::(: Manga Toplista :)::

» Spore doladowanie... Koment
» Naruto #71 drugi na... Kome
» Powrot / Japanicon 2015 - K
» Shingeki no Kyojin #72
» Regulamin

» Polcon 2015 - relacja
» Bleach movie 3: Fade to Black
» Dzień Japoński Poznań Malta...
» Hajime No Ippo
» Ruchomy Zamek Hauru
» Grave of the Fireflies ...
» Fate/stay night
» Manga & Anime
» [DB] Świat przedstawiony
» Pyrkon 2009 - relacja
  Anime ZenreiAnime & Emulation Site
Anime & Emulation Site

DB - Goten Dodał/a: Kostka
2006-09-12 20:37
Son Goten jest synem Goku. Urodził się w dwa lata po pokonaniu Cell'a. Jest bardzo podobny do swego ojca, przez co jego mama traktuje go lepiej niż brata. Jak? Nie nakazuje mu się uczyć, w przeciwieństwie do Gohana którego wciąż kształci. Dlaczego? Goten bowiem jest miniaturką zmarłego Goku, jest tak rozkoszny jak jego ojciec(a przynajmniej bardzo słodki) i właśnie dlatego Chi Chi go nie kształci- chce aby pozostał taki na długo( jeśli nie na zawsze). Lecz to , że go nie kształci nie oznacza, że jest nieukiem- po prostu ma to swoje spokojne dzieciństwo, a na naukę przyjdzie pora. Chi Chi bynajmniej go nie zaniedbuje, poświęca mu po prostu czas trochę inaczej- trenuje go. W czym? W sztukach walki. I tak podczas jednego treningu Goten przemienia się w Super Wojownika, w którym to stanie już w pełni przypomina Goku. I na tym trening się kończy… aż do 25 Tenkaichi Budokai przed którym intensywnie ćwiczy u boku brata.
Okazuje się wtedy, że jest on bardzo szybki, zwrotny, ma refleks, siłę i… nie potrafi latać. Wydawać się by mogło to dziwne(dla Gohana takie było), że posiada taką moc ale unosić się nie umie. Szybko jednak to nadrabia, ucząc się tej dość trudnej sztuki zaledwie w trzy dni i opanowując do perfekcji w tydzień. świadczy to o jego wielkim talencie. Podczas 25TB przegrywa walkę w finale z o rok starszym Trunskem - jego przyjacielem.
W dalszych odcinkach dochodzi do wielkiego wydarzenia między tymi przyjaciółmi- fuzji. W niej jednak Goten ma mniejszy udział. W serii GT nie odgrywa już znaczącej roli, ale widać w niej, że pędzi on bardziej normalne życie- chodzi do szkoły i na randki.
Goten mimo wszystko i wbrew pozorom nie jest główną postacią, a drugo planową. Można go polubić za to, że posiada cechy które się w ludziach lubi. Jako dziecko posiada wielki talent, ale nie wykorzystany marnuje się(przez wszystkie serie tylko wzmocniony SSJ). Jako postać jest świetny, bowiem w odpowiednim momencie staje na wysokości zadania i robi to co do niego należy, w żadnym momencie nie hamując rozwoju akcji.
Edit by Aran: 18.05.08 Edit by Aran: 18.05.08