::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Hajime No Ippo Dodał/a: Laggy
2009-08-23 :: 10:08
Rodzaj produkcji: Serial anime
Rok wydania: 2000
Ilość odcinków: 76
Gatunek: sport
Z początku byłem sceptycznie nastawiony do anime z tego gatunku. Ale cóż, moje obawy się nie sprawdziły, co dowodzi, że nie można oceniać książki po okładce....
Ippo Makunouchi jest wesołym szesnastolatkiem, który przez swoje obowiązki w rodzinnym interesie, nie posiada czasu na życie towarzyskie. Z tego powodu jest gnębiony i bity w szkole przez Masahiko Umezawę i jego dwóch kolegów. Pewnego dnia chłopak zostaje pobity do tego stopnia, że interweniuje Mamoru Takamura, ratując go spod gradu pięści po czym zaprowadza go do klubu, gdzie Ippo zaskakuje wszystkich swoją siłą i otrzymuje dwie kasety video o boksie od Takamury. Po obejrzeniu ich, chłopak...zakochał się w tym sporcie i postanawia zostać zawodowym bokserem. Jego pierwszą walką, a właściwie sparingiem treningowym był pojedynek z jego rówieśnikiem Ichiro Miyatą, najbardziej utalentowanym bokserem wagi piórkowej w Japonii i wkrótce jego przyjacielem oraz jednocześnie największym rywalem. Oczywiście przegrywa z tak potężnym przeciwnikiem, lecz zaskakuje wszystkich swoją wytrzymałością i wolą walki.
Jak inaczej można nazwać tą serię niż klasyką. Po względem oprawy graficznej anime prezentuje się bardzo dobrze, ale nie świetnie. Pomimo płynnych animacji nie podobał mi się wygląd bohaterów, konkretnie twarzy, gdyż nie jestem przyzwyczajony do tego typu kreski, gdzie nosy i oczy są nienaturalnych kształtów. Ale za to pochwalić mogę pięknie dopracowane muskuły naszych bokserów, które szczególnie na ringu prezentują się imponująco.:)
Zawiodłem się lekko pod względem muzyki, chociaż w niektórych momentach była doskonale dopasowana i wzorowo podkreślała nastrój oraz klimat.
Na pewno niewiele jest anime o tej dyscyplinie sportu. Jak wspomniałem na początku, nie byłem dobrze nastawiony co do tej produkcji, lecz z kolejnymi odcinkami wciągało mnie coraz bardziej. Przede wszystkim po obejrzeniu, chociażby kilku pierwszych odcinków, możemy odkryć ogromną determinację Ippo, który udowadnia, że ciężką pracą można zdziałać wiele. Z zapałem oglądałem walki Makunouchiego, i muszę przyznać, że nieraz bałem się o chłopaka :)
Mógłbym napisać "polecam tę serię wszystkim fanom sportu", lecz to uczyniwszy popełniłbym błąd, bo śmiało polecam ją każdemu. Nawet osobom, negatywnie nastawionym do ów gatunku.