::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Planety w DB Dodał/a: Corners
2006-08-06 00:18
Planeta Ziemia W przeciwieństwie do prawdziwej Ziemi, Ziemia Dragon Ball składa się z jednego wielkiego kontynentu i dwóch mniejszych oraz z dwóch skupisk wysepek. Główny kontynent jest bardzo podobny do naszego Euroazjatyckiego lądu, jednak bez Indii, Korei i Japonii. Długie zakrzywione rozcięcie rozszerza się od zachodniego wybrzeża (mniej więcej z miejsca, gdzie znajdowała by się Francja), i ciągnie się na południe, tworząc całkiem spore wewnętrzne morze. Na północy i na południu znajdują się dwa subkontynenty rozmiarami zbliżone do Australii, północny - Yunzabit, jest lodową pustynią z dużymi wzniesieniami i głębokimi dolinami; południowy subkontynent jest tropikalny i podobny do Ameryki Południowej pod względem roślinności i klimatu (z tego można by sądzić, że większość mas lądów w świecie Dragon Ball Z leży powyżej równika). Ogromna większość Ziemi w Dragon ball Z to gęste lasy, trawiaste równiny i skaliste spustoszone tereny podobne do południowo-zachodniej części USA, wszystko w klimatach od umiarkowanego do zimnego. Większość środkowych terenów jest rzadko zamieszkanych, jeżeli w ogóle ktoś tam mieszka.

Planeta Arlia Arlia była suchym, ciemnym światem gdzieś pomiędzy ruinami planety Vegeta i Ziemią. Jej owadopodobni mieszkańcy mieli całkiem zaawansowaną cywilizację w czasie gdy pojawiła się w Sagach, chociaż szorstki, skalisty teren i brak światła wydawała się wskazywać, że życie było trudne. Tak jak Vegeta, planeta Arilia została zniszczona przez ciągłą wojnę, tym razem pomiędzy starą rządzącą dynastią i nowym Królem. Wojna na Arilii musiała być okropna; jej żołnierze mierzący siedem stóp, wyglądający jak koniki polne, byli świetnymi wojownikami wyposażonymi w broń wysokiej technologii (blastery). Mieli także opanowany atak energii ki, lecz nawet nie zbliżali się do siły ataku Vegety czy Nappy. Vegeta i Nappa zatrzymali się na krótko na Arilii (robiąc sobie przerwę na odpoczynek), i zdecydowali się zabawić mieszając się w lokalną wojnę domową. To był dobry trening; Saiyanie łatwo obalili rządzącego tyrana, nakarmili przywódcę dobrych gnijącego w lochach, i umożliwili ponowne zamieszkanie z piękną (jak dla gigantycznej pluskwy) żoną, która była zmuszana do ciężkich prac. Oczywiście, nie dopuszczając do szczęśliwego zakończenia, Vegeta znudzony wreszcie unicestwił Arilię.

Planeta Vegeta (Planeta Plant) Zgodnie z legendami (i historią opowiadaną nam w Pokoju Pendulum), planeta Vegeta była na początku domem dla dwóch humanoidalnych gatunków; jeden z nich był pokojowy i technologiczny, drugi dziki i wojowniczy. Saiyanie byli drugą z wymienionych grup, i od czasu eksterminacji swoich sąsiadów Tsufule'ów, przypuszczalnie przemianowali planetę (o wysokiej grawitacji) zgodnie z nazwiskiem swoich przywódców z Dynastii Vegeta. Żądni krwi wojowniczy, Saiyanie są nieustraszeni w bitwie, nawet zanim światło pełni księżyca zmieni ich w gigantyczne, ziejące energią małpy. Z zapisu w Pokoju Pendulum wynika, że planeta Vegeta zdawała się być podobna do Ziemi z całkiem wyrafinowanym poziomem technologii. Miasta Tsufule'ów pokrywały większość stref umiarkowanych, razem z koczownictwem, humanoidalni Saiyanie przekształcili sporo nadających się do zamieszkania stref w rumowiska i zniszczyli całą planetę. Saiyanie połączyli się z gwiezdnymi rabusiami Freezy stając się intergalaktycznymi piratami i rozbójnikami.

