::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[Bleach] Rasy Dodał/a: Philips84
2006-08-15 19:59
Shinigami
Shinigami (死神 - bogowie śmierci) - obrońcy ludzkości i pogromcy złych duchów. Normalni ludzie nie potrafią ich dostrzec, gdyż shinigami są stworzeni z energii duchowej. Ich głównymi wrogami są puści. Niemal każdy shinigami posiada swojego pogromcę dusz (zanpakutou) i wszyscy potrafią w różnym stopniu używać czterech metod walki - walki bronią, walki wręcz, technik poruszania się i magii demonicznej.
Niektórym shinigami w nielegalny sposób udało się nabyć zdolności pustych. Tacy shinigami zwani są vizardami.
Jeśli shinigami rangi kapitana bądź porucznika pojawi się w świecie żywych, ich moc zmniejsza się o 80%, co znaczy, że posiadają tylko 20% normalnej mocy, którą normalnie władają w Społeczeństwie Dusz. Limit ten został nałożony przez władze Społeczeństwa Dusz, po to aby shinigami, jako nie będący częścią świata żywych, nie wpływali w znacznym stopniu na życie ludzi. Aby znieść ten limit mocy, władze Społeczeństwa muszą dać na to zezwolenie.

Quincy
Quincy (滅却師 - Niszczyciele) - byli przedstawicielami rasy, która podobnie jak shinigami potrafiła dostrzec duchowe istoty, co wykorzystywali do walki z Pustymi. Walczyli za pomocą broni tworzonych z energii duchowej. Jednak, podczas gdy shinigami funkcjonują używając tylko swojej wewnętrznej energii duchowej, Quincy absorbują ją z otoczenia. Poza tym shinigami zabijając Pustego, oczyszczają jego duszę z grzechów, co pozwala im na pójście do Społeczeństwa Dusz. Techniki Quincy'ch zaś nie oczyszczają duszy, ale po prostu całkowicie ją niszczą.
Metoda pozbywania się Pustych przez Quincy'ch narusza równowagę wszechświata, ponieważ, gdy Pusty zostaje zniszczony, ilość dusz opuszających i przybywających do Społeczeństwa Dusz nie jest taka sama. Ten fakt zadecydował o tym, iż około 200 lat przed głównym wątkiem mangi shinigami wybili klan Quincy. Mimo to, poza Uryuu Ishidą, pozostał przynajmniej jeszcze jeden żyjący Quincy: Ryūken Ishida, jego ojciec.

Bount
Bount (バウント - baunto) - rasa występująca jedynie w anime. Powstali co najmniej tysiąc lat temu za sprawą shinigami Ran'Tao. Shinigami ten, ówczesny kapitan czwartego oddziału, prowadził eksperymenty mające na celu osiągnięcie wiecznej młodości. Aktualnie badania takie są zakazane. Bountów można porównać do wampirów, gdyż żywią się duchowymi cząstkami (występującymi w świecie żywych jedynie w duszach). Chociaż przez wieki zabronione było pochłanianie dusz żywych ludzi, Bounci zaczęli to robić, przez co ich moc wzrosła wielokrotnie. Pozwoliło im to również w pewnym stopniu dostać się do Społeczeństwa Dusz, by zemścić się na shinigamich za stworzenie ich. Większość Bountów została zabita, jednak kilkoro z nich przeżyło, mieszkając w Jaskini, która dzięki swej budowie ekranuje energię duchową.
Każdy z Bountów (występujących w anime) posiada Lalkę (ドール - dooru). By ją stworzyć, muszą oni jednak być odpowiednio silni. Każda Lalka ma inną formę, jak również zdolności. Łączy je jednak to, iż są stworzone z żywiołów i w mniejszym lub większym stopniu kontrolują jeden z nich (Uwaga! Metal tutaj także jest żywiołem). Lalki są posłuszne swoim panom, jednak mają własną wolę i uczucia.

Arrancar Arrancarzy to rasa stworzona przez byłego kapitana Soul Society Sōsuke Aizena za pomocą artefaktu, zwanego hougyoku. Są to zjawy, a dokładniej Menosi, którzy zdobyli moc shinigami i zdjęli swoje kościane maski. Są przeciwieństwem vizardów.
Najsilniejsi Arrancarzy są zaliczani do Espada (hiszp. dziesięć mieczy) – zrzeszającej dziesięciu najlepszych Arrancarów. Każdy Arrancar nosi swój osobisty numer – nie ma on jednak nic wspólnego z siłą posiadacza – oznacza kolejność, w jakiej się rodził. Arrancarzy są podzieleni na trzy grupy, ale, paradoksalnie, im większy jest Arrancar, tym jest słabszy.

Vizard Vizardowie są przeciwieństwem arrancarów (hollowów, posiadających moc shinigami), którzy w zabroniony sposób zdobyli umiejętności hollowa. Wygląd ich niczym nie różni się od ludzkiego. W momencie używania mocy hollowów na ich twarzy pojawia się maska. Podczas walki vaizardowie dzięki mocom hollowa powiększają swoją siłę, wytrzymałość oraz szybkość. Posiadają także niektóre umiejętności charakterystyczne dla hollowa np. atak cero. Kiedy mają założone maski mogą najprawdopodobniej ignorować uszkodzenia ciała (widać to na przykładzie Ichigo, podczas jego wcześniejszych transformacji).
Zanpakutō vaizardów pełni taką samą funkcję jak u shinigami, chociaż za wyjątkiem Ichigo i Kensei nikt jeszcze nie używał ich w walce. Vaizardzi wolą także korzystać z dodatkowych mocy niż z umiejętności shingiami oraz mają pełną kontrolę podczas transformacji. Na początku transformacje mają ograniczenie czasowe, jednak bardziej doświadczeni członkowie nie mają takiego ograniczenia lub jest ono tak długie, że nie ma znaczenia podczas walki. Jak sugerował Aizen, połączenie dwóch istot duchowych pozwala shinigami na osiągnięcie mocy znacznie przekraczającej moc każdej ze stron osobno.