::(: Manga Toplista :)::

Forum chwilowo nieczynne

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

Naruto - Uzumaki Naruto Dodał/a: Philips84

2006-09-12 18:42

Naruto Uzmiaki przyszedł na świat i żyje w Konoha-Gakure. Z jego narodzinami wiązały się różne spekulacje, a sam tego fakt był owiany tajemnicą, podobnie jak pochodzenie chłopca. Fani "Naruto" snuli domysły o pokrewieństwie z 4th Hokage, a powodem ów dyskusji było niebywałe podobieństwo obu bohaterów. Rozmowa Tsunade i Jiraiyi okazała się przełomową, jeśli chodzi o rodzinę chłopca. Dowiedzieliśmy się z niej kim są rodzice Naruto. A są to Yondaime (4th Hokage, Minato Namikaze) i Uzumaki Kushina (pochodząca z nieistniejącego już kraju Wiru).

Napaść na wioskę lisiego demona miała wielki wpływ na dalsze losy naszego bohatera. Otóż obecny wtedy Hokage wioski - Yondaime, chcąc ratować Konohę i jej mieszkańców przed unicestwieniem, zapieczętował Kyuubiego w ciele syna, tracąc przy tym życie. Zamiary mężczyzny zakładały, że chłopiec będzie traktowany jako bohater... Niestety to co miało być prezentem stało się przekleństwem małego Naruto. Utożsamiany z zapieczętowanym w nim demonie malec od najmłodszych lat stał się "wrogiem publicznym". Odrzucany przez resztę społeczeństwa, poniżany i traktowany jak śmieć Naruto czuł się wyrzutkiem. Wypłakał wiele łez, nie wiedząc, czemu jest traktowany jak intruz i potwór. Tak więc malec pomagał sobie wybrykami i łamaniem zasad, chcąc zwrócić na siebie uwagę. Takie zachowanie pomagało mu przetrwać bez przyjaźni, ciepła i miłości.

Naruto jak większość chłopców w jego wieku uczęszczał do Akademii Ninja. Nie można powiedzieć, że był asem w nauce, gdyż nie potrafił wykonać dobrze najprostszej techniki. Co było dość dziwne, biorąc pod uwagę jego marzenie, którym było zostanie najznamienitszym Hokage. W każdym razie Naruto zamiast robić coś, aby jego marzenie się ziściło wolał robić z siebie błazna... Jednak w akademii poznał Umino Irukę - nauczyciela. Mężczyzna jako pierwszy okazał chłopcu ciepło i dobro.

Niewykorzystywany potencjał, który drzemał w Naruto ujawnił się dopiero, kiedy chłopcu groziło nieukończenie Akademii Ninja. To właśnie wtedy nauczył się techniki Kage Bunshin no Jutsu, która stała się jego "znakiem firmowym". Owa technika była poznawana na poziomie Jounin, dlatego też żaden młodych ninja nie mógł równać się z Naruto pod tym względem. Tym sposobem młody Uzumaki zdał egzaminy końcowe w akademii i otrzymał stopień Genina.

Jako już Genin Naruto, wraz z Sakurą i Saskue został przydzielony do teamu 7. Młodzi ninja trafili pod skrzydła wybitnego Jounina - Hakate Kakashiego. Już podczas drugiego spotkania, Kakashi zwany też Copy Ninja Kakashi okazał się niezwykle wymagającym nauczycielem. Mężczyzna zrobił swojej drużynie test, od którego miało zależeć czy młodzi ninja wrócą do akademii, czy też zostaną i będą się szkolić pod bacznym okiem senseia. Celem testu było odebranie dzwoneczków panu Hakate, gdyż owe dzwoneczki miały być przepustką do dalszego treningu. Otóż w zadaniu był mały haczyk, a mianowicie były dwa dzwoneczki, a drużyna liczyła trzech Geninów. Tak, więc jedna osoba musiała wrócić do akademii... No przynajmniej tak swoim uczniom sprawę przedstawił Kakashi. Naprawdę doświadczonemu Jouninowi chodziło o współpracę między członkami zespołu. Oczywiście początkowo młodzi ninja nie wyczuli intencji nauczyciela i starali się działać na własną rękę. Ale wszystko skończyło się dobrze, gdyż Genini zrozumieli w końcu znaczenie słowa drużyna i zdali test.