Planeta Namek Odległy dom zielonoskórych Nameczan. Planeta Namek jest sielankowym wodnym światem pokrytym setkami wysp, z trawami podobnymi do juty, posiadającymi zgrubienia u szczytu, oraz małymi kontynentami pokrytymi osobliwymi drzewami w kształcie purchawek. Planeta jest przyjemna i pełna jedzenia i jakkolwiek niebezpieczne kreatury obecnie wolą pozostawać z dala od cywilizacji (aczkolwiek są przesłanki, że faktycznie jest trochę wstrętnych stworków na spokojnej planecie). Mieszkańcy Namek z reguły nie budują miast; przy niskim poziomie urodzeń i długim życiu, wolą gromadzić się w małych wioskach po kilkanaście osób. Przy niskich, okrągłych kształtach i baloniastych oknach, nameczańska architektura jest całkiem charakterystyczna. Wioski są kierowane przez Starszych, wybieranych raczej z powodu mądrości niż charyzmy i siły. Wioskowe Starszyzny zbierają się od czasu do czasu aby przedyskutować regionalne problemy, lecz nie ma centralnego rządu. Każdy Nameczanin rodzi się z zadaniem jakie zdaniem Starszych będzie mógł najlepiej wypełnić. Nie ma tam armii ani innych dużych organizacji-każda wioska ma małą grupę wojowników którzy bronią domów (i wioskowej pojedynczej Smoczej Kuli) przed wszystkimi agresorami. Mimo, że ich powszechny poziom technologii jest wysoki (np. statki kosmiczne), Nameczanie zbytnio jej nie używają; zdają się koncentrować głównie na duchowych a nie materialnych aspektach życia. Planeta ta została zniszczona w walce z Freezą. Jednak dzięki Smoczym kulom odrodziła się jako Nowy Namek.

Planeta Freeza No.79 Jedna z wielu baz operacyjnych Freezy pokazana w serialu. Stacjonuje tu Ginyu Force razem z Vegetą. Nie wiadomo co się z nią stało po tym jak King Cold i jego synowie zostali zabici.

Gwiazda Makyo Ojczyzna Garlica i jego syna. Gwiazda Makyo przechodzi bardzo blisko ziemi każdego tysiąclecia. Gwiazda ta została zniszczona przez Gohana.

Planeta Kanassa Planeta bardzo łatwo przejęta przez Gardocka i towarzyszy Freezy. Zaludniona jest rybo podobnymi ludźmi, o bardzo wysokim stopniu inteligencji.

Planeta Meet Nie za wiele wiadomo na temat tej planety. Towarzysze Bardocka mięli przejąć ją, ale stało się inaczej. Freeza był bardzo zainteresowany potęgą Saiyan, więc kazał tutaj wytępić cały zespół Bardocka.

Planeta Yadratto Po walce z Freezą Goku w ostatnim momencie przed eksplozją Namek wskoczył do Statku kosmicznego drużyny Ginyu który to właśnie leciał na planetę Yardarrat, zamieszkaną przez Yardarratan (Yardarratt-jin). Ród ten jest bardzo silny i zna bardzo dużo dziwnych technologii oraz technik walki. Goku uczył się na tej planecie od Shunkanido.

Planeta Bogów Nazwa planety mówi sama za siebie. Na niej przesiadują, a raczej przesiadywali, bogowie wszechświata i wybrani ludzie (choć, nie jest to wskazane). Większość planety pokrywa zieleń i niskie góry. W walce z Buu, planeta zostaje prawie całkowicie zniszczona.

Planeta Zun Ojczyzna Pui-Pui (pierwszego strażnika na statku Babidiego) jest sucha i pusta tak jak księżyc Ziemi. Przyciąganie tej planety jest dziesięć razy większe niż na Ziemi. Babidi użył swej mocy, aby przenieść miejsce bitwy na tą planetę.

Planeta Ciemności (Ciemna Gwiazda) To rodzinna planeta Yakona, położona w najdalszym zakątku wszechświata. Ponieważ jest bardzo daleko od jakiejkolwiek gwiazdy, panuje na niej zupełna ciemność. Podczas bitwy Babidi przenosi, dzięki swoim mocom, Yakona ze statku właśnie do tego miejsca licząc na łatwa i szybką wygraną.

Planeta Nowa Vegeta Jedna z dwóch planet w południowej galaktyce. Nowa planeta Saiyan wzięła nazwę od słów Paraguasa. Miał on tu się zemścić na Vegecie. Planeta ta jest mało rozwinięta, a energia planety skoncentrowana jest tylko z jednej strony. Prawdopodobnie zniszczona została przez wielka kometę.

Planeta Imeggianie (Olmek) Planeta zamieszkiwana jedynie przez beznosych sprzedawców. Większość Imeggian zajmują pustynie i małe domki, podobne do tych w Iraku :) Na planecie panuje "dziwny" (jak dla nas) system polityczny i gospodarczy, a mianowicie wszystko (oprócz samych Imeggian i ich dzieci) należy do Don Kee'a. Imeggian'ie nie mogą wykupywać rzeczy (takich, jak domy, samochodo-podobne, stoiska na towar) na stałe. Mogę je natomiast wynajmować na pewien okres czasu. Po jego upływie (co do kilku minut) lub po nie zapłaceniu rachunków, rzeczy są zabierane i ten ktoś zostaje bez niczego, nie ma gdzie żyć. System ten się załamuje, gdy Son Goku z Pan i Trunks'em, po awaryjnym lądowaniu wkraczają do akcji i karzą Don Kee'owi (po uprzednim pokonaniu jego ochroniarza, Dr Legdic) zmienić sposób jego postępowania.

Planeta Olbrzymów Planeta (z nieskazitelną przyrodą) przypominająca Ziemię. Ale cała natura jest 50 razy większa niż u nas.

Planeta Kelbów Mieszkańcy są bardzo podobni do ludzi. Zastraszeni przez Zounamę - potwora potrafiącego wąsami wywoływać trzęsienia ziemi. Zabudowa planety jest zadziwiająco podobna do indiańskich wiosek.

Planeta Behej Podziurawiona skalista planeta w kształcie kokonu. Zamieszkują ją olbrzymie potwory przypominające dżdżownice połączone z tasiemcami, nazwane przez wszechświat - Moumonami.

Planeta Lude Planeta zamieszkana przez Boga Zniszczenia - Lorda Lude. Wszyscy zamieszkujący ją ludzie składają mu hołd. Nieposłuszni zamieniani są w lalki, a następnie oddawani w ofierze Bogu. Planeta bardzo nowoczesna pod względem technicznym. W tej dziedzinie wyprzedza Ziemię o wiele, wiele lat. Większość wojowników, to cyborgi stworzone przez Dr Myuu - geniusza technicznego.

Planeta Pustyń Cała planeta "pokryta" jest pustyniami. Prawdopodobnie jest to przyczyną pięciu gwiazd znajdującej się blisko niej. Średnia temperatura na planecie, to 50*C. Zamieszkują ją ogromne, czerwone i słabe robale. Gdzie nie gdzie, można spotkać oazy.

Planeta M2 Kiedyś planeta ta była zamieszkana przez ludzi, w końcu lat 70. - 80. wieku 20 stała się domem androidów. Cała natura została zamieniona w metal, mimo to nadal było widać drzewa, niestety sztuczne^^. Główne centrum dowodzenia zamieszkane było przez generała Lilda. Na tej planecie powstały najnowocześniejsze technologie we wszechświecie. M2 było również miejscem, w którym Dr. Myuu konstruował swoje roboty oraz przeprowadzał różne eksperymenty na nich. M2 to także rodzima planeta Giru.

Planeta Vidal W DB nie za wiele wspomniano o tej planecie. Wiadomo jedynie, że znajdują się tu najlepsi lekarze we wszechświecie :)

Nowa Plant Planeta stworzona przez Bebi (a dokładniej przez Shenlonga) na wzór Vegety, jego ojczystej planety o której wyżej^^