::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Vampire Hunter D: ?±dza Krwi Dodał/a: Repartee
2009-04-19 17:52
Rodzaj produkcji: film
Rok wydania: 2001
Czas trwania: 102 min
Gatunki: horror, dramat

O tytule "Vampire Hunter D: Żądza Krwi" słyszałam już jakiś czas temu, jednak anime przyszło mi obejrzeć niedawno. Wszyscy wychwalali ową produkcję. więc jak tylko pojawiła się okazja postanowiłam zapoznać się z losami D.

Od początku nastawiałam się na horror, jednak pod tym względem się zawiodłam... Ale może to i dobrze, bo powiem szczerze - filmów grozy nie lubię. Mimo faktu, iż miał to być horror, a w prawdzie nie był, anime miało klimat, specyficzny klimat. Tak więc, jeśli chcecie obejrzeć coś, co Was przerazi "Vampire Hunter'a" zostawcie sobie na później i sięgnijcie po coś innego.

Historia o wampirach, a właściwie to o półwampirze - D. Oczywiście wszyscy wiemy, że wampiry z reguły są złe, upajają ludzką krwią, boją się promieni słońca, krzyżów itd.. Utarło się też, iż zazwyczaj pół wampiry stają po stronie dobra (np. Blade). Zamiast terroryzować rasę ludzką, one zwalczają te prawdziwe, pełnokrwiste wampiry. Tak jest też i w przypadku D. Dostaje on zlecenie na sprowadzenie do domu Charlotte. Jest to młoda dziewczyna, która zostaje porwana przez... (no zgadujcie!) Wampira! Rodzina porwanej oferuje sowitą nagrodę za jej odnalezienie. Nie tylko D otrzymuje to zlecenie, Charlotte szuka grupa łowców wampirów. Niby nic trudnego w tym zadaniu nie ma, ale okazuje się, że dziewczyna nie została tak do końca porwana, okazuje się odeszła z domu z własnej woli...

Graficznie anime prezentuje się bardzo dobrze. Animacje są płynne i dynamiczne. Tła i postaci są dobrze dopracowane. Odwzorowanie ruchów też stoi na wysokim poziomie, wszystko wygląda niezwykle naturalnie. Co do kreski, są to raczej nie moje klimaty... Nie przepadam z tym sposobem rysowania postaci.

Muzyka jest kolejnym plusem filmu. Może ścieżka dźwiękowa z "Vampire Hunter D: Żądza Krwi" nie jest czymś szczególnie wybitnym, ale dobrze wpasowuje się w klimat anime. Głownie usłyszmy klasyczne dźwięki - pianino, skrzypce, chór, jednak jest to świetnym uzupełnieniem i odwzorowaniem tego, co dzieje się na ekranie.

Podsumowując, anime nie jest czymś wybitnym, ale to dobre kino (w skali od 1 do 10 "VHD" daję jakieś 7,5). Z pewnością spodoba się fanom (i nie tylko) historii o wampirach.