Od tego momentu Naruto Sakura i Sasuke wstąpili w kolejna fazę wtajemniczenia w byciu ninja. Wykonywali różne misje, które nie były szczególnie wymagające (pielenie ogródków, wyprowadzanie psów itp.)... Miedzy Naruto i Sasuke nawiązała się również nie zawsze zdrowa rywalizacja. Z jednej strony było to dobre, ponieważ chłopcy mieli pretekst do doskonalenia swoich umiejętności, a z drugiej jednak nie zawsze było to korzystne dla drużyny. Zwyczajowe dla Geninów misja rangi D i C nie bawiły Naruto, który bardzo chciał się wykazać (trudno było to zrobić np. wyprowadzając psy). Tak, więc team 7 dostaje misję polegającą na ochronie budowniczego mostów - Tazuny. Misja jak się szybko okazuje misją rangi B. Podczas zadania po raz pierwszy Naruto i jego kompani stanęli w obliczu wielkiego zagrożenia. Drużynie 7 z wielkim trudem udało się jednak wykonać misję...

Po powrocie do Wioski Liścia, team 7 czekało następne nie lada wyzwanie - egzamin na Chuunina. Oczywiście drużyna Kakashiego przystąpiła do egzaminu. Naruto, Sakurze i Sasuke udało się przejść przez pierwsze dwa etapy egzaminu. W walkach eliminacyjnych Sakura pożegnała się z rywalizacją remisując z Ino i tym samym nie przechodząc od walk finałowych. Co nie udało się Sakurze wyszło Naruto i Sasuke, którzy wgrali swoje walki i awansowali dalej. Po starciach kwalifikacyjnych czas na miesięczną przerwę, w czasie której uczestnicy mają przygotować się do następnych starć. Początkowo Naruto trafił pod skrzydła Ebisu, potem jednak poznał Jiraiyę, jednego z legendarnych saninów. Jeden z wielkiej trójcy przejął status nauczyciela od Ebisu i to on dalej trenował Naruto. Trening z Jiraiyą bardzo pomógł Naruto, chłopak dzięki pomocy mistrza nauczył się m.in. lepiej kontrolować Charę. Miesiąc minął i czas na pojedynki finałowe. Przeciwnikiem niezwykle zdeterminowanego Naruto miał być Hyuuga Neji, chłopak uważany za najlepszego młodego ninja w wiosce. Uzumaki pokonał Neji'ego spełniając przy tym obietnicę, którą złożył podczas walk eliminacyjnych. Mimo wy-granej walki Naruto nie otrzymał stopnia Chuunin. Wpływ na to miał pewnie atak na Knoha-Gakure. Orochimaru z zastępami ninja z wiosek Suna i Oto postanowił zniszczyć Wioskę Liścia. Naruto, Sakura, Sasuke i Shikamaru wyruszyli w pościg za ninja z Wioski Piasku - Gaarą, Kanukuro i Temari. Shikamru został z tyłu, by zatrzymać napastników, a reszta ruszała dalej. W końcu Geninom z Konoha-Gakure udało się doścignąć trójkę z Wioski Piasku. Podczas starcia z Gaarą Sasuke i Sakura zostali poważnie ranni i groziło im wielkie niebezpieczeństwo. W obronie przyjaciół stanął tytułowy bohater. Pojedynek wygrał Naruto. A Konoha odparła atak, jednak w walce z Orochimaru zginął Hokage.

Naruto znowu wrócił do swojego nauczyciela Jiraiyi. Obaj wyruszyli na poszukiwania Tsunade, która miała zostać kolejnym Hokage. Ninja odnaleźli kobietę i wrócili do wioski. Tymczasem Sasuke dusił w sobie gniew i zazdrość do Naruto. Tak, więc, kiedy wróciły mu siły wyzywał na pojedynek przyjaciela z drużyny. Walczyli na dachu szpitala, pojedynek został przerwany przez Kakashiego. Młody Uchiha zaczął poważnie zastanawiać się nad odejściem z wioski... Wkrótce tak się stało i Sasuke z niewielką "pomocą" popleczników Orochimaru opuścił wioskę. Oczywiście wyruszył za nim Naruto i inni ninja z Wioski Liścia pod dowództwem Shikamaru (jako jedyny został Chuuninem). Podczas tej misji konwój pościgowy z Konoha-Gakure czekało wielu potężnych przeciwników, z którymi musieli się zmierzyć. Jednak Naruto udało się dotrzeć do Sasuke. Niestety Uzumaki nie zdołał przekonać Uchihy, aby ten wrócił do wioski. No jak nie słowem to siłą... Stoczyli ze sobą pojedynek, z którego zwycięsko wyszedł Sasuke. Misja zakończyła się niepowodzeniem. Naruto, który przysiąg, że sprowadzi Sasuke do domu nie mógł pogodzić się z tym faktem.

Wkrótce Naruto wyruszył ze swoim sensei na trzyletni trening, dzięki któremu młody ninja miał osiągnąć wystarczającą siłę, aby spełnić złożoną wcześniej obietnicę...

Cały art odnowiony by Repartee 30.03.09