::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

[DB] Rasy Dodał/a: rychoft
2006-08-24 12:47
Nameczanie - zielonoskóry lud zamieszkujący planetę Nameck. Są rasą starszą niż ludzie i nie rozróżnia się wśród nich poszczególnych płci. Rozmnażają się na drodze jajorodnej (jaja wydobywają się z okolic pomiędzy torsem a brzuchem, ewentualnie z ust). Do przeżycia wystarczy im powietrze i woda. Mają możliwość dzielenia się mocą lub ich przekazywaniem, dowolnym wydłużaniem części ciała i ich regeneracją. Pod względem specjalności dzielą się na znachorów (mędrców) i wojowników, przy czym jeden osobnik nie może posiadać obu umiejętności jednocześnie. Większość z nich zginęła z rąk Freezera.

Ludzie - o ludziach nie trzeba się za bardzo wypowiadać gdyż w każdym praktycznie odcinku występuje człowiek(w pierszwym choćby i Bulma) dosyć słaba rasa wojowników ale zdarzają się wyjątki np. na początku silny był Kame Senin, Tien, Krillin albo Yamcha. Są też pół ludzie i pół Sayan-jinowie (naraz) np. Trunks, Gohan czy Goten. Według mieszkańców Ziemi Herkules był najsilniejszym człowiekiem ziemi i że to on uratował ziemię od Złego Buu.

Sayan-jin - Jest to rasa chyba najsilniejszych wojowników świata. Ich planeta Vegeta(nazwa pochodzi od jej króla) została zniszczona przez Freezera. Przed atakiem Raditza na ziemię żyło nie 4 Sayan-jinw tylko 6 a byli nimi Nappa, Vegeta Raditz, Kakarotto(Goku) Paragas i syn Paragasa Brolly. Sayan-jinowie mieli zdolność zamiany w Super Sayan-jina ale nie wszyscy tylko 3 osiągnęło ten poziom: Brolly, Kakarotto(najsilniejsza osoba we wszechświecie) i Vegeta. Pół Sayan-jinowie też osiągnęli ten poziom ale było ich tylko 3: Gohan(chyba najsilniejszy z tej 3), Trunks i Goten. Osiągali niektórzy wyższy poziom np. GokuSSJ3 albo Gohan SSJ2.

Bogowie - Chodzi tu o Bogów "Neptunów" którzy polegli w walce z Buu(przeżył tylko jeden Bóg i chyba jego sługa) byli oni Silniejsi od Freeza ale słabsi od np. SSJ2. Żył wcześniej jeszcze Master Kaioshin który narodził się przed Kaioshinem 4 Bogów poległo od złego Buu (w tym jedna Bogini). Kibito i Kaioshin który przeżył walkę z Buu złączyli się za pomocą Potara Earrings w wyniku czego powstał Kibito, chociaż wcześniej wołali go Shibito.