. By go pokonać muszą najpierw przebrnąć przez 102 Spectran. Ułatwią im to Złoci Rycerze: Kanon, Aiolia, Dhoko, Milo, MU i Shaka. Zjawia się nawet Ikki rycerz Feniksa. Co się jednak okazuje, Spectranie są dużo silniejsi od Złotych Rycerzy gdyż sprzyja im teren, ale co niektórzy radzą sobie świetnie. Jakby problemów było mało ciałem Shuna zawładnął Hades, który niegdyś upatrzył sobie to właśnie ciało. Co więc mają zrobić bohaterowie? Przecież nie zabiją przyjaciela, a czas ucieka, ponieważ wcześniej Hades odpalił machinę mającą zniszczyć świat. Jak chce to zrobić? Poprzez zaćmienie które nie dopuści ni krzty światła do ziemi przez co pokryje się mrokiem, a życie nań wymrze. Na szczęście pojawia się Saori i męczy Hadesa gadką poczym opuszcza on ciało Shuna i udaje się na Pola Elizejskie po swoje pierwotne ciało- a Saori za nim. Rycerze z Brązu muszą się również tam dostać by podać Atenie jej zbroję. Na ich przeszkodzie staje jednak Ściana Płaczu, która przepuszcza tylko bogów, a zniszczyć ją może tylko światło słoneczne którego tam nigdy nie będzie(dobre zabezpieczenie).
Jednak przybywają Złoci Rycerze...

Seria jest dobra tak jak i pod względem graficznym jak i pod względem oprawy muzycznej. Nie będę ich opisywał ponieważ opisano to już w recenzji Sanktuarium. Jeśli pytacie o jakąś ocenę efektu, to powiem tak. Seria czasem robi wrażenie ale bywa nudna momentami, ale do tego stopnia że po prostu brzydnie. Niewątpliwe warta obejrzenia chociażby by wiedzieć o co biega w tej jakże wspaniałej opowieści.

Grafika: 10/10
Muzyka: 9/10
Postacie: 10/10
Fabuła: 9/10
Efekt: 9.5/10
Ocena końcowa: 9.5/10