::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Naruto - Sarutobi (3rd Hokage) Dodał/a: Repartee
2009-01-11 20:01
Sarutobi'ego (3rd Hokage) poznajemy, kiedy sprawuje już po raz drugi urząd naczelnego wioski. "Trzeci" jest w podeszłym wieku i ma za sobą bagaż wszelkich doświadczeń życiowych. Spokojny, życzliwy i pomocny staruszek często przechadza się ulicami wioski obserwując jej mieszkańców. Mężczyzna zawsze służy radą, a jego pomoc jest bardzo cenna, gdyż sam starzec jest mądry zarówno pod względem książkowej wiedzy jaki i tej życiowej.

Za czasów władania Sandaime wioska niezwykle umocniła swoją pozycję na świcie, a jej mieszkańcy prowadzili spokojne życie. Można więc w pełni słusznie powiedzieć, że Sarutobi świetnie spisywał się w roli przywódcy wioski. Jego następcą został młody Namikaze Minato, który jednak szybko zginął ratując Konoha-Gakure. Wtedy rada starszyzny ponownie przyznała urząd Kage Sarutobi'emu.

O rodzinie Sarutobi'ego niewiele wiadomo, bliżej poznajemy tylko dwóch członków jego rodziny, a mianowicie Asumę (syna) i Konohamaru (wnuczka). Jako młody ninja Sandaime trafił pod skrzydła Pierwszego i Drugiego Hokage. Można, więc wywnioskować, że od dziecka wykazywał nieprzeciętne zdolności, a dzięki swoim wspaniałym mentorom mógł je jeszcze bardziej udoskonalić. Niestety nie wiemy kim byli jego kompani. W dzieciństwie do chłopca przylgnęło przezwisko "małpiszon", jak zwykło go nazywać otoczenie. Większość przezwisk się od czegoś bierze, te również. Podobno chłopiec z twarzy bardzo przypominał małpę. Na przyszłość "Trzeciego" duży wpływ z pewnością mieli jego nauczyciele, którzy wybrali go na swojego następcę.

Jak każdy ninja Sarutobi również miał swoich uczniów... Jego team tworzyli Orochimaru, Tsunade, Jiraiya. Mężczyzna był wymagającym, lecz świetnym nauczycielem. Jego uczniowie w późniejszym czasie zostali okrzyknięci Legendarnymi Sanninami oraz uznawani za jednych z najpotężniejszych ninja w wiosce. Nadszedł czas na wybranie swojego następcy. Sarutobi, którego pupilem był Orochimaru, właśnie jego miał zamiar obsadzić na stanowisku Hokage. Niestety Sandaime musiał wybrać kogo innego na swojego następcę. Tak się też stało. Orochimaru, które wielkie ambicje zostały zawiedzione, znienawidził swojego mistrza i całą wioskę. Stał się realnym zagrożeniem dla Konoha-Gakure. Podczas spotkania nauczyciela i ucznia, "Trzeci" musiał wybrać między zabiciem Orochimaru a pozwoleniem mu na ucieczkę. Na swoje nieszczęście nie potrafił zabić swojego ulubionego ucznia i pozwolił mu uciec. W późniejszym czasie Orochimaru napadł na Wioskę Liścia. Na szczęście ninja z Konohy odparli atak wroga. Jednak sam Sarutobi zginął w pojedynku ze swoim uczniem.