::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[Bleach] Społeczność dusz Dodał/a: tajner
2009-01-25 13:22
Społeczność Dusz (Azyl Dusz) jest to miejsce, gdzie spoczywają dusze zmarłych osób oraz, w którym istnieje wielka organizacja shinigami zwana GOTEI 13. Wszystko zrobione jest tam z energii duchowej - Reiatsu, a rolę stróżów porządku i prawa pełnią shinigami.
Soul Society dzielimy na dwa miasta:
- Rukongai (miasto wędrujących dusz),
- Seireitei (dwór czystych dusz).

RUKONGAI
Rukongai jest największym i najbardziej zaludnionym obszarem (a raczej "zaduszonym") . Mieszkają tam tylko dusze zmarłych ludzi. Miejsce to podzielone jest na 89 regionów. Najbardziej zaprzestępczoną dzielnicą jest Kusajishi, 78 okręg północnego Rukongai. Wychowali się tam Zaraki Kempachi oraz Yachiru Kusajishi. Samotne dusze żyjące w Rukongai tworzą sztuczne rodziny, by pomagać sobie w kłopotach. Rukongai jest naprawdę nieciekawym miejscem ,nawet shinigami rzadko tam przychodzą, pomimo że wielu z nich stamtąd się wywodzi.

SEIREITEI
Seireitei jest miejscem, gdzie przebywają sami shinigami. Jest ono bardzo dobrze zabezpieczone. Wokoło Seireitei jest położona bariera. Chroni jej 4 strażników, a każdy z nich pilnuje jednej z bram białej drogi np.Jidanbou. Mur zbudowany jest z ,,kamienia żądnego krwi", który blokuje duchowe moce i je odbija. Wewnątrz znajduje się olbrzymie miasto w którym mieszkają shinigami z organizacji Gotei 13. Są tam akademie shinigami, budynki dywizji, krzyż soukyoku i inne. Seireitei to naprawdę wspaniałe miejsce.
Niewielu żywych ludzi ma możliwość przebywania w społeczności dusz